«
 1. Anasayfa
 2. Sağlık
 3. Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları Nelerdir?

Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları Nelerdir?

burcualem-keci-boynuzu-pekmezinin-faydalari-nelerdir5

Keçi boynuzu pekmezinin faydaları birçok kişi tarafından merak edilerek araştırılan bir konudur. Bir diğer ismi harnup olan keçiboynuzunun birçok rahatsızlığa faydası olduğu bilinmektedir. İçerisinde çok yüksek miktarda antioksidan bulunması sebebi ile bağışık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olmaktadır.

YouTube video

Biz de bu yazımızda sizler için keçi boynuzu pekmezi nasıl tüketilir , keçi boynuzu pekmezi çocuğa faydaları , keçi boynuzu zararları , keçi boynuzu faydaları cinsellik , keçi boynuzu kullananlar gibi konulara değinmeye çalıştık.

Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları Nelerdir

burcualem-keci-boynuzu-pekmezinin-faydalari-nelerdir

Keçi boynuzu pekmezinin faydaları nelerdir diye merak edenler için bilinen en büyük faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Çok iyi bir balgam söktürücü olan keçiboynuzu aynı zamanda şiddetli öksürüklere de çok iyi gelmektedir.
 • Bronşit ve astım ataklarına birebir olduğu da bilinmektedir.
 • Kanın temizlenmesine yardımcı olur ve damar tıkanıklıklarına iyi gelir.
 • Halk arasında doğal antibiyotik olarak nitelendirilmektedir.
 • İçerisinde bulunan lifler fazla kilolardan kurtulmaya da yardım etmektedir.
 • Bu lifler aynı zamanda sindirim sistemi rahatsızlıklarına da birebirdir.
 • Enerji depolayıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle keçi boynuzu faydaları cinsel gücü artırıcı bir etkisi de bulunmaktadır. Bu nedenle de sık sık tercih edilen besinler arasında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar keçi boynuzunun sperm sayısını artırdığı gözlemlenmektedir.
 • İçerisinde bol miktarda kalsiyum bulunmasından dolayı kemik sağlığına bire birdir diyebiliriz. Özellikle çocukların kemik sağlığı ve gelişimi açısından önemli bir yere sahiptir.
 • Mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
 • Akciğer, karaciğer ve bağırsakların temizlenmesine de katkı sağlamaktadır.
 • Sigara kullananların tüketmesi halinde sigaranın vücutlarına vermiş olduğu zararları daha azaltmaktadır. Bu nedenle de akciğer kanserine yakalanma riskini düşürmektedir.
 • Vücuttan serbest radikallerin atılmasına da yardımcı olmaktadır.
 • İçeriğinde E vitamini barındırması sebebi ile anemiye de iyi gelmektedir. Özellikle kansızlık şikayeti olan bebeklere çok faydalı olduğu bilinmektedir.
 • Kolesterolü karşı da çok faydalıdır.
 • Vücuttaki kan şekerini düzenlemeye de yardımcı olmaktadır.

Keçi Boynuzu Pekmezinin Faydaları , Keçi Boynuzu Kadınlara Faydaları

burcualem-keci-boynuzu-pekmezinin-faydalari-nelerdir

Keçi boynuzu kadınlara faydaları da konu ile alakalı ayrıca araştırılan hususlar arasında yer almaktadır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz faydaları kadınlar için de geçerlidir. Fakat ayrıca yalnızca kadınlara özel faydaları da bulunmaktadır. Bunlar da şu şekilde sıralanabilir;

 • Adet sancılarının hafiflemesine yardımcı olur: Adet sancıları birçok kadının her ay çektiği sıkıntılar arasında yer almaktadır. Bu sancıları hafifletmek için kadınlar birçok yol denemektedir. Adet kramplarını geçirmenin etkili yollarından bir tanesi de keçi boynuzu pekmezidir. Her sabah düzenli olarak bu pekmezden tüketmek vücut direncini artıracaktır. Vücut direncinin artması da sancının hafifletilmesine yardımcı olacaktır.
 • Cildi daha da güzelleştirmektedir: Çok eski zamanlardan beri kadınlar ciltlerine çok fazla önem vermektedir. Ciltlerinin daha geç daha sıkı ve daha parlak görünmesi için birçok yol denerler. Keçiboynuzu zengin bir içeriğe sahip olduğu için cilde de çok büyük faydaları bulunmaktadır. Cildin besleyerek nem ihtiyacını karşılamaktadır. Böylece cilt daha sağlıklık bir görünüme kavuşmaktadır.
 • Saç ve tırnak bakımı için önemlidir: Saç ve tırnağın daha çabuk uzamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını da sağlamaktadır.

 

Keçi Boynuzu Faydaları Cinsel

burcualem-keci-boynuzu-pekmezinin-faydalari-nelerdir

Yapılan araştırmalara göre keçi boynuzu faydaları cinsel yönden çok büyük bir öneme sahiptir. Keçi boynuzu pekmezinin faydaları denildiği zaman akla ilk gelen madde çoğu zaman cinselliktir. Uzmanlar keçi boynuzunun cinsellik için kullanılan ilaçlardan daha etkili olduğunu belirtmiştir. Kullanılan ilaçlara göre daha tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Üstelik o ilaçlar gibi herhangi bir yan etkisi de yoktur.

burcualem-keci-boynuzu-pekmezinin-faydalari-nelerdir

İktidarsızlık problemi ile karşı karşıya olan erkekler düzenli olarak keçi boynuzu pekmezi kullandıkları zaman bu sorundan kurtulacaklardır. Enerji verme özelliğinin yanı sıra sperm artırıcı özelliği de bulunmaktadır. Eğer siz de doğal ilaçları tercih etmek istiyorsanız cinsellik problemi için keçi boynuzu pekmezi ya da keçi boynuzu kürlerini tercih edebilirsiniz.

burcualem-keci-boynuzu-pekmezinin-faydalari-nelerdir

Fakat şeker gibi ciddi rahatsızlıklarınız varsa keçi boynuzunu ya da kürünü kullanmadan önce bir uzmana danışmanız daha doğru olacaktır. Uzman kullanmanızda bir sakınca görmezse onun tavsiye ettiği ölçülerde düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Keçi Boynuzu Zararları

burcualem-keci-boynuzu-pekmezinin-faydalari-nelerdir

Keçi boynuzu zengin bir içeriğe sahip olması nedeni ile birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Çok faydalı bir besin de olsa yanlış kullanım sonucu vücuda bazı zararları da olabilmektedir. Hatalı kullanımdan dolayı ortaya çıkma ihtimali olan keçi boynuzu zararları şu şekilde sıralanabilir;

burcualem-keci-boynuzu-pekmezinin-faydalari-nelerdir

 • Şeker hastaları tükettiği zaman istenmeyen sağlık problemlerine neden olma ihtimali bulunduğu için tüketmeden önce muhakkak bir uzman ile görüşmeleri gerekmektedir. Uzman tüketmelerinde bir sakınca görmezse tüketebilirler.
 • Çok fazla tüketilmesi halinde mide bulantısı ya da baş dönmesi gibi etkileri de olabilmektedir.
 • Eğer kan inceltici ilaçlar kullanıyorsanız keçiboynuzu tüketmeden önce muhakkak doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir.
 • İshale neden olabilir.
 • Yağlı bir besin olması nedeni ile çok fazla tüketilirse ciltte sivilcelenme meydana gelebilir.
 • Kremi kullanılırsa hassas ciltlerde kızarıklığa neden olabilir.

Yazımızı beğendiyseniz kuşburnu faydaları konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *