«
 1. Anasayfa
 2. Alışveriş
 3. Evden Eve Nakliyat Öncesinde Yapılması Gerekenler!

Evden Eve Nakliyat Öncesinde Yapılması Gerekenler!

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Evden eve nakliyat aslında tüm kadınların başına bela bir durumdur. Yıllardır alışık olduğunuz düzeni dağıtıp başka bir yere geçiyorsunuz… oldukça can sıkıcı değil mi?

Aslında taşınma sürecini bir tık eğlenceli hale getirebilen bazı püf noktaları var! Eğer bu konularda gerekli tedbirleri almışsanız korkmayın işiniz oldukça kolay💪 Evden eve nakliyat İstanbul içerisinde özellikle bazı semtlerde daha sık ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Hele ki de İstanbul gibi bir büyük şehirde taşınacaksanız elbette bu sürece bir sıfır yenik hissetmeniz oldukça normal😊 Ama evden eve nakliyat Ankara ve diğer illerde de taşınma olayı şehrin büyüklüğüne bakılmaksızın gözde büyüyor zaten… O halde gelin biz bu zorlu süreci daha da kolaylaştıralım. Nasıl mı? Buyurun başlayalım:

Adım Adım Evden Eve Nakliyat Hazırlık Süreci

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Evet, artık taşınmaya karar verdiniz yeni evinizi buldunuz. Sıra yer değişikliğinde. Eşyalarınızın alınıp yeni evinize asla zarar görmeden götürülmesi gerekli. Tabi bir de bu işin toparlanma süreci var üstelik bunu yapacak tek kişi de sizsiniz. Neyse bu kadar korkmanıza gerek yok! Çünkü taşınma işlemi aslında kişinin kendi düzeni ile alakalıdır. Eğer evinizi taşırken nasıl bir yol takip edeceğinizi bilmiyorsanız evet olaya bodozlama dalmanız muhtemel 😊

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Elinizdeki taşınma değil hangi iş olursa olsun bilinçli ve programlı yapmadığınız sürece asla istediğiniz sonucu alamazsınız. Bu nedenle öncelikle hedefe giden yolda doğru adımları atmalısınız. Ev eşyası taşıma işleminden önce eğer doğru şekilde hazırlık yapmamışsanız taşınma günü birden fazla olumsuzluk sizi bekler. Ancak gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra evden eve nakliye işlemine geçiyorsanız siz bu işi tamamlamış sayın😎 Peki taşınma öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

1- Evden Eve Nakliyat Taşınma Planı Hazırlanmalı!

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Planınızın başında yeni evinizi bulup kiralamak ya da satın almak gelmektedir. Bu işlem sonrasında taşınma tarihini netleştirmeli ve sonraki aşamaların tamamını buna göre ayarlamalısınız.

Bu taşınma planı sizin hangi tarihe kadar nakliye firması ile anlaşmanız gerektiğini, hangi tarihte yeni evde olmanız gerektiğini sırası ile size gösterecektir.

2- Evden Eve Nakliyat Firması Seçilmeli

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Aslında taşınma işinde en önemli nokta nakliye firması seçimidir. Özellikle büyük şehirlerde bu durum biraz sıkıntılıdır. Çok fazla firmanın faaliyet göstermesi hangi firmanın en doğru seçenek olduğu yönünde isabetli seçim yapılmasına engeldir.

Hanımların daha çok evden eve nakliyat platformu üzerinden firma arayışı, nakliye sözleşmesi yapılmaması sebebi ile hüsranla sonuçlanmaktadır. Aslında firmaların çoğu yaptıkları işi izah eder ancak müşteriye detaylı bilgi verilmediği için yanılgılar ortaya çıkar ve bu durumda firmalara mal edilir.

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Platform dışında; evden eve nakliyat Esenyurt, evden eve nakliyat Beylikdüzü, evden eve nakliyat Kartal, evden eve nakliyat Pendik gibi semtinize uygun arama yapabilirsiniz. Bu sayede size en yakın nakliye firması ile çalışmanız mümkün olacaktır. Tabi nakliye firmaları arasında seçim yaparken çok çok dikkatli olmakta fayda var. Referansları olan, çalışmalarını gözlemlediğiniz ve müşteri memnuniyeti konusunda sizi tatmin eden firma ile çalışmanız oldukça önemli.

Evden eve nakliye firmaları seçiminde eşya sigortalama var mı, eşya paketleme yapılıyor mu, asansörlü taşımacılık hizmeti var mı detaylıca öğrenmelisiniz. Taşınırken komşuları ile kavga etmeyi kimse istemez değil mi 😊

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Evden eve nakliyat tavsiye edilen firmalar hangisi ise onlardan birisi ile çalışmak en doğrusu olacaktır. 1. Sınıf hizmet alabilmek için en dikkat edilecek husus evden eve nakliyat sözleşmesi olarak karşımıza çıkar, aman dikkat!!!! Eğer bu sözleşmeyi atlarsanız, taşınma sonrasında karşınıza sürpriz ödenecek tutarlar çıkabilir, başta var denilen hizmetler yok olabilir!!!!! Uyanık olmak da fayda var… Bu sözleşmede firma eşyalarınızı paketleyecek mi, kaç kişi eşyanızı taşıyacak, taşınma süresi ne olacak, hangi tarihte kaç paraya yapılacak tüm detaylar vardır. Hemen uyarmamız gereken bir diğer husus şu; unutmayın eşyalarınızı sigortalamak istiyorsanız burada firma eşyalarınızı kendisi paketlemek isteyecektir. Paketleme işinden bahsetmeden “ evet biz sigorta da yapıyoruz” diyorsa orada bir sorgulama yapmakta fayda var. Çünkü sigorta var dediği halde sizin paketlediğiniz eşyanın sonrasında zarar görmesi üzerine masrafını kabul etmeyebilir.

Şehirler arası evden eve nakliyat işi de aynı şekilde değerlendirilebilir. Süreç aynı…

3- Eşya Listesi Yapılmalı

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Nakliyat firması ile anlaştınız… O halde sıra eşya listesi yapmaya geldi! Evinizde bulunan her eşyayı götürmek isteyeceğinizden emin misiniz o konuda ufak bir düşünmelisiniz. Çünkü kullanmadığınız ya da işe yaramayan eşyalarınızı yeni evinize götürmenizin alemi yok. Bu nedenle gidecek eşyaların bir listesini yapmalı ve taşınma gününde asla kafa karışıklığı yaşamamalısınız.

4- Taşınma Öncesi Ev Temizliği Unutulmamalı

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Yeni evinizde en iyi temizliği elbette ev boşken yaparsınız. Eşyalar geldikten sonra asla temizlik işine bulaşmayın deriz. Çünkü eşya kalabalığının içinde bir de temizliği götürmek fazlaca marifet ister, yüksekten uçmaya hiç gerek yok 😊 siz evinizi temizleyin, misler gibi eşyalarınızın geleceği günü beklesin.

5- Yeni Evin Abonelikleri Yapılmalı

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Tabii ki yeni eve gidince su yok elektrik yok… Hele ki kış ayında taşınıp da ısınmadan olur mu? Buna benzer aksiliklerle karşılaşmamak için mutlaka yeni evinizin aboneliklerini eve taşınmadan yapın. Bütün işlemler hallolsun evinize o şekilde taşının. Özellikle evinde bebek, çocuk, hamile ve yaşlı olanlar için buraya çok dikkat 👀

6- Aman Dikkat…Eşya Paketleme İşi Önemli!

burcu-alem-evden-eve-nakliyat-oncesinde-yapilmasi-gerekenler

Evden eve nakliyat firması ile anlaştınız. Eğer paketleme işini firma yapacaksa sorun yok. Ancak paketleme işi size aitse bunu taşınma gününden bir gün önce yapmanızda fayda var. Nakliye firması hazırladığınız kolileri sizin düzeninizde alır götürür ve işlem hızlıca tamamlanır. Ancak eşya paketleme işini taşınma günü yaparsanız nakliye firmasının sabrını fazlaca zorlamış olursunuz. Üstelik hızlı ve gelişigüzel yapılan bu paketleme asla eşyalarınızı korumaz. Birçok eşyanız zarar görebilir ya da eski evinizde eşyalarınızı unutabilirsiniz. Tabi bir de bunun yerleşmesi var. Acele ile yapılan eşya paketleme 1 ay boyunca evinize yerleşemeyeceğiniz anlamına gelir bizden söylemesi🙄

 

İstanbul’da ev taşıdıysanız ve artık dinlenme vakti diyorsanız Çatalca’ da gezilecek yerler ile güzel bir hafta sonu geçirmeniz mümkün. Şimdiden kolay gelsin…

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Muhammet Kadir

  güzel bir site nakliyatlara güvenebilirsiniz işlerinde çok iyiler güler yüzlüler ilgililer bu sitenin böyle insanları bulmasıda çok güzel bir şey harikasınız

 2. Murat

  Güzel bilgilendirme olmuş. Doğru nakliyat firması seçmek çok önemli. Eşyalarınız sigorlatalanması, ekspertiz hizmeti, paketleme aşamasını iyi yapan firma bulmak şart. Aksi takdirde zor bir taşınma sizleri bekliyor.

 3. Aysenur

  Gercekten hepsini sirasiyla deneyip oyle ev tasiyacagim cok faydali bilgiler olmus

 4. samet

  Madde madde sıralanması çok iyi olmuş gerçekten. Bu sıkıntılı süreci en az problem ile atlatmak en güzeli olacak.

 5. hackernymous

  İdare ediyor. ama çok pahalı.