Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Estetik
  4. »
  5. HIFU Nedir? HIFU Kalıcı Mıdır? 8 Soruda HIFU!

HIFU Nedir? HIFU Kalıcı Mıdır? 8 Soruda HIFU!

Bilgece Bilgece - - 10 dk okuma süresi
1 0
hifu-nedir-hifu-kalici-midir

Cilt üzerinde güzelleşme ve sarkmaların yok edilmesinde etkili olan HIFU nedir? HIFU kimler tarafından yapılabilir? Estetik görünüm erkek ve kadın fark etmeksizin önem yaşımaktadır. Özellikle kolajen eksiliği ile ortaya çıkan sarkmalar ve cilt yapısının bozulması istenmeyen görünümü oluşturur. Bu noktada kişiler tarafından belirli estetik operasyonlarına başvurulur. HIFU ile ameliyatsız yüz gençleştirme konusu için okumaya devam edin!

YouTube video

HIFU Nedir?

HIFU (High İntensity Focused Ultrasound) uygulaması, cilt üzerinde bulunan kırışıkların giderilmesini sağlayan modern bir yöntemdir. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen ve fokus ultrason ismiyle de bilinen bu uygulama sayesinde yüz derisi iyice gerdirilerek daha genç görünmek mümkündür. Fokuslu ultrasyon deri altındaki damarlara etkileşim gönderir. Cilt gençleştirme, cilt bakımı bu sayede cerrahi olmayan ultrason ile gerçekleştirilir.

hifu-nedir-hifu-kalici-midir
HIFU Nedir

HIFU nedir, hangi bölgelerde tercih edilir? Özellikle gıdı sarkmalarının giderilmesi için en çok bu yöntem tercih edilir. Cildin gerilmesi, bir cihaz aracılığıyla deri altına ultrason dalgalarının ulaştırılması ve sarkmış olan dokuların uyarılması ile gerçekleşmektedir. Genç görünüme sahip olmak isteyenler acısız ve ağrısız bir şekilde işlemi yerine getirilmesi sağlanır. Kısa sürede hedeflenen cilt görünümüne kavuşmak mümkündür.

HIFU Nasıl Yapılır? HIFU Acıtır Mı?

Ameliyatsız yüz germe yaptırmak isteyen pek çok insan, “HIFU nasıl yapılır?” ve “HIFU acıtır mı?” sorularını soruyor olabilir. HIFU cihazı kullanılırken, bu işlemin uygulandığı kişinin yüzünde biraz da olsa sızlama hissi ortaya çıkmaktadır. Hiçbir anestezi ya da kesme işleminin bulunmadığı fokus ultrason, az miktarda acıya sebep olan bir uygulama olarak kabul edilebilir.

hifu-nedir-hifu-kalici-midir

Kısa sürede istenen cilde kavuşmayı sağlayan yöntem HIFU nedir sorularının yaygınlaşmasına sebep olmaktadır. HIFU uygulamasının gerçekleştirilebilmesi için ilk olarak bazı testler yapılır ve cildin durumu hakkında bilgi elde edilir. Germe uygulamasından önce hastanın yüzü silinerek temizlenir. Özel bir jel sürüldükten sonra ise çizilmiş olan çizgiler aracılığıyla belirlenen noktalarda HIFU cihazı dolaştırılarak uygulama gerçekleştirilmiş olur. HIFU yüz germe uygulamasından iki saat kadar sonra ise, hastanın hissetmiş olduğu tüm uyuşma ve ağrılar etkisini kaybeder. Kaç seans sürüyor? Bu uygulamalar yüz kırışıkları için bir seans ve vücudun diğer bölgelerindeki kırışıklar için yaklaşık üç seans sürmektedir.

hifu-nedir-hifu-kalici-midir

Yaklaşık olarak bir ya da iki saat süren bu uygulamaların tamamı sırasında hasta uyanıktır. Ayrıca yüz ve gıdı ile beraber koldaki, dizdeki ve gözkapaklarındaki sarkmaları gidermek için ya da dekolte bölgesinde oluşan kırışıkları azaltmak için de aynı uygulamalar gerçekleştirebilmektedir. Bu sayede ciltteki doğal kolajen üretiminin artması, ilgili yerlerde bulunarak sarkmalara sebep olan yağ dokularının incelmesi ve derinin biraz gerilerek daha genç bir görünüm kazanması sağlanır.

HIFU Kimlere Uygulanmaz?

HIFU nedir konusuna yanıt bulunduktan sonra bir diğer nokta ise uygulama alanında olan kişilerdir. Estetik operasyonlar belirli bir yaştan itibaren yapılması önerilir. Özellikle genç yaştaki bireylerin 30-45 aralığında olması ilk tercihler arasında bulunur. Ancak isteyen çoğu birey bir sorun olmadığı müddetçe yaptırabilmektedir. Operasyonu gerçekleştiremeyecek kişiler de mevcuttur.

hifu-nedir-hifu-kalici-midir

Ultrason dalgalarının kullanıldığı bir uygulama olduğundan dolayı, bazı kişilere uygulanmaması önemlidir. Örneğin hamileler, kalp piline sahip olanlar, cilt enfeksiyonu bulunanlar ya da kısa bir süre önce bir yüz ameliyatı geçirenler ameliyatsız yüz germe uygulamasından uzak durmalıdır. Estetik yöntemin uygulanması istenmeyen sonuçlara bu noktada sebep olabilir. Sağlık daha önemli bir durum olduğundan uzmanlar tarafından gerçekleştirilmemektedir.

HIFU Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

HIFU Ekşi Sözlük gibi platformalar aracılığı ile de araştırılmaktadır. Kişiler bu noktada en çok HIFU yaptıranların yorumları konusuna eğilmektedir. Çünkü daha önce deneyimi olan bireylerin bu noktada önerileri gerçekçilik oluşturur. HIFU uygulaması nedir, HIFU sonrası nelere dikkat edilmelidir konusu bu yüzden önem taşımaktadır. Kişiler özellikle operasyon öncesi araştırmalarını iyi yapmalıdır.

hifu-nedir-hifu-kalici-midir

HIFU nedir sorusuna yanıt bulduktan sonra operasyona karar vermiş olabilirsiniz. Operasyon öncesi uzman tarafından gerekli bilgiler aktarılır. Asıl konu sonra olacaklarla ilgilidir. HIFU sonrası dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Uygulamadan yaklaşık iki saat sonrasına kadar yüze dokunmamak veya yüzü sıcak suyla yıkamamak.
  • Uygulamadan sonra ortaya çıkan sızlamadan dolayı yüze herhangi bir krem sürmemek.
  • İki gün boyunca güneş ışığından mümkün olduğu kadar korunmak.
  • Bol su tüketimi ve tuzdan kaçınmak bulunur.

HIFU Kalıcı Mıdır? HIFU Etkisi Ne Kadar Sürer?

hifu-nedir-hifu-kalici-midir

HIFU kalıcı mıdır?” sorusu da bu konu için oldukça önemlidir. Ameliyatsız yüz germe uygulaması ne yazık ki kalıcı etkiye sahip olmayan bir uygulamadır. HIFU etkisi yaklaşık olarak iki yıl boyunca sürebilmektedir ve istenirse daha sonra tekrar yaptırılabilir. Etkisinin kısa süreli olması işlem sırasında uygulanan maddelerin bir müddet içerisinde yok olmasıdır. Özellikle kolajen gibi gerginleştirici olan maddelerin sürekli alınması gerekir. Kolajen nedir nasıl kullanılır sorusuna doğal yöntemlerle de cevap arayabilirsiniz.

HIFU Fiyatı Nedir?

hifu-nedir-hifu-kalici-midir

HIFU nedir kadar HIFU fiyatı da önem arz etmektedir. Kişiler sonuç olarak operasyon öncesi belirli bir bütçeyi bu alana harcamaktadır. Estetik operasyonların genelde ortak bir fiyatlandırması bulunmamaktadır. Çünkü klinik ve uzman durumuna göre değişiklik mevcuttur. HIFU fiyatı nedir konusu bu yüzden yetersiz kalacaktır. Uzmanların klinikleri aranarak net bir bilgi almak ve sonucunda karar vermek etkili olacaktır.

HIFU Zararları Nelerdir?

Estetik ve genel ameliyatların her anlamda belirli bir risk noktası bulunur. Mevcut estetik operasyonu da yapıldığı andan sonra belirli zararları ihtimal dahilinde bünyesinde barındırır. Her kişide belirtilecek durumların görülmesine dair bir zorunluluk yoktur. Ancak bilinmesi ve bu yönde karar verilmesi önemli olacaktır.

1- Sürekli Tekrarlanmak Zorunda Olması

hifu-nedir-hifu-kalici-midir

HIFU nedir, kalıcılığı ne kadardır? Soruya yazının önceki kısmında da kalıcılığı konusunda 2 yıl olacağına dair bilgi vermiştik. Buradan anlaşılacağı üzere estetik operasyonun ömür boyu devam etmesi mümkün değildir. Kişilerin etkisini yitirdikten sonra tekrar işleme başvurması zaman açısından belirli bir yönelmeyi gerektirecektir.

2- Maddi Kayıp

hifu-nedir-hifu-kalici-midir

HIFU yönteminin tekrarlanması sadece zaman açısından etkiye yol açmaz. Aynı zamanda maddi anlamda da iki senede bir bu alana bir kanal oluşturmak gerekir. Kimi bireyler uygun fiyatlı uzmanlar ile çalıştığından bu durumu problem olarak görmeyebilir. Aynı zamanda maddi kaygısı olmayan kişiler için de tercih edebilir. Ancak tersi bir durumda bu olayın göz önünde bulundurulması gerekir.

3- HIFU Nedir| Yetersiz ya da Aşırı Müdahale

Yanlış doktor seçimi HIFU nedir konusundaki beklentilerini karşılamayabilir. Estetik konuda doktor seçimi genel cerrahi müdahaleler kadar önemlidir. Özellikle yüz gibi direkt açık bulunan alanlar en ufak bir olumsuzlukta yanlış etkilenir. Bu noktada bireyler yetersiz müdahale ile çok bir farkla karşılaşmayabilir. Aynı şekilde fazla müdahale sonucunda da abartılı germe işlemleri ortaya çıkabilir.

hifu-nedir-hifu-kalici-midir

Özellikle kadınlar için sadece yüz değil vücut yapısı önem taşır. Estetik bir görünüm için hayal edilen konu ise manken edasında bir kum saati vücut tipi elde etmektedir. Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır yazımıza bakarak bilgi alabilir, sizlerde söylenenleri uygulayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.