«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Evlenme Teklifi Yüzüğü Nasıl Seçilir?

Evlenme Teklifi Yüzüğü Nasıl Seçilir?

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Evlilik teklifi edeceklere müjde! Evlenme teklifi yüzüğü nasıl seçilir, evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalıdır sorularının cevabı yazımızda.

Evlenme teklifi yüzüğü nasıl seçilir ve yüzüğü alırken dikkat etmeniz gereken kriterler nelerdir şeklinde birçok soru bulunmaktadır. Sevgililik döneminden sonra evlilik aşamasına geçen çiftler bunu bir odak noktası olarak görmektedirler. Özellikle erkekler bu aşamada yüzük seçimi yapmakta zorlanmaktadırlar.

YouTube video

Birbirinden farklı çok sayıda yüzük bulunurken alternatifler arasından seçim yapmak zorlaşmaktadır. Bu karmaşıklığın önüne geçebilmek için yüzük seçimi hakkında araştırmalarınızı yapmalı, verilen tavsiyelere kulak asmalısınız. İnternet üzerinden de evlilik için farklı modellerde ve farklı yapıda yüzük modelleri bulunmaktadır.

Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır?

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Evlilik teklifi yaparken etkileyici bir teklif ve etkileyici bir yüzük çiftin birbirine evet demesini sağlamaktadır. Mekan seçimi de bunun için etkileyici bir unsur olmaktadır. Evlilik teklifinde, teklifi edecek kişi ne kadar hazır olacak ise karşısında kişi o kadar hazır olmaktadır.

Kadınların evliliğe bakış açısı erkeklere göre değişiklik gösterebilmekte ve bu konuda daha hassas davranabilmektedirler. Kurulan evlilik teklifi hayali farklı şekillerde olmaktadır. Ve hayallerdeki gibi olması istenmektedir. Evlilik teklifi yüzüğü bunun bir ayrıntısı olmaktadır.

Evlilik Teklifi Yüzüğü Kaç Karat Olmalı?

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Evlilik teklifi için tektaş seçiminde karatına dikkat etmeniz gerekir. Yüzüğün fiyatını belirleyen en önemli unsur karattır. Çiftler yüzük seçiminde karat ölçüsü kadar da fiyat ödemektedir. Ekonomik duruma göre çiftler yüzükte küçük ya da büyük taş tercih etmektedir.

Yüzük modelinde tektaşlar 0.10 karattan 2,3 karata değişiklik göstermektedir. Bütçeye uygun düşük fiyatlı yüzük karatları 0.10 ve 0.20 arasında olmaktadır. Daha yüksek bütçeli karat seçiminde 2.0 ve 2.3 arasında olmaktadır.

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Bunun yanında karat yükseltmeyle renk, kesim ve berraklıkta büyütme durumu bulunmaktadır. Yüzüğü istediğiniz hale getirmeniz mümkün olurken fazla oynama görünüşün de bozulma olasılığını arttırır. Renk tercihinde yuvarlak ve saydam pırlantalar, daha gözde ve fiyat bakımından daha yüksektir.

Evlenme Teklifi Yüzüğü Nasıl Seçilir ve Evlilik Teklifi Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Evlilik yüzüğü, çiftlerin evliliğini anlamlandırdığı için taktıkları ve manevi anlamlar içerdiği için değerlidir. Eski Mısır’da yaşayanlar dairenin anlamını ve halka şekilde bulunan cisimleri sonsuzluğun temsili saymaktadırlar. Evlilikte yüzük sonsuza dek beraber yaşamanın simgesi sayılmaktadır.

Bu inanış daha sonra Romalılar ile birlikte belirginleşmiş bulunmaktadır. Yapılan arkeolojik kazılarda farklı çeşitlilikte yüzüklere rastlanmaktadır. Evlilikte yüzük, sol ele ve orta parmaktan bir sonraki parmağa yüzük parmağına takılır.

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Eski çağlarda yaşayanların inançlarına göre dolaşım sisteminde bulunan ana damarın bu parmaktan başlayıp kalbimize kadar ulaştığına inanılmasından gelmektedir.

Bundan dolayı bu parmağa takılan yüzükler evli çifti kalben birbirine bağladığı inanışı da etkili olmaktadır. Söz ya da nişan yüzüğü ise sağ elin yüzük parmağına takılmaktadır.

Evlilik Teklifi İçin Yüzük Seçimi

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Evlilik teklifi yüzüğü nasıl olur ve yüzüğü seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir şeklinde sorular bulunur. Bu hususlarda çiftler yüzük seçerken hangisini seçeceğine önem vermektedir. Dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Modası geçmeyen ve değerini kaybetmeyen yüzük modelleri uzun bir süre için kullanılabilmektedir. Yeni modellerde sık sık güncellenirken düğün olduktan sonra isterseniz bir üst modelini alabilirsiniz.
  • Kalite bakımından öne çıkan yüzükler daha değerli olmaktadır. Kubbe kesimi olan taşlı yüzükler daha ışıltı durmaktadırlar.
  • Tercih edilen yüzükte taşın ön planda olması ve taşın yerleştiği kısım önem taşımaktadır. Taşın yerleştiği kısıma tırnak denilmektedir. Taş olmayan yüzük ise montür olarak adlandırılmaktadır. Montür seçimi bu bakımdan önem taşımaktadır. Evlilik teklifi yüzüğünde taşın ön planda olduğu yüzükler seçilebilir.

Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Olmalı?

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalı sorusu yüzük alacak kişiyi zorlamaktadır. Biçim, renk ve kesim ölçütlerini dikkate alarak seçim yapabilirsiniz. Ortak bir yaşamın başlangıcında yüzükler önemli bir simge sayılmaktadır. Tektaş pırlantada sertifikalı olan seçilmeli ve bu şekilde kalitesine de gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

Renkli taşlı yüzükler kullanım sonrasında ton farklılığı gibi sorunlar çıkarabilir. Renksiz görünüme sahip olan tektaşlar, kaliteli olduğunu gösterir. Berraklık kısmında taşta kusur olması tek taşın kalitesini düşürmektedir.

Evlilik Teklifi İçin İdeal Yüzük

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Karat ağırlığı ve parmak ölçüsü de yüzük seçiminde önemlidir. 0.20 ve 0.40 karat arasında tektaşlar tercih edilmekte ve parmak ölçülerine göre yapılması gerekir. Tektaş alırken kimin tarafından alınacağı nadir durumlarda belli değildir. Genellikle erkekler yüzük seçimini yaparken iki tarafından olması en sağlıklı sonucu doğurur.

Eğer yüzük özel tasarım olacaksa yapım aşaması tamamlandıktan sonra çiftlerin mutlaka görmesi gerekir. Eksik bir yapım veya malzemelerin orijinal olmaması, çiftlerin evlilik öncesinde sorun yaşamasına sebep olmaktadır.

Baget Yüzük Evlenme Teklifi

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Son zamanlarda baget yüzük tercih eden kişi sayıda oldukça artmıştır. Farklı tasarımlar her zaman dikkat çekici niteliğe sahiptir. Standartların dışına çıkmak istiyorsanız baget yüzük ile evlilik teklifi edebilirsiniz. Tektaş yüzükten farklı olan baget yüzük şekliyle dikkat çekicidir. Kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyat unsuru değişiklik göstermektedir.

Evlenme teklifi yüzüğü nasıl seçilir sorusunun bir diğer cevabı da acele etmemek olacaktır. Aceleci davranmak yanlış kararlar vermenize neden olabilir. Yüzük seçimi tamamlandıktan sonraki aşama teklif için söyleyeceğiniz sözleri hazırlamak olacaktır. Evlenme teklifi sözleri arasında basmakalıp kelimeler kullanmaktan kaçının ve doğallığınızı bozmayın.

Evlenme Teklifi Yüzüğü Nasıl Seçilir, Evlenme Teklifi Yüzüğü Gümüş Olurmu?

burcu-alem-evlenme-teklifi-yuzugu-nasil-secilir

Evlenme teklifi yüzüğü nasıl seçilir hakkında bilgi sahibi olduktan sonra yüzüğün cinsi kafanıza takılabilir. Yüzük ister altın, ister gümüş isterseniz de pırlanta tektaş yüzük olabilir. Tercih tamamen alıcının fikrine bağlıdır. Çeşitli modeller arasından bütçenize uygun en doğru seçimi yapmanız gerekir. Ürün seçerken alyans modellerini de inceleyebilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

Erkek yüzükleri, kadın yüzükleri kadar geniş kapsamlı değildir. Kadınlarda yüzükler tamtur yüzüklerden pırlantaya kadar uzamaktadır. Bunların yanı sıra renkli taşlı kolyeler de dikkat çekmektedir.

Doğru yaşta evlenme teklifi yapabilmek için Evlenme Yaşı Kaç Acaba Diyenler Bi Bakabilir mi? yazımızdan detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *