«
  1. Anasayfa
  2. Estetik
  3. Kalça Büyütme Ameliyatı Olmadan Önce Bilinmesi Gereken 5 Şey!

Kalça Büyütme Ameliyatı Olmadan Önce Bilinmesi Gereken 5 Şey!

kalca-buyutme-ameliyati6

Kalça büyütme ameliyatı çekici kalçalara sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği estetik operasyonlardan bir tanesidir. Son yıllarda insanların estetik algısı biraz değişiklik göstermeye başlamıştır. Eskiden daha zayıf vücutlar tercih edilirken artık brezilya poposu ismi verilen kalçalar güzel ve çekici bulunmaktadır. Bu nedenle de birçok kadın kalça büyütme ameliyatı olmayı düşünmektedir.

YouTube video

Kalça dolgusu kadınlar kulübü ismi verilen ünlü forum sayfasında da sık sık gündeme gelen konulardan bir tanesidir. Biz de çokça merak edilen bu konu hakkında sizler ile tüm ayrıntıları paylaşmış olacağız. Özellikle ameliyatsız kalça büyütme yaptıranlar , Brezilya kalça estetiği fiyatları , basen genişletme ameliyatı gibi konular en çok araştırılan hususların başında gelmektedir. Bu nedenle yazımızda bu konulara yer vermeyi de ihmal etmedik.

Kalça Büyütme Ameliyatı Nedir?

Kalça dolgusu yaptıranlar ve kalça büyütme ameliyatı olanlar karın ve basen gibi bölgelerde bulunan yağlar fazla ise onları da aldırma işlemine tabii tutulmaktadır. Böylelikte tek bir seans ile beraber fazla yağlardan kurtulma imkanı bulabilirler. Bunun yanı sıra bu yağların işlemden geçtikten sonra popoya enjeksiyon işlemi de gerçekleşmektedir.

1 – Kimler Kalça Büyütme Ameliyatı Olabilir?

Günümüzde birçok kişi estetik operasyon olmayı tercih etmektedir. Söz konusu estetik operasyonlardan en çok tercih edilenlerden bir tanesi ise kalça dolgusudur. Öte yandan bu operasyonu kimlerin yaptırıp kimlerin yaptırmasının sakıncalı olacağı da birçok kişi tarafından detaylı bir şekilde araştırılmaktadır. Genellikle küçük ya da düz bir popoya sahip olan kadınlar pantolon veya etek giydikleri zaman vücut hatlarının daha çekici görünmesi amacı ile bu ve buna benzer operasyonları tercih etmektedir.

2 – Kalça Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Bu tarz ameliyatların süresi hakkında net bir şey söylemek pek mümkün değildir. Birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. En basitinden her hastaya göre bile süre azalıp çoğalabilmektedir. Örnek vermek gerekirse küçük kalçalara sahip ve oldukça zayıf olan birinin operasyonu daha uzun sürebilmektedir.

3 – Kalça Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalça ameliyatı sonrası hastaların nelere dikkat etmesi gerektiği oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. Bu hususları şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

  • Tüm operasyonlardan sonra olduğu gibi tehlikeli hareketlerden kaçınmak oldukça önemlidir.
  • Çok fazla öne eğilmemek gerekmektedir.
  • Doktorun vermiş olduğu ilaçların hepsi düzenli ve aksatmadan kullanılmalıdır.
  • Bacak bacak üstüne atarak oturmak kesinlikle tavsiye edilmemektedir.
  • Otururken bacakları birleştirmek de pek tavsiye edilen bir oturma şekli değildir. Bunun yerine ayrı şekilde tutulmalıdır.
  • Oturmak için tercih etmiş olduğunuz sandalyelerin sert ve yüksek olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

4 – Kalça Estetiği Riskleri Var mıdır?

Kalça büyütme ameliyatı ismi verilen operasyonun riski olup olmadığı da merak konusudur. Her operasyonda olduğu gibi bazı riskleri olduğunu söylemek mümkündür. Örneğin yüksek volümler ile yapılan yağ greftleri emboli riskini artırmaktadır. Bu nedenle uzmanlar tarafından çok fazla tavsiye edilen bir yöntem değildir. Protez gerekli durumlarda tavsiye edilmektedir.

5 – Kalça Ameliyatı Fiyatları

Kalça ameliyatı için mevcut fiyatların ne kadar olduğu böyle bir ameliyat düşünenlerin en çok araştırdığı konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu konu hakkında net bir rakam söylemek çok da mümkün olmayacaktır. Çünkü her doktorun bile kendisine göre bir fiyatlandırma sistemi bulunmaktadır. Bu nedenle konu hakkında net bir bilgiye sahip olmak için öncelikle doktor seçiminde bulunmanız gerekmektedir.

Doktor seçerken de çok iyi araştırma yapmanız gerekmektedir. Ameliyattan iyi bir sonuç elde etmeniz büyük oranda doktor seçiminize bağlıdır. Doktorunuz ile bir ön görüşme yaptıktan sonra sizin talep ve istekleriniz doğrultusunda sizler ile ayrıntılı fiyat bilgisini paylaşmış olacaktır.

Kalça ameliyatının yanı sıra özellikle son yıllarda burun ameliyatı da oldukça fazla tercih edilen estetik operasyonlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal olarak her gün yüzlerce insan da bu konu hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. Siz de burun ameliyatı ile alakalı ayrıntılara hakim olmak isterseniz Burun Ameliyatı Kaç Gün Sürer ? Burun Estetiği Fiyatları 2020 başlıklı yazımıza da göz atarak burun ameliyatı ile alakalı tüm ayrıntılara sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *