«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Karlı Hafta Sonu Evde Keyifli Vakit Geçirmenin Yolları

Karlı Hafta Sonu Evde Keyifli Vakit Geçirmenin Yolları

burcu-alem-karli-hafta-sonu-evde-keyifli-vakit-gecirmenin-yollari

Karlı hafta sonu evde keyifli vakit geçirmenin yolları desek aklınıza ilk ne gelir? Kimisi yalnız kalayım kafamı dinliyim der, kimisi ise ailemden vazgeçmem kalabalık olalım tadı çıksın der. Peki siz hangisini tercih edersiniz?

Hafta sonu tembelliğiyle perdeyi açıyorsunuz ve gördükleriniz karşısında çocuklar gibi şenleniyorsunuz. Tüm gece yağan kar, çam ağaçlarını kristal beyazlığında süslemiş. Her yer bembeyaz. Kar yağmaya devam ediyor. Manzara harika ama dışarısı soğuktan buz kesmiş. Öyle ki, cama bir hohlasanız istediğiniz resmi çizebilirsiniz. Zaten katur kutur buz tutmuş otoparktan arabayı çıkarmak, buzlanmış yolları ve kar lastiği takmamış arabaları göze alıp trafiğe çıkmak deli işi gibi görünüyor. Böyle bir günde evde geçirdiğiniz vakti keyifli hale getirebiliriz. Öncelikle karar verin, sakin bir gün mü istiyorsunuz, yoksa eğlenceli-şamatalı bir gün mü? Yapılacak aktiviteleri buna göre belirleyebilirsiniz.

burcu-alem-karli-hafta-sonu-evde-keyifli-vakit-gecirmenin-yollari

Karlı Hafta Sonu Evde Keyifli Vakit Geçirmenin Yolları

Karlı Hafta Sonu Evde Keyifli Vakit Geçirmenin Yolları içerisinde aslında amaç bütün yorgunluğu atmak vc kafayı boşaltmaktır. Bütün haftanın stresini atmak için hafta sonu en güzel fırsattır. Tabi bunun için çoğu zaman atağa geçmekte geç kaldığımız da olur. Karlı Hafta Sonu Evde Keyifli Vakit Geçirmenin Yolları tam da bu karışıklığı önlemek için en güzel seçenekleri bir arada topluyor. Hemen bu seçenekleri inceleyelim ve siz de kendinize uygun olan seçeneği bu karlı hafta sonunda uygulayabilirsiniz.

1- Sakin Bir Gün İsteyenler Ne Yapmalı?

burcu-alem-karli-hafta-sonu-evde-keyifli-vakit-gecirmenin-yollari

Ayazı burnunuzu sızlatan karlı bir güne uyandınız. Lapa lapa yağan karı izlerken, camın altındaki kalorifer peteğine sarılıp ısınmak güzel bir duygu. Eşiniz veya sevgilinizle baş başa vakit geçirmeye karar verdiniz. Hem haftanın yorgunluğunu dinlenerek geçirebileceğiniz, hem de gülümseten anılar bırakacak öneriler sunacağız.

Sakin bir gün geçirmeyi tercih edenler, salondaki kanepeye şöyle bir uzanıp birlikte kitap okuyabilirler. Bunu yaparken, arada bir pencereye bakıp yağan karı izlemek büyük keyif verir. Kitap okuma molası verdiğinizde, bir bardak sıcak çay eşliğinde okuduğunuz kısımları birbirinize anlatıp sohbet edebilirsiniz.

burcu-alem-karli-hafta-sonu-evde-keyifli-vakit-gecirmenin-yollari

İkinci alternatif ise sinemasever çiftler göre. Ön hazırlık olarak mutfakta koca bir tabak mısır patlatıp, buzdolabından içeceğinizi ayarlayın, kanepeye yayılın ve sevdiğiniz filmlerden birini seçerek sinema keyfi yapın. Bu film, sinemada gerçekleşen ilk buluşmanızda gittiğiniz film olabilir. Veya internet üzerinden yayınlanan dijital platformlardan seçeceğiniz ilginç bir film de. Ya da çok gitmek isteyip de vizyon tarihini kaçırdığınız bir film de. Tamamen size kalmış.

burcu-alem-karli-hafta-sonu-evde-keyifli-vakit-gecirmenin-yollari

Daha romantik bir gün geçirmek isteyenler, radyodan sevdikleri slow müzikleri açıp, eşini dansa kaldırabilirler. Bu öneri eşi dans etmeyi bilenler için. Perdesi sonuna kadar açılmış camdan, lapa lapa yağan kar eşliğinde yapılacak dans, unutulmaz bir anı bırakabilir.

Nostalji sevenler, birlikte çektikleri eski videoları cep telefonlarından izleyebilirler. Fotoğraflarını elden geçirip anılarını tazeleyebilirler. Aman dikkat, elinizdeki resmin çekildiği güne ait küçük de olsa kötü bir anı olmasın. İyi anıları hatırlayalım derken aranıza küslük girmesin.

2- Karlı Hafta Sonu Evde Keyifli Vakit Geçirmenin Yolları| Cümbür Cemaat Eğlenmek İçin!

burcu-alem-karli-hafta-sonu-evde-keyifli-vakit-gecirmenin-yollari

Kalabalıktan, gırgır şamatadan hoşlananlar, yakınlarda oturan arkadaşlarını eve toplayarak tombala, pişti, okey partisi vermeye ne dersiniz? Tabii bunun için yiyecek-ikram stoğunuzu sağlam tutmuş olmanız lazım. Kış kıyamette, özellikle gece vakti açık yer bulmak zor olabilir. Kar alarmı verilmeden önce içecek, atıştırmalık, cips, kestane, kuruyemiş gibi uzun süre dayanan gıdaları market alışverişinde almanızda büyük fayda var.

burcu-alem-karli-hafta-sonu-evde-keyifli-vakit-gecirmenin-yollari

Gece yatıya kalmaya niyetli arkadaşlarınız oluyor ise yorgan-yastık-pijama yedeklerinizin de dolapta bekliyor olması gerekli. Bu tür organizasyonlara niyetlenenler, kesinlikle hazırlıklarını önceden yapmalılar. Yoksa arkadaşlarınızın eleştirilerini uzun süre dinler durursunuz.

burcu-alem-karli-hafta-sonu-evde-keyifli-vakit-gecirmenin-yollari

Kalabalık bir arkadaş grubu gelmiş ise farklı etkinlikleri seven arkadaşlarınızı da düşünmelisiniz. Herkes tombala, okey, pişti delisi olmayabilir. Bunun için, birkaç kişiyle hızla tamamlanabilecek maksimum 250 parçalık puzzle’lar, jenga, tavla, play station, çeşitli kutu oyunları da evinizin bir kösesinde hazır olmalı. Eğer tarot falı bakmayı biliyorsanız veya birkaç illüzyon numarası öğrendiyseniz, bunlar da evdeki kar partinizi renklendirebilir. Cümbür cemaat eğlendiğiniz anları video ve bol bol özçekim yaparak unutulmaz anılarınıza ekleyebilirsiniz.

Kış günlerini keyifli geçirmeniz dileğiyle.

buy windows 10 home

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Pingback: Korona Virüs Pandemisi Sebebi ile Alınan Yeni Kararlar