«
 1. Anasayfa
 2. Beslenme ve Diyet
 3. Fahriye Evcen Nasıl Zayıfladı? 2021 Fahriye Evcen Tüyoları!

Fahriye Evcen Nasıl Zayıfladı? 2021 Fahriye Evcen Tüyoları!

fahriye-evcen-nasil-zayifladi-2021-fahriye-evcen-tuyolari

Oğlu Karan’ı geçtiğimiz günlerde kucağına alan Fahriye Evcen nasıl zayıfladı? Kısa sürede fit görünümünü nasıl elde etti? Hamilelik dönemi birçok kadın için ciddi kilo alma süreci olarak görülmektedir. Oluşan bu durum karşısında kısa sürede kilo verme yolları da araştırılır. Ünlüler birçok olayı takipçileri ve halk karşısında yaşadığında bu tarz ciddi kilo verme süreçleri de merak ediliyor. Fahriye Evcen bu furyaya katılan son ünlüler arasında yer alıyor. Peki Fahriye Evcen nasıl zayıfladı?

YouTube video

Fahriye Evcen Diyet Listesi Nasıldır? Fahriye Evcen Nasıl Besleniyor?

Diyet listeleri farklı şekillerde hazırlanan uygulama listeleri bulunuyor. Aslında diyet listelerinin kişiye özel hazırlanması daha iyi sonuç almaya yarıyor. Özellikle hastalık sahibi bireylerin sağlık durumları göz önünde bulundurularak hazırlanır. Fahriye Evcen’in diyet yaparak hatta bu noktada çalışan firmaların yardımı ile zayıfladığı ileri sürülmüştü.

fahriye-evcen-nasil-zayifladi-2021-fahriye-evcen-tuyolari

Ancak Fahriye Evcen nasıl zayıfladı sorusuna karşı verilen yanıtlar karşısında kendisi durumun çok ileriye gitmesi ve yanlış bilgilerin verilmesi ile birlikte açıklamalar yaptı. Kendisi doğum sonrası özellikle emzirme döneminde belirli bir diyet programı uygulamadığını belirtiyor. Sağlıklı olabilmek aynı zamanda Karan’ı emzirebilmek için sadece doğal beslenme yöntemlerine başvurmuş. Elbette özellikle belirttiği birkaç besin sayesinde zayıflamasının kolaylaştığını da belirtiyor.

Fahriye Evcen Nasıl Zayıfladı?

Zayıflamak kişiden kişiye farklı yöntemlerle gerçekleşse de tüm zayıflamalar için ortak olan bazı konular vardır. Bunlardan ilki kalori açığı oluşturmak ve uzun süreli tok tutan yiyeceklere yönelmektir. Kilo alımı günlük ihtiyacın üstünde kalori alınması ile gerçekleşir. Bu yüzden sizler de Fahriye Evcen gibi zayıflamak istiyorsanız öncelikle gün içinde aldığınız kalori miktarını azaltmalısınız. Gelin birlikte Fahriye Evcen nasıl zayıfladı sorusunun yanıtlarını inceleyelim.

1- Fahriye Evcen Bulgur Diyeti

fahriye-evcen-nasil-zayifladi-2021-fahriye-evcen-tuyolari
Fahriye Evcen Nasıl Zayıfladı?

İnternette Fahriye Evcen nasıl zayıfladı olarak araştırmalar yapmaya başladığınızda sık sık bulgur diyeti adı altında yazılara denk geleceksiniz. Evcen üstüne basa basa emzirme döneminde diyet özellikle şok diyet yapmadığını belirtse de bu tarz içerikler, haberler hazırlanabiliyor. Bulgurun emzirme döneminde zayıflaması üzerinde ciddi bir etkisi bulunuyor. Evcen de bulguru sık sık tükettiğini belirtiyor. Gerek yardımcıları gerek kendisi zaman zaman mutfağa girerek bulgur ile çeşitli yemekler yaparak tüketti.

Bulgur Faydaları Nelerdir? Bulgur Zayıflatır mı?

fahriye-evcen-nasil-zayifladi-2021-fahriye-evcen-tuyolari

Bulguru pirinçten ayrı kılan birçok unsur bulunmaktadır. Güzel oyuncu Fahriye Evcen’in de bulgur tüketmemesine şaşırmamak gerekiyor. Çünkü bulgur:

 • Bol lif içeriğine sahiptir
 • Bağışıklığı besler ve dengeler
 • Sindirimi kolaydır
 • Uzun süreli tok tutar gibi özelliklere sahiptir.

Bu yüzden diyetlerde pirinç pilavı yerine özellikle bulgur tercih edilmelidir. Ancak doğru pişirmeye ve yanındaki malzemeleri de dozunda koymaya dikkat etmek gerekiyor.

2- Sıvı Tüketimine Dikkat: Bol Su ve Hoşaf

fahriye-evcen-nasil-zayifladi-2021-fahriye-evcen-tuyolari

Sıvı tüketmek başta Fahriye Evcen nasıl zayıfladı sorusu olmak üzere birçok diyetin veya sağlıklı beslenmenin temelini oluşturuyor. Su tüketmek metabolizma ve sindirim sistemini hızlandırıyor. Vücuttaki yağları parçalıyor ve atılımını kolaylaştırıyor. Bu yüzden Evcen tarafından da beslenme esnasında bol bol su tüketilmiş. Aynı zamanda hoşaf içilerek hem süt üretilmiş hem de hamilelikten kalan fazlalıktan kurtulmuştur. Suyun tüketilmesinde sorun bulunmasa da hoşafın günlük tüketim sınırı bulunmalıdır.

3- Ara Öğünlerde Tercihi Hurma ve Kuru Meyveler Oldu!

fahriye-evcen-nasil-zayifladi-2021-fahriye-evcen-tuyolari

Günlük beslenme sırasında uzmanların önerileri genellikle ara öğünleri bol ancak kontrollü tüketim olmaktadır. Ara öğünler ana öğünler arası dengeleyici olduğundan dolayı uzun süreli tokluk tutar. Uzun süre tok olmak ana öğünde çok yememeye sebep olur. Ancak bu öğünlerde neler yenileceği ne kadar yenileceği de önemli olacaktır. Genç anne Fahriye Evcen ise bu vakitlerde kuru meyveler ve hurma tercihinde bulundu.

Kuru Meyve Zayıflatır mı? Kuru Meyve Faydaları Neler?

Kuru meyveler son zamanın en revaçta olan malzemeleridir. Normal meyvelere göre aslında besin değerleri zengindir. Hatta aşırı şeker yüklemesi olmadığından dolayı daha sağlıklı olduklarını söylemek de mümkündür. Bunun yanı sıra doğru ve sağlıklı bir şekilde kurutulan meyvelerin kalori açısından daha düşük olduğu biliniyor. Ara öğünlerde tüketilmesinde herhangi bir sıkıntı yoktur fakat aşırı tüketim her besinde olduğu gibi kilo yapabilmektedir. Peki Fahriye Evcen nasıl zayıfladı, kuru meyve nasıl fayda sağladı?

fahriye-evcen-nasil-zayifladi-2021-fahriye-evcen-tuyolari

Kuru meyve faydaları ve içeriği:

 • Yüksek lif oranı
 • Magnezyum
 • Kalsiyum
 • E vitamini
 • Çinko
 • Bakır
 • Demir
 • B vitamini gibi çeşitli değerler mevcuttur.

Hurma Zayıflatır mı? Hurma Faydaları Nelerdir?

Hurma kuru meyvelerde olduğu gibi bol lifli bir meyvedir. Sadece Ramazan aylarına özel gibi dursa da her gün tüketilmesinde bir sorun yoktur. Elbette tüketilen sayısına dikkat etmek gerekiyor. Doğal olarak üretildiğine emin olduğunuz hurmaları ara öğünlerde 1-2 adet tüketebilirsiniz. Potasyum ve demir içeriği sayesinde metabolizmanın oldukça hızlı işlemesine sebep olur. Zayıflamak için bu yüzden sık sık tercih edilir ve faydaları da görülür. Fahriye Evcen emzirdiği için bir bitkisel ve geleneksel yöntemlerle zayıflamayı denedi böylece kilo verdi.

4- Fahriye Evcen Nasıl Zayıfladı? Beyazlardan Uzak Duruyor: Un, Şeker ve Tuz

fahriye-evcen-nasil-zayifladi-2021-fahriye-evcen-tuyolari

Zayıflamak adına bazı besinlerden uzak durulması gerektiği tüketilecekse de minimum seviyede tüketilmesi öneriliyor. Un, şeker ve tuz bunların arasında yer alıyor. Hamur işleri kiloyu çok rahat bir şekilde vücuda almanızı sağlar. Kalori miktarı yüksek olmakla birlikte sindirilmesi çok zordur. Tuz ise vücuttaki suyu tutar ve şişkinliğe sebep olur. Fahriye Evcen nasıl zayıfladı sorusunun cevapları arasında bu besinlerden uzak durması bulunuyor.

Fahriye Evcen Zayıflama Çayı Kullandı mı?

fahriye-evcen-nasil-zayifladi-2021-fahriye-evcen-tuyolari

Kısa sürede doğum kilolarından kurtulan başarılı oyuncu Fahriye Evcen zayıflama çayı kullanıyor mu? Zayıflama çayları geçmişten günümüze popülerliğini korumaya devam ediyor. Özellikle doğum kilolarından kurtulmak isteyenlerin ilgisi oluyor. Kimyasal içeriğe sahip bu çayların kısa zamanda kilo vermeye yardımcı olduğu söyleniyor. Fahriye Evcen’in bu tarz çaylar kullanıp kullanmadığı merak ediliyordu. Ancak bu konuda net bir bilgi söylemek gerekiyor ki kimyasaldan uzak, paketli gıdaları tüketmeyen Evcen bu çayları içmemiştir. Sizler zayıflamanızı hızlandırmak istiyorsanız doğal yeşil çaylar tercih edebilirsiniz.

Fahriye Evcen Boy Kilo Vücut Ölçüleri Nelerdir? Fahriye Evcen Son Hali

Fahriye Evcen boy kilo açısından neredeyse mankenlere taş çıkaracak bir fiziğe sahiptir. Özellikle hamilelik dönemi sonrası kısa sürede zayıflaması merakları daha çok üzerine çekti. Türkiye ortalamasına sahip bir boya sahiptir. 1.70 cm boyunda olan güzel oyuncu 55 kilosuyla oldukça fit görünmeye devam ediyor.

YouTube video

Hamilelik ciddi bir kilo alma dönemi olsa da kilo problemi sadece kadınlara özgü değildir. Erkeklerde dönem dönem ciddi kilolara sahip olup sonrasında zayıflayabiliyor. Ünlüler arasında bu duruma sahip birçok ismi saymak mümkün olsa da Kayra Şenocak bunlardan birisidir. Bir Yılda 40 Kilo Veren Kayra Şenocak Kimdir yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *