ankara escort

Deprem Kahini Frank Hoogerbeets Depremi Tahmin Etmişti

burcualem-Frank-Hoogerbeets-izmir-depremi-4
  • Beğen
    Loading...

Türkiye’nin de kendisini deprem kahini olarak tanıdığı Hollandalı Frank Hoogerbeets , İzmir Depremini daha önceden tahmin etmişti. Sosyal medya hesabı üzerinden günler öncesinde paylaştığı İzmir depremini işaret eden detaylar arasında dolunay ve depremler arasında bir ilişkinin olduğunu işaret ediyor. İşte, İzmir Depremi Kahini Frank Hoogerbeets’ın Yeni Felaket Tahmini !

İzmir Depremi Kahini Frank Hoogerbeets ve Deprem Tahminleri

burcualem-Frank-Hoogerbeets-izmir-depremi-

İzmir Depremi Kahini Frank Hoogerbeets ‘ın Mavi Ay Yorumu Dikkat Çekti

Daha önce Endonezya’da yaşanan depremi de yaşanmadan önce tahmin eden Hollandalı uzman Frank Hoogerbeets, İzmir ve Yunanistan bölgesini işaret eden bir paylaşımda bulunmuştu.burcualem-Frank-Hoogerbeets-izmir-depremi

Türkiye’yi büyük bir yasa boğan bu büyük şiddetteki depremin Mavi Ay kaynaklı olabileceğini işaret eden uzman Hoogerbeets, bölgede yaşanabilecek depremi 3 – 4 gün öncesinde paylaşmıştı.

Frank Hoogerbeets : Mavi Ay Hareketleri Deprem İçin Önemli

burcualem-Frank-Hoogerbeets-izmir-depremi-3

Deprem Kahini Frank Hoogerbeets Depremi Tahmin Etmişti

Türkiye’nin İzmir şehrinde meydana gelen; çevre şehirlerinden Marmara ve Ege bölgesinde çok sayıda şehri etkileyen deprem onlarca can kaybına neden oldu.

“Mavi ay gerçekten de önemli değil. Çünkü sadece 1 ay içinde iki dolunay anlamına geliyor. Ama dolunayın kendisi kritik olabilir. Bu anlamlı çünkü eğer gezegensel geometri dolunay döneminde kritik ise işte o zaman daha büyük sismik aktivite ortaya çıkabilir.”

Türkiye’yi Deprem Konusunda Uyaracağım

Çok fazla hareketliliğin olduğu dönemlerde paylaşımlarda bulunduğunu ifade eden Hoogerbeets, Türkiye’yi olası büyük depremler öncesinde uyaracağını ifade etti.

“Ben büyük sismik hareketliliğin olduğu kritik dönemleri elimden geldiğince açıklamaya çalışıyorum. 7 büyüklüğündeki depremleri çok sık görmüyoruz. Ama ben Türkiye’deki insanları önceden uyarmak için elimden geleni yapacağım”

İzmir Depremi Mucizesi Ayda Dünyaya Ümit Olduburcualem-Frank-Hoogerbeets-izmir-depremi-

Yaşanan ağır kayıpların yanı sıra İzmir depremi sonrası çok sayıda mucize de yaşandı. Ayda bebek, bu mucizelerin adeta simgesi haline geldi. Neredeyse hiç yaralanmadan kurtulan Ayda bebek, dışarıda kendisini bekleyen babasına kavuştu. Tam 91 saat göçük altında kalan Ayda’nın bedeni sapasağlamdı. Mucizenin adı olarak nitelendirilen bu küçük kız hayatta her zaman bir ümit olduğunu gösterdi.

Ayda bebeği göçük altından çıkaran bir ekip üyesinin sözleri ise oldukça etkileyici idi:

“Çok güzel gülümsüyordu. Sanki hiç enkazda değilmiş gibi, çok sevindik. Arkadaşlar sesini duydu, elini uzattıklarında hareket eden bir çocuk olduğunu gördüler. AFAD koordinasyonunda kurtardık. Ağlaya ağlaya çıkardık”

mcafee lisans satın al

youtube abonnenten kaufen

OKUYUCU YORUMLARI