Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kimdir?

Fahrettin Koca Kimdir?

1965 Yılında dünyaya gelen Fahrettin Koca , Türkiye Cumhuriyeti 59. Sağlık Bakanı olarak göreve başlamıştır. Dönemin başarılı ismi aldığı eğitim ile dikkat çekmektedir. İlk ve orta öğretimini Konya’ da tamamlayan bakan, lise eğitimini Bursa’ da tamamlamıştır. Bursa Erkek Lisesini başarı ile tamamlayan Fahrettin Koca, ihtisasını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘ ni tamamlamıştır. 1988 Yılında doktor unvanını alan isim, günümüze kadar çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışmıştır. Hali hazırda ülkemizin Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca Medipol Üniversitesi kurucularından biridir. Ülkemizin önemli isimlerinden biri olan Fahrettin Kocayı yakından tanıyalım.

Fahrettin Koca Çalışma Hayatı

Türkiye Cumhuriyeti 59. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , 1988 yılında üniversite eğitimini başarı ile tamamlamıştır. 1995 Yılına kadar uzmanlık eğitimini sürdüren bakan bu süre sonunda çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olmuştur. 2009 Yılına kadar çeşitli sağlık kuruluşlarından hekimlik görevini başarıyla sürdüren Fahrettin Koca Medipol Üniversitesi kurucularından biridir. Hali hazırda birçok kuruluşa üye olan ismi, bakanlık görevini başarıyla sürdürmektedir.

Fahrettin Koca Nasıl Bakanlığa Geldi?

Fahrettin Koca kimdir sorusu son dönemde sık sık gündeme gelmektedir. Ülkemizin önemli referandumları arasında yer alan 2017 referandumu ile birlikte göreve gelen önemli isimlerden biridir. Tarihler 2018 yılını gösterdiğinde ülkemizde genel seçimler yapıldı. Genel seçimlerden sonra ilk 2017 referandumun verdiği hak ile birlikte TBMM dışından kişiler bakanlık görevine getirildi. Bu isimlerin başında 59. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ da bulunmaktadır.

Fahrettin Koca İsminin Özel Hayatı

Fahrettin Koca twitter sosyal medya platformunda çok aktif bir şekilde bulunmaktadır.

Ülkemizin en önemli bakanlarından biri olan Fahrettin Koca 1965 yılında Konya’ da dünyaya gelmiştir. Fahrettin Koca ailesi ile birlikte örnek isimlerden biri olarak bilinir. Evli ve dört çocuk babası olan isim aynı zamanda yabancı dilleriyle dikkat çekmektedir. Fahrettin Koca Twitter platformunu aktif olarak kullanmasıyla bilinir.

Sağlık Bakanlığı Haberleri İçin Tıklayınız

Exit mobile version