«
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. İskambil Falı Nedir? İskambil Falı Nasıl Bakılır?

İskambil Falı Nedir? İskambil Falı Nasıl Bakılır?

iskambil-fali-nedir

Geçmişi ve geleceği görmek bunun üzerine yorumlama yapmak isteyen bireylerin başvurduğu yöntemler arasında iskambil falı bulunmaktadır. Günümüzde özellikle kadınlar başta olmak üzere farklı fal durumlarına bakıldığı bilinmektedir. Kimi zaman kahve falı kimi zaman ise tarot kartları ile yorumlamalar yapılması mümkündür.

Kişilerin merak duydukları konularda farklı şeyler duyma  k umuduyla falcılara gittiği bilinmektedir. Ancak çoğu fal yöntemine nazaran iskambil kâğıdı kullanarak bakılacak fallar kişisel olarak da gerçekleştirilebilmektedir. İskambil falı nasıl bakılır sorusunu yazının devamında bulup sizlerde bulunduğunuz alan içerisinde yorumlamalar yapabilirsiniz.

İskambil Falı Nedir?

Geçmişten günümüze yıllardır iskambil kâğıdı ile oyunlar oynanmış bu durum ileri taşınarak iskambilfalı ortaya atılmıştır. Bu kâğıtlar sayesinde iskambil falı çeşitleri sayısız düzeyde oluşturulmuştur. Her çeşit falın öğrenilmesi adına iskambil falı nasıl bakılır sorusu oluşturulabilmektedir. Uygulanması kolay olsan fal yöntemini seçerek kolay bir şekilde bakılması mümkün kılınır.

iskambil-fali-nedir

 

İskambil falı – Ekşi sözlük başlıkları arasında da yerini almıştır. Kişilerin özellikle geleceğe dönük iş, aile ve aşk hayatındaki merakı bu alanda yapacağı araştırmaları arttırmıştır. Çevre içerisinde fal bakan birisi olmadığı müddetçe internet üzerinden de kolaylıkla iskambil falı çeşitleri öğrenmek mümkündür. Birkaç uygulama doğrultusunda yorumlaması da iyi olan kişiler zorluk yaşamamaktadır.

İskambil Kağıdıyla Fal Çeşitleri Nelerdir?

İskambil falı incelendiğinde birçok çeşidi olduğu görülmektedir. Uygulanması ve yorumlanması neticesinde iskambil falı çeşitleri artmaktadır. Çoğu zaman uygulama konusunda değişiklik oluştuğu gibi kartların sahip olduğu anlamlar da oldukça önemlidir. Herhangi bir kartın anlamında oluşacak değişiklik genel anlamı değiştirmektedir.

iskambil-fali-nedir

İsim olarak farklı adlandırılmadan genel kategori altında yer alırlar. Ancak Solitaire falı ya da aşk falı olarak belirli konularda yoğunlaşabilmektedir. Adlandırılması da bu yönde olabilir. Sadece tek bir alanda yorumlama isteyen kişiler bu yönde iskambil falı nasıl bakılır sorusuna cevap arayabilir. Ancak genel bir fal baktırmak oluşturulacak anlam bütünlüğü konusunda da daha yardımcı olmaktadır.

İskambil Falı Nasıl Bakılır?

Kişilerin iskambil falı bakabilmek için öncelikle iskambil falı çeşitleri arasında karar kılmak gerekir. En sık kullanılan yöntemin iskambil falı nasıl bakılır sorusuna cevabı ise şöyle olmaktadır:

 • Bir deste kağıt tamamen karışana kadar karıştırılır.
 • Fal bakılacak kişinin sevdiği, aklından geçen kişinin ismi kartlar kapalı şekilde bir tur yazılır.
 • Kalan kağıtlar aynı şekilde üstüne kapalı hale koyulur.
 • Tüm kartlar bittikten sonra ilk önce sesli harfler üst üste koyuluriskambil-fali-nedir
 • Sessiz harfler de sırasıyla koyulur.
 • Sonra bir alttan bir üstten kart seçilerek ikili kart açık şekilde ortaya koyulur.
 • Aynı sayı ya da harf gelen kartlar kenara ayrılır. Elde kağıt bittikten sonra kart seçme işlemi üç tur tekrarlanır.
 • Ortaya çıkan eşli kartlara kişi kartları görmeden üzerine kart kapatır.

Sonra gerçekleştirilecek işlem ise kartları yorumlama kısmına girmektedir. Kart numara ve şekillerinin anlamlarını bilerek yorumlama gerçekleştirilir.

1- İskambil Falı Anlamları Nelerdir? İskambil Kartları Fal Anlamları

İskambil falı içerisinde iskambil falı nasıl bakılır sorunun en kritik cevabı kartların anlamlarını bilmekten geçmektedir. Kişiler anlattığımız iskambil falı çeşitleri arasından bu fal yönteminde şu anlamları kullanmalıdır:

As: Aşk
Papaz: Aile
Kız: Kızın ailesi
Vale: Erkek ailesi
10: Evlilik
9: Haber
8: Konuşma
7: Sorun
6: Cinsel ilişki
5: Para sıkıntısı
4: Özlem
3: Hediye
2: Yol

iskambil-fali-nedirKişiler çift buldukları kartın anlamını üstüne seçtikleri kartı açarak anlam oluşturmalıdır. Örneğin 2 kartının üzerine gelecek olan 3 kartı, yolda bir hediye olacak konusunda anlam taşımaktadır. Kız kartının üstüne gelen anlamlar kız ailesini, vale üzerine oluşturulan anlamlar erkek ailesini temsil etmektedir. Bunun dışında kalan anlamlar ikili ilişkilere yorumlanabilmektedir.

2- İskambil Aşk Falı Nasıl Bakılır?

İskambil falı çeşitleri arasında en çok baktırılmak istenen alan aşk olmaktadır. Aşk üzerine yapılacak fallarda kart anlamları 4 farklı kategoriye ayrılmaktadır. Her bir kategori bir elementi temsil etmektedir. Bunlar:

 • Maça kartları hava grubunda yer alır ve ilişkideki gizlenmiş olayları, ihanet ve kopmaları temsil etmektedir.
 • Karo kartları ise toprak grubunda yer alır ve para ile ilgili sıkıntı, artış durumlarını temsil eder.
 • Sinek kartları ateş grubunu oluşturur ve olumlu olan başarı, mutluluk, zenginlik anlamına gelir.
 • Kupa su grubunda yer alır ve aşk, evlilik, nişanlılık gibi ilişkisel boyutların temsilcisidir.iskambil-fali-nedir

Aşk iskambil falı nasıl bakılır sorusunun cevabı ise şöyledir: Kişiler ilk başta üç kart seçmektedir. Bu üç kart aklından geçen soru ile alakalı olmak üzere zamansal ya da kişisel farklara göre seçilebilir. Dilerse geçmiş, şimdiki ve gelecek zamanlı dilerse kendisi, aile ve sevgilisi için seçmektedir. Seçilen kartların anlamları doğrultusunda yorumlamalarda bulunulur.

3- İskambil Falı Tek Kart Nasıl Bakılır?

iskambil-fali-nedir-iskambil-fali-nasil

İskambil falı bakarken tek kart yöntemi de kullanılacak noktalardan birisi olacaktır. Burada tarot ile ufak bir benzerlik durumu söz konusudur. Kişiler iskambil kartlarını tek tek kapalı şekilde öne dizer. Daha sonrasında tarotta olduğu gibi akıllarından geçen soruyu dile getirir. Falcı kişi, karşısında bulunan bireye bir kart seçmesini ister. Sorduğu soruya göre çıkacak bu kart yorumlanacaktır.

Rus İskambil Falı Nedir?

Ruslar tarafından da fallara büyük bir ilgi söz konusudur. Kendileri tarafından iskambil kartlarına yönelik olarak oluşturulan bazı durumlar mevcuttur. Toplum arasında da sık sık dile getirilen Rus batağı bunlardan birisidir. Rus toplumunun bu noktada ortaya koyduğu geçmişten gelen geleneksel durumların da bir göstergesi olarak yorumlanabilmektedir.

iskambil-fali-nedir-iskambil-fali-nasil

Peki Rus iskambil falı nedir? Ruslar tarafından bakılan iskambil fallarından sadece birisidir. Rus iskambil falı iskambil kartlarıyla bakılan bir yöntemdir. Falcılar tarafından özellikle seçilen 28 kart ile bakıldığı bilinmektedir. Diğer fallara nazaran çok ayrıntılı bilgi vermediği bilinir. Aynı zamanda geleneksel bir fal olduğu için günümüzde bunu gerçekleştiren, fala bakan falcıların sayısı da oldukça azdır. Rus falı aşk, iş gibi farklı noktalar için kullanılabilir.

Tarot Falı ile İskambil Falı Aynı mıdır?

Tarot falı en az iskambil falı kadar merak edilen bir konu olmaktadır. Tarot falı genellikle İzmirli falcılar tarafından bakılan ve buradan türemiş bir faldır. Son zamanların en çok uygulanan fallar arasında olması kişilerin ilgisini de bu doğrultu da arttırmaya yetmiştir. Kişiler çoğunlukla bu fal türünü doğru falcılar aracılığı ile baktırıp hayatını yorumlatmayı amaçlamaktadır.

iskambil-fali-nedir-iskambil-fali-nasil

Peki iskambil kartları ile bakılan fal ile tarot aynı mıdır? Bu sorunun cevabı net olarak hayırdır. Tüm falların amacı kişinin aşk, iş ve aile gibi tüm hayatı boyunca yorum yapılmasına bağlıdır. Ancak bunun yöntemleri farklılık içerecektir. Kişilerin bakış noktasına göre farklılık oluşturduğu kadar kullanılan kartlar da değişiklik gösterir. Tarotta birden fazla kart ve her kartın görsel, anlamsal açıdan değişikliği mevcuttur. Bakılması da anlamları da farklıdır.

Katina Falı ile İskambil Kartı Falı Arasındaki Farklar Nelerdir?

iskambil-fali-nedir-iskambil-fali-nasil

Katina falı, tarot falının bir farklı versiyonudur ve yine iskambil falı ile farklılıkları mevcuttur. Katina falı içerisinde kişiler geleneksel fal bakımı sırasında üç kart seçecektir. Bunlar geçmiş, şimdi ve geleceğin temsilcisi olacaktır. Falcı kişi seçilen bu kartları sorulan sorular neticesinde yorumlayacaktır. Falına bakılan kişi geleceğine dair aşk yorumu isterse falcının yorumu değişir aynı zamanda iş hayatını seçerse yine farklılık meydana gelecektir. İskambil falı ile ciddi farklılıkları söz konusudur.

İskambil Kartları ile Fal Bakma Ne Kadar Sürer? Ücretleri Nelerdir?

Falcılık geniş bir alana yayıldığından iskambil falı bakan falcı sayısı da oldukça fazladır. Her ne kadar günümüzde su falı, tarot ve katina falı gelişmişlik gösterse de geleneksellikten yana olanların iskambil falı baktırdığı da bilinmektedir. Geleceğe dair yorum almak isteyen kişilerin aklına ise bu tarz sorular geldiği bilinir. Peki gerçek durum nedir?

iskambil-fali-nedir-iskambil-fali-nasil

İskambil kartları ile fal bakma süresi tercih edilen fal yöntemine göre öncelikle değişiklik gösterir. Aynı zamanda falcının da buradaki profesyonelliği etkili olacak bir husustur. Yazı da bahsi geçen aşk falı daha uzun süreceği gibi tek kart ile bakılan falların daha kısa sürede olduğu bilinmektedir. Fal ücretleri konusunda malesef net bir bilgi vermek mümkün değildir. Kimi falcılar 50 TL ile fal bakabilirken 250 TL ve üzeri fal ücretine denk gelmekte aynı şekilde mümkündür.

‘Bu İskambil Falı Evleneceğin Kişinin Adını Söylüyor’ Doğru mu?

İskambil falı bakan falcılar tarafından ciddi yorumlamalar, kendilerinin belirttiği üzere hissedilen durumlar söz konusudur. Falcılık günümüzde çok geniş bir alana yayıldığından her bireyin doğru yorumlar yapmadığı bilinmektedir. Net bilgiler vermek yerine kaçamak cevaplar vererek kişilerin paralarını alma derdinde olan falcıların sayısı az denilemeyecek kadar çoktur.

iskambil-fali-nedir-iskambil-fali-nasil

Kişilere ‘Bu iskambil falı evleneceğin kişinin adını söylüyor’ gibi farklı alanlara yönelik bilgiler vaad ederek fal bakan sayısı çoktur. Her falcıyı bir tutmak mümkün değildir. Bundan dolayı kişilerin bu noktada net bilgi alabileceğini söylemek büyük bir yanılgı olacaktır. Ancak fal esnasında direkt bir isim söylemek de falcılar tarafından kaçınılan bir durum olduğundan genel itibari ile yanlış bir durum olduğunu söylemek kısmen doğru olacaktır.

iskambil-fali-nedir-iskambil-fali-nasil

İskambil fallarına bakılma sebebi kişilerin geleceğe dair umutlarının yeşermesi amacıyla gerçekleşmektedir. Bireyler günümüzü yaşarken ve geçmişi bilirken geleceği de düşünmeden edemez. Bu duruma yönelik atılabilecek seçeneklerden birisi de fallar olmaktadır. Bunun yanı sıra burçlar da bireylerin merakını gidermek adına yöneldiği konular arasındadır. Sizlerde En Seksi Burçlar Hangileridir? En Çekici Burç Sıralaması Nasıldır? konulu yazımıza  göz atabilir, burcunuza dair bu konuda bilgi alabilirsiniz!

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Tulay

  Sevgilim aricakmu