Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kadınca Sorular
  4. »
  5. Soru 26: Katarin Günde Kaç Kez Alınır?

Soru 26: Katarin Günde Kaç Kez Alınır?

Bilgece Bilgece - - 2 dk okuma süresi
1 0

Katarin günde kaç kez alınır? İlacı kullanmadan önce doz aşımı durumunda etkisini yitireceğinden doktorunuz tarafından dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi almalısınız. Eğer alerjik bir durumunuz var ise yan etkileri görebilirsiniz. Yan etkiler olmasa bile ilaçtan fayda almanız mümkün olmayacaktır. Bu yüzden ilacı kullanmadan önce Katarin forte için uygun dozu öğrenmelisiniz.

YouTube video

Katarin Günde Kaç Kez Alınır?

katarin-antibiyotik-mi-katarin-30-kapsul

Soğuk algınlığı, baş dönmesi, ağrı kesici veya ateş düşürücü olan kullanılır. Karaciğer işlev bozuklukları, sara hastalığında kullanılan parasetamol, oksolamin sitrat, klorfeniramin maleat, toksik epidermal nekroliz etkin maddeli bu ilaç aşırı duyarlılık göstermemek için dikkat edilmesi gereken bir ilaç olmaktadır. 12 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde günde maksimum 4 doz alınması gerekir. Genelde 6-8 aralıklarıyla kullanılmaktadır. Doktorunuza veya eczacınıza danışarak kendinize uygun dozu öğrenmelisiniz. Aksi takdirde olumsuzluklara neden olabilir.

Katarin Günde Kaç Kez Alınır | Katarin Yan Etkileri Nelerdir?

Kullanılan bazı ilaçlar bir gün içinde ya da herhangi bir zaman aralığında yan etki ortaya çıkarabilmektedir. Kapsül ya da şurup olarak kullandığınız Katarin için ciddi yan etkiler varsa daha fazla beklemeden direkt hastaneye başvurun. Kalpte ritim bozukluğu, ciltte dökülme, dilde şişme, mide bulantısı gibi yan etkilerde ilacı kullanmayı bırakmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Katarin Antibiyotik mı? Katarin 30 Yan Etkileri Nelerdir?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.