«
  1. Anasayfa
  2. Kadınca Sorular
  3. Soru 26: Katarin Günde Kaç Kez Alınır?

Soru 26: Katarin Günde Kaç Kez Alınır?

katarin-gunde-kac-kez-alinir

Katarin günde kaç kez alınır? İlacı kullanmadan önce doz aşımı durumunda etkisini yitireceğinden doktorunuz tarafından dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi almalısınız. Eğer alerjik bir durumunuz var ise yan etkileri görebilirsiniz. Yan etkiler olmasa bile ilaçtan fayda almanız mümkün olmayacaktır. Bu yüzden ilacı kullanmadan önce Katarin forte için uygun dozu öğrenmelisiniz.

Katarin Günde Kaç Kez Alınır?

katarin-antibiyotik-mi-katarin-30-kapsul

Soğuk algınlığı, baş dönmesi, ağrı kesici veya ateş düşürücü olan kullanılır. Karaciğer işlev bozuklukları, sara hastalığında kullanılan parasetamol, oksolamin sitrat, klorfeniramin maleat, toksik epidermal nekroliz etkin maddeli bu ilaç aşırı duyarlılık göstermemek için dikkat edilmesi gereken bir ilaç olmaktadır. 12 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde günde maksimum 4 doz alınması gerekir. Genelde 6-8 aralıklarıyla kullanılmaktadır. Doktorunuza veya eczacınıza danışarak kendinize uygun dozu öğrenmelisiniz. Aksi takdirde olumsuzluklara neden olabilir.

Katarin Günde Kaç Kez Alınır | Katarin Yan Etkileri Nelerdir?

Kullanılan bazı ilaçlar bir gün içinde ya da herhangi bir zaman aralığında yan etki ortaya çıkarabilmektedir. Kapsül ya da şurup olarak kullandığınız Katarin için ciddi yan etkiler varsa daha fazla beklemeden direkt hastaneye başvurun. Kalpte ritim bozukluğu, ciltte dökülme, dilde şişme, mide bulantısı gibi yan etkilerde ilacı kullanmayı bırakmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Katarin Antibiyotik mı? Katarin 30 Yan Etkileri Nelerdir?

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *