Kaş Kaldırma Botoksu Nedir? Kaş Kaldırma için Kullanılan 4 Yöntem

kas-kaldirma-botoksu
  • Beğen
    Loading...

Son zamanların vazgeçilmez ve en sık başvurulan yöntemi kaş kaldırma botoksu hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Kaşlarınız ile duruşunuzu tamamen değiştirmek istemez miydiniz? Botoksla kaş kaldırma işlemi hakkında birçok bilgi bulunmaktadır. Dilerseniz yazı içeriğini tamamen okuyarak bu konuya dair detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Wuw0iA8dcTs&feature=emb_imp_woyt

 Kaş Kaldırma Nedir?

Yaratılış itibari ile kişilerin göz yapıları farklılaşmaktadır. Doğuştan getirilen bu yüz sizin enerjinizi yansıtmıyorsa ufak değişiklikler yapmak mümkündür. Üstelik estetiğin gelişmesi ile ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler mevcuttur. Kaş kaldırma bunlardan sadece birisidir. Yüz estetiği alanında botoks kaş kaldırma sıklıkla tercih edilir. Kaş arası olarak da uygulanır. Kaş kaldırma için ya da yüz germe durumları adına yüz dolgusu uygulanır. Çok daha iyi bir görünüme böylece sahip olunur.

kas-kaldirma-botoksu

Kaşın duruş şekli kaş kaldırma botoksu ve ameliyat ile farklı bir görüntü oluşturulmasıdır. Kaşın sönük ve düşük yapısı yüzün ifadesini tamamen değiştirmektedir. Kişileri olduğundan daha yaşlı gösteren bu görüntü kaşın daha volümlü hale getirilmesi ile tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Yaş fark etmeksizin tercih doğrultusunda uygulama yapılabilir. Kaş kaldırma operasyonu rekonstrüktif cerrahi alanına girer.

Kaş Kaldırma Nasıl Gerçekleştirilir?

Kaş kaldırma işlemi ameliyatlı, ameliyatsız kaş kaldırma ve dolgu ile kaş kaldırma şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Durum kişinin tercihi neticesi ile sağlanabilir. Bunun yanı sıra sağlık gibi özel durumlar neticesinde uzmanların görüşü ile belirleme yapılabilmektedir. Tabi günümüzde en çok botoksla kaş kaldırma ile gerçekleşmektedir.

1- Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma botoksu kadar tercih edilen yöntemlerden ilki ameliyattır. Ameliyat ile gerçekleştirilen bu süreçte kişiler anestezi sayesinde uyutulur. Ameliyat öncesi estetik görünüm konusunda karar kılınan duruş için çalışma sergilenir. Ülkemizde de genellikle uygulanan yöntemlerden birisidir. Yurt dışından estetik alanı için gelen farklı hastalar da bulunur.

kas-kaldirma-botoksu

Ameliyat yöntemi ile gerçekleştirilen kaş kaldırma operasyonu herhangi bir zarar teşkil etmez. Önemli olan nokta doğru bir uzman ile çalışma sergilemektir. En az ameliyatsız kaş kaldırma kadar faydası görülecektir. Ameliyat yöntemi olduğundan dolayı operasyon sonrası bir süre rahatsızlık yaşanabilir. Ancak uzman tavsiyeleri dinlendikten sonra uzun süreli bir kullanım sağlar.

2- Ameliyatsız Kaş Kaldırma: Kaş Kaldırma Botoksu

Ameliyat yönteminden sonra son dönemlerin en çok talep edilen yöntemi kaş kaldırma botoksu olmaktadır. Botoks yöntemi bilindiği üzere bir sıvının alana enjekte edilmesi ile oluşmaktadır. Kaş çevresinde botoks sayesinde gerginlik oluşur ve kırışıklık gider. Bunun yanı sıra kaşlar ameliyatsız kaş kaldırma sayesinde olduğunda daha yüksek ve hacimli görülür.

kas-kaldirma-botoksu

Yöntem kısa süreli olarak gerçekleşir. Ameliyat durumu olmadığında 1-2 saat gibi kısa bir sürede yeni kaş şekline ulaşılabilir. Diğer yöntemlerde de olduğu gibi güvenilir bir uzman ile çalışmak önem taşır. Botoks sonrası kaşın yerine oturma süresi 1-2 haftayı bulabilir. Kişilerin sabırla beklemesi sonrası hayalindeki kaşlara ulaşması kaçınılmazdır.

3- Dolgu ile Kaş Kaldırma

kas-kaldirma-botoksu

Botoksla kaş kaldırma Kadınlar Kulübü sitesinde tartışılırken bahsedilen bir diğer yöntem de dolgu ile kaş kaldırma olmaktadır. Dolgu yönteminde botoksta olduğu gibi kaş altında bir enjekte etme işlemi uygulanır. Botoks gibi gerginleştirici etkisi bulunmaz. Aksine burada zayıf kalan yüz yapısı doldurulur ve kaşların göz kapağından yukarıda durması sağlanır. Bu sayede göz yapısı belirginleşir. Cerrahi müdahale ile cilt germe işlemi sağlıklı şekilde tamamlanır.

4- Endoskopik Kaş Kaldırma

kas-kaldirma-botoksu

Kaş Kaldırma Botoksu

Kaş kaldırma botoksu dışında endoskopik kaş kaldırma yöntemi kullanılmaktadır. Endoskopik yöntem Seda Sayan gibi ünlülerin kullandığı şekillerden birisidir. Uzman doktor tarafından estetik durması amacı ile Fransız yöntem uygulanır. İp ile kaş kaldırma kaz ayaklarında oluşan kırışıklıkları engelleme sağlanır. Kas yapılarında ip ile oluşturulan bu yöntemle daha çekik göz yapısına erişmek de mümkündür.

Kaş Botoks Öncesi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemi olan botoksu tercih ederken kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç unsur bulunur. Öncelikle botoks öncesi kesinlikle kaş kaldırma botoksu fiyat konusunda derinlemesine araştırma yapılmalıdır. Sonrasında pişman olmamak adına piyasaya dair bilgi edinmek doğru bir adım olacaktır.

kas-kaldirma-botoksu

Kaş kaldırma botoksu yapılacak kişinin dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise uzman seçimi olacaktır. Kaş kaldırma işlemini özel ve devlet hastanelerinde gerçekleştirmek mümkündür. Genellikle botoksla kaş kaldırma özel hastanelerde ve kliniklerde tercih edilir. Burada uzmanın tecrübesi ve yaklaşımı alınacak sonucu doğrudan etkileyecektir.

kas-kaldirma-botoksu

Botoks sonrası kişilerin dikkat etmesi gereken nokta ise daha çok takibini düzenli yapmaktır. Kişiler gerçekleştirdiği bu süreç sonrasında direkt sonuç görmek ister. Ancak botoks, dolgu gibi yöntemler etkisini başlangıçta belli etse de asıl süreç 1-2 hafta içerisinde belli olacaktır. Kaş yapısı istenen düzeye ulaşması adına önerileri de dinleyerek beklemek gerekir.

kas-kaldirma-botoksu

 

Sahip olunmak istenen kaş için yapılan kaş kaldırma botoksu konusunda bilinmesi gereken diğer nokta ise işlemin kalıcı olmamasıdır. Botokslar bilindiği üzere enjekte edilen sıvı sayesinde gerçekleşir. Mevcut sıvı belirli bir zamandan sonra etkisini yitirecektir. Botoksla kaş kaldırma işlemi de yaklaşık 6 ay boyunca etkisini sürdürür. 6 aydan sonra eski haline dönecektir.

Kaş Kaldırma Botoksu- Kaş Kaldırma Botoks Fiyat 2020

Kaş kaldırma botoksu konusunda araştırılması gereken ilk unsur fiyatlandırma olmaktadır. Kaş botoksu fiyat açısından değişiklik gösterebilir. Kişilerin bulunduğu il kadar işlemin yapılacağı kliniğin bulunduğu ilçe dahi fiyat konusunda fark oluşturacaktır. Estetik alanda gerçekleştirilen botoksla kaş kaldırma yöntemi genel olarak 2000 TL ile başlamaktadır.kas-kaldirma-botoksu

Kadınlar için sadece yüz değil tüm vücudun bir orantı içinde olması önem taşır. En sık sorun yaşanılan alanlar arasında basenler yer alır. Basen operasyonunu daha önce duymuş muydunuz? Basen İnceltme Operasyonu Nedir? Merak Edilen 3 Soru yazımıza bakara bilgi edinebilirsiniz!

windows 10 pro lisans satın al