Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. 5 Adımda Göğüs Estetiği Nedir? Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

5 Adımda Göğüs Estetiği Nedir? Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Bilgece Bilgece - - 8 dk okuma süresi
1 1

 

1 – Göğüs Estetiği Nedir?

Göğüs estetiği nedir diye sorduğumuzda aslında göğüs büyütme ameliyatı, meme büyütme ameliyatı, silikon meme protezleri, meme dikleştirme, göğüs küçültme ameliyatı, göğüs dikleştirme ameliyatı ve meme protezi gibi meme estetiği ile ilgili operasyonlar düşünülmelidir.

Göğüs Estetiği Nedir?

Çünkü meme kelimesi kadınlık ile eş anlamlı olup, kadını çağrıştırmaktadır. Bu sebeple bu organ estetiği dünya üzerinde de çok büyük öneme sahip olmakla birlikte ayrı bir dikkat isteyen branştır. Kadınların kendi bakımlarına erkeklerden çok daha dikkat ettiğini düşünürsek, en küçük bir kaç ayrıntının bile ne kadar önemli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Aksi durumda ki küçük sorunlar bile kadınlarda büyük yıkımlara yol açabilir.

Memenin ideal boyutu ve şekli yoktur. Her kadının gerek vücut yapısı gerekse kültürel özellikleri bakımından bu özellikler değişiklik gösterir. Meme gelişimi bazı kadınlarda ideal olarak tanımlanan boyuttan daha küçük olabilir. Haliyle de her gün onlarca kadın ideal boyuttaki memeye sahip olmak için operasyonlar geçirir. Çünkü kadın önce kendini beğenmek ister. Bu tamamen özgüvenle doğru orantılı bir durumdur. Kadın memesi küçük olduğu için kendini mutsuz hissedebilir. Göğüs estetiği operasyonu olduktan sonra ise bu öz güven fazlasıyla yerine gelir. Silikonların 1950’lerden sonra çıkmasıyla meme büyütme ve memeler arasındaki orantıyı dengelemek için operasyonlar sıklık kazandı.

2 – Göğüs Estetiği Neden Yapılır?

Göğüs Estetiği Neden Yapılır?

Göğüsler, bir kadın için en kritik organlarıın başında geliyor. Şu tabir belki de yanlış olmayacaktır. Göğüslerin büyüklüğü kadınları erkeklerden ayıran en temel özelliklerdendir. Üzerine giydikleri elbiseler diğer tüm organlarını gizlerken, göğüsleri daha bir öne çıkartır. Bu da beğenilme, dikkat çekme ve takip edilme dürtülerini peşinden getirir. Her insan bu dürtüleri görmek yaşamak ister. Beğenilmek her insanın ihtiyacıdır. Bu sebeple de göğüs estetiği yapılır.

Göğüs estetiği neden yapılır sorusu için aslında birçok neden bulabiliriz. Sadece küçük olanlar değil, büyük ama sarkık olanlar, ya da aşırı büyük olduğu için rahat edemeyenlerde göğüs estetiğini yaptırırlar. Göğüslerin asimetrik oluşu, üst ve alt bedenlerin uyumsuzluğu da sebepler arasında gösterilir.

3 – Göğüs Estetiği Ücretleri

Göğüs Estetiği Ücretleri

Göğüs estetiği fiyatları 2019 yılında olduğu gibi bu yıl da operasyonun cinsine göre farklılık gösterir. Meme küçültme, Meme büyültme ve Meme şekil düzeltme operasyonları ayrı ayrı ele alınır. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de göğüs estetiği fiyat 2019 ile 2020 arasında bazı değişiklikler göstermektedir. Göğüs estetiği fiyatları operasyonu yapacak doktor, operasyon merkezi, operasyonda kullanılacak malzemeler ve kaliteleri gibi birçok etken ile orantılıdır. En büyük etki tabi ki kullanılan malzemelerdedir.

Örneğin; meme büyültme operasyonunda yuvarlak ya da damla şeklinde silikon protezler tercih edilir. Damla şekilli olan diğerinden biraz daha pahalıdır. Pek çok marka bu protezleri üretmektedir. Çünkü dediğimiz gibi ciddi bir pazar oluştu burada. Yapılan estetiğin uzun ömürlü olması ve sonuçlarının güzel olması tabi ki kadınların isteyeceği en önemli şeydir. Bu sebeple böyle önemli ve ciddi bir uygulamada yeni nesil, 1. Kaliteli ürünleri tercih etmelidir. Bu malzemeler de ömür boyu garanti olduğu gibi, yoğunluğu yüksek, patlamalara karşı da dirençli malzemelerdir.

Göğüs Estetiği Ücretleri

Göğüs estetiği ücretleri artışında etkisi olan bir diğer olayda operasyonun ne tür bir anestezi ile yapılacağıdır. Genel anestezi isteyen hasta, bu operasyon sonrasında bir gün mutlaka hastanede kalmak zorunda olduğu için ücret artacaktır. Lokal anestezilerde ise aynı gün çıkış yapıldığı için böyle bir maliyet olmayacaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi hastanenin konumu ve doktoru da çok önemli bir etkendir. Hastanenin özel mi devlet mi oluşu, büyük şehirde ya da küçük bir ilçede olması bile ücretlere yansır. Öyle hastaneler var ki otel konforunda hizmet veriyorlar. Bunlarla diğerlerini bir tutmak zaten mantıksızlık olurdu. Keza doktor konusunda da aynı durum geçerlidir. Bu tür ameliyatları sadece estetik ve plastik cerrahları yapmalıdır. Doktorun uzman olması ve göğüs estetiği operasyonlarında referanslarının olması tercih edilmelidir. Haliyle bu da fiyatlarda değişiklik gösterecektir.

İlginizi Çekebilir: Gögüs büyütme fiyatları 2019 kadınlar kulübü

4 – Göğüs Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği nasıl yapılır onu anlatalım. Öncelikle uzmana gidip şikayetlerinizi ve olmasını istediklerinizi belirtirsiniz. Uzman, öncelikle göğüslerin simetrisini, göğüs uçlarının yerini ve göğüslerde oluşmuş sarkmaların yerlerini tespit eder. Size ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası uyulması gereken noktaları anlatır. Ardından bir alet yardımı ile 3 boyutlu olarak 8 farklı açıdan göğüslerinizin fotoğrafı çekilir. Daha sonra üzerinde simülasyonlar yaparak nerelere müdahale edileceği belirlenir ve yeni hali size gösterilir. Son şeklinde karar verildikten sonra, meme implantları eğer doku yeterliyse meme dokusunun arkasına yerleştirilir. Aksi durumda yetersiz dokuya sahipse hasta, implantlar göğüs kasının altına konur. Göğüs büyültme işlemi yapılırken varsa eğer göğüs sarkmalarına da müdahale de bulunulur.

5 – Göğüs Estetiği Caiz mi?

Göğüs Estetiği Caiz mi?

Dinde, vücutta yapılacak değişiklikler tasvip edilmemiştir. Sırf güzellik amacıyla vücudun herhangi bir yerini değiştirmek caiz değildir. Bu en temel sebebi olmakla birlikte bir de bedene eziyet etme nedeniyle de uygun görülmez. Ancak bazı durumlarda yapılması meşrudur. Bu durumlar şöyledir; Yangın, trafik kazası gibi kaza durumlarda kusurlu bölgeye müdahale edilebilir. Çünkü insanın o hali, psikolojik sıkıntıya ve insanlar içinde rencide edilecek durumda gözüktüğü için bu durumda operasyon meşru sayılıyor. Yani göğüs estetiği caiz mi sorusunda birçok soru gibi ihtiyaç ve zorunluluk hallerinde caiz olduğu cevabını buluyoruz.

Dolguyla Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.