«
  1. Anasayfa
  2. Kadınca Sorular
  3. Soru 25: Katarin İlaç Ne İşe Yarar?

Soru 25: Katarin İlaç Ne İşe Yarar?

katarin-ilac-ne-ise-yarar

Katarin ilaç ne işe yarar? Katarin nasıl kullanılır? Katarin yan etkileri nelerdir? Kullanılan bazı ilaçlar hakkında net bir bilgi olmaması temel araştırılmalara sebep olmaktadır. En çok kullanılan ve hakkında bilgi edinilmek istenen ilaçlardan birisi de Katarin pediatrik şurup olmaktadır.

Katarin İlaç Ne İşe Yarar?

katarin-antibiyotik-mi-katarin-30-kapsul

Üst sokunum yolu enfeksiyonları ve alerjik reaksiyon gösteren bireylere doktor tarafından verilmektedir. Parasetamol ilacı olarak satılmasından dolayı ağrı kesici kapsül ya da şurup olarak verilmetkedir. Katarin forte aynı zamanda üst solunum yolu enfesiyonu gibi soğuk algınlığı, burun akıntısı, ateş düşürücü olarak da kullanılmaktadır. Baş ağrısı, baş dönmesi varsa doktorunuza danışarka bu ilacı veya muadilini kullanabilirsiniz.

Katarin İlaç Ne İşe Yarar| Katarin Kapsül Etkin Maddeleri Nelerdir?

Bir gün içinde herhangi bir sebepten dolayı (soğuk algınlığı, ateş vs.) kullanılan bir ilaç olan Katarin her ilaç gibi belirli etkin maddelere sahiptir. Bu etkin maddeler sayesinde Katarin ilaç ne işe yarar sorusuna verilen cevaplara sebep olmaktadır. İçeriğinde parasetamol, oksolamin sitrat, klorfeniramin maleat bulunmaktadır.

İçeriği sayesinde karaciğer enzimlerini uyaran bir ilaç olduğunu ve bu yüzden işe yarar ilaç olarak kabul edilmektedir. Doktor gözetiminde karaciğer ile alakalı rahatsızlıklar için de kullanılabilmektedir. Hastaların kendi isteğiyle kullanmaması, doktora veya eczacıya başvurarak hareket etmesi önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Katarin Antibiyotik mi? Katarin 30 Kapsül Yan Etkileri Nelerdir? 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *