«
  1. Anasayfa
  2. Kadınca Sorular
  3. Soru 27: Katarin Uyutur mu?

Soru 27: Katarin Uyutur mu?

katarin-uyutur-mu

Soğuk algınlığı için kullanılan Katarin uyutur mu? Kimi ilaçlar yan etkileri ile çok sık bilinmektedir. Katarin forte kullanımı sonrası daha fazla uyuduğunu belirten hastaların sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden kişilerin gerçekten uyku yapıp yapmadığı konusunda araştırma yaptığı bilinmektedir. Ateş düşürücü bir ilaç olan Katarin uyutur mu?

Katarin Uyutur mu?

katarin-antibiyotik-mi-katarin-30-kapsul

Grip, soğuk algınlığı, baş ağrısı gibi neden doğrultusunda kullanılır. Gün içinde tablet veya şurup olarak kullanılabilmektedir. Kullanmadan önce belirli bir uyku düzeni olan kişiler ilaç sonrası nasıl uykulu olduğunu merak etmektedir. Katarin içinde parasetamol yüksek miktarda bulunur. Bunun dışında ağrı kesici olabilmesi, burun akıntısı kesmesi için klorfeniramin maleat ve oksolamin sitrat bulunmaktadır. Bahsedilen etkin maddeler uyku yapar.

Katarin Uyutur mu| Katarin Nasıl Kullanılır?

Katarin kullanımı ile herhangi bir şikayetinizden kurtulmanız için dikkatli kullanmanız gerekir. Doktorunuza veya eczacınıza danışarak doğru dozu kendiniz için öğrenebilirsiniz. 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler tarafından kullanıma uygun bir ilaçtır. Öncelikle 12 yaşından küçükler tüketmemelidir. Gün içinde genelde 6-8 saat aralık ile tüketimi önerilir. Bu yüzden 2 doz olacak şekilde sabah ve akşam kullanılır.

İlginizi Çekebilir: Katarin Antibiyotik mı? Katarin 30 Kapsül Yan Etkileri Nelerdir? 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *