«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. İnstagram Hesap Büyütme Teknikleri | İnstagram Hesap Büyütmek İçin 5 Yöntem

İnstagram Hesap Büyütme Teknikleri | İnstagram Hesap Büyütmek İçin 5 Yöntem

instagram-hesap-buyutme5

Instagram hesap büyütme birçok kişinin istediği ve araştırdığı konulardan bir tanesidir. Günümüzde Instagram her yaş grubunun kullandığı oldukça yaygın bir sosyal paylaşım platformudur. Çoğu kullanıcı da Instagram hesabını daha fazla büyütmek ve daha fazla takipçiye ulaşmak istiyor. Biz de bu yazımızda sizler ile Instagram hesap büyütme yöntemlerini paylaşmış olacağız.

YouTube video

Instagram Hesap Büyütme Nasıl Yapılır?

Her konuda olduğu gibi bu konuda da başarıya ulaşmak çok kolay değildir. Daha fazla kitleye ulaşmak için yapılması gereken bazı kurallar ve atılması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. bunları eksiksiz bir şekilde yapmanız halinde kısa süre içerisinde işletme hesabınızı ya da kişisel hesabınızı büyütmüş olursunuz.

1 – Stratejilerinizi Belirlemiş Olun

Instagram hesabını daha da büyütmek isteyen bir kişinin genellikle aklında bir fikir vardır. Fakat aklınızda herhangi bir fikir yoksa da öncelikli olarak bir fikir belirlemeniz gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus tercih edeceğiniz alanın çok fazla geniş olmamasıdır. Örneğin makyaj ile alakalı bir hesap açmayı düşünüyorsanız,  bu konuda oldukça fazla hesap mevcut olduğu için işiniz çok daha zorlaşabilir.

Hesabınızın ne ile alakalı olduğuna karar verdikten sonra sizinle aynı alanda olup da başarılı olan kişilerden almanız gereken dersleri asla ihmal etmeyin. Birebir onların kopyası olmanızı kastetmiyoruz. Fakat yine de başarıya giden yoldaki ufak ipuçlarını da asla göz ardı etmemelisiniz.

2 – Instagram Hesap Büyütme İçin İçeriklerinizin Kaliteli Olmasına Özen Gösterin

Bir hesabın daha fazla gelişim göstermesinin en büyük yollarından biri de kaliteli içeriklere sahip olmaktır. Hesap büyütme amacı ile hareket edip başarılı olamayan insanların birçoğunu incelediğiniz takdirde kaliteli içerik konusuna çok da fazla dikkat etmediklerini fark edeceksiniz. Bir kişi sizin profilinizi incelediği zaman ilk olarak ister istemez hesabınızda yer alan içeriklere dikkat edecektir. Kaliteli ve alanınızda ilgi çekici içerikler yoksa takip etmeye değer görmeyecektir. O nedenle bu işi özen bir şekilde yapmalısınız. Her şeyden önce içeriklerinizin kaliteli olması için çaba göstermelisiniz.

3 – Asla Takipçi Satın Almayın

Takipçi satın almanız sadece paranızın tamamen boşa gitmesine neden olacaktır. Çünkü o takipçiler gerçek birer insan değil bot hesap olacaktır. Bunun da hiçbir değeri olmayacak ve bir süre sonra eski takipçi sayınıza döneceksiniz. Bu nedenle paranızın boşa gitmemesi için hiç böyle bir yönteme başvurmamanızı tavsiye ediyoruz.

Bunun yerine Instagram hesap büyütme için Instagram botları dediğimiz adımdan yararlanabilirsiniz. Hesap büyütmek için öncelikle insanların sizi görmesi ve tanıması gerekmektedir. Makul bir üzret karşılığında sizin hesabınıza karşı ilgili olabilecek insanların karşısına çıkmanız mümkündür.

4 – Story Kullanımına da Önem Vermelisiniz

Storyler de bu konuda oldukça önemli yere sahiptir. Instagram postları gibi storylerinizin de ilgi çekici ve kaliteli olmasına büyük önem vermeniz gerekmektedir. Story şeklinde isimlendirilen gönderiler yalnızca 24 saat boyunca takipçileriniz tarafından görüntülenebilmekte daha sonra ise kendiliğinden kaybolmaktadır. Bu görüntülenme süresi boyunca takipçilerinizin ilgisini çekebilecek storyler paylaşmanız sizin yararınıza olacaktır.

5 – IGTV Özelliğini İhmal Etmeyin

Instagram hesap büyütme amaçlıyorsanız Instagram’ın hala yeni sayılan IGTV kısmını asla göz ardı etmeyin. Bu özellik hala çok kimse tarafından sık kullanılmamaktadır. Instagram da bu özelliği ön plana çıkarmak amacı ile IGTV özelliği ile paylaşılan videoları keşfet adı verilen kısma daha fazla düşürmektedir. Siz de bu tarz videolar paylaşarak keşfete düşme şansınızı artırabilirsiniz. Bu aynı zamanda Instagram sayfası nasıl geliştirilir sorusunun da cevabı niteliğindedir.

Yazımızı beğendiyseniz her an sosyal medya ile bağlantılı olmak için Sosyal Medyadan Kopmamak İçin En İyi VPN Programları Arasından Tercih Yapın konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *