Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Beslenme ve Diyet
  4. »
  5. Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Bilgece Bilgece - - 8 dk okuma süresi
10 1

Kilo almaktan korkmadan yiyebileceğiniz besin arasına giren yiyecekleri sizler için sıraladık. Diyet uygularken bazılarımızın yemek yeme alışkanlığından dolayı sürekli atıştırma hissi geliyor. Bunun için hem kilo verip hem de sürekli kendinizi dok tutmanızı sağlayacak besinler bulunmaktadır. Tüketeceğiniz her besinin bir kalori miktarı vardır bu besinlerin ise kalori miktarı size kilo aldıramayacak kadar düşüktür. Hemen hemen her diyet içerisinde serbest besin bulunmaktadır.

Kilo Almaktan Korkmayacağınız Besinler
Kilo Almaktan Korkmayacağınız Besinler

Sağlıklı bir yaşam tarzı belirlemek istiyorsanız ancak diyet yapmaktan çekiniyorsanız sizler için mükemmel bir alternatif yol bulunmaktadır. Yapılan birçok diyette aç kalmanız mümkün olabilir. Bu açlığı giderebilmeniz için sizlere kalorisi çok düşük ve açlığınızı giderek besinleri örnek vereceğiz. Elbette her besinin aşırısı zararlı olduğunu unutmamalısınız. Sadece çok açsanız ve diyetinizi bozmamak için kaçamak yapmak istemiyorsanız bir çözüm yolu olarak uygulamalısınız.

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin
Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Bazı alışkanlıkları bırakmanız çok zor olabilir. Özellikle yeni bir diyet başlangıcındaysanız eğer sizler için biraz mide kazıyıcı bir dönem olabilir. Diyete başlarken bu zorlayıcı bölümler sizlere diyeti bırakma hissi uyandırabilir. Bundan kaçınmak istiyorsanız sizi diyet yaparken tok tutacak ve sık sık acıkmanızı önleyecek besinleri sırasıyla inceledik. Sizde kilo verirken bu tarz alternatifler arıyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

1 – Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz Besin Yeşil Salata

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin
Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Kilo almaktan korkmadan yiyebileceğiniz besin arasında ilk sırada yeşil salata bulunmaktadır. Yeşil salata her diyetin mutlaka vazgeçilmez besinlerin altın değerinde olanıdır. Zayıflamak için kullanılan en lezzetli ve en renkli besindir. Sizde sık sık acıkıyorsanız yeşil salata tüketerek kendinizi uzun süre tok hissedebilirsiniz. Bazen diyetin zorladığı noktalarda sürekli atıştırmalık bir şeyler arayabiliriz ve yeşil salata en güzel atıştırmalıklarınızdan biri olabilir. Kalorisi çok düşük olmasından dolayı gece acıktığınızda bile açlığınızı giderebilecek en sağlıklı besinler arasındadır.

2 – Korkmadan Yiyebileceğiniz Besin Sebze Çorbası

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Her zaman ana öğünlerinizi yemeğe başlamadan önce çorba içmeniz tavsiye edilir. Bunun sebebi sizi erken doyurup uzun süre tok kalmanızı sağlamaktır. Sebze çorbaları içerisinde bulundurduğu vitaminler açısından hem çok sağlıklıdır hem de sizi uzun süre tok tutacaktır. Sebzelerin en düşük kaloriye sahip olduklarını söylemiştik.

Bununla birlikte birçok hastalık için sebze çorbasının iyi geldiği bilinmektedir. Yani diyetlerinizde bulunan sebze çorbalarını mutlaka aksatmadan tüketmeniz gerekir. Kilo almaktan korkmadan yiyebileceğiniz besin içerisinde tereddüt etmeden sebze çorbasını da bulundurabilirsiniz. Sizi uzun süre tok tutarak ve kalorisinin düşük olmasından dolayı her zaman istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

3 – Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz Besin Havuç

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Turunçgillerin vazgeçilmez besinlerinden havucun sağladığı vitaminler saymakla bitmez. Şeker ihtiyacınızı ve açlık ihtiyacınızı karşılayabilecek en lezzetli besinlerden biridir. Hem haşlaması hem de çiğ yemesi ayrı bir zevk verecektir. Havuç sadece bedeninize değil ayrıca cildinize de bir değişiklik katacaktır. Diyetler arasında birebir yerini almasa bile mutlaka diyetlerde bulunan salataların içerisinde yerini almaktadır. Bundan dolayı kalorisi düşük ve kilo almaktan korkmadan yiyebileceğiniz besin arasında şüphesiz yerini alabilir.

4 – Kilo Aldırmayan ve Bir O Kadar Doyurucu Besin Haşlanmış Patates

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin
Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Patatesin her türlüsü ayrı keyif veriyor. Sizin de diyetten önce vazgeçilmez tükettiğiniz besinler arasında yerini almış olabilir. Bu elbette diyetten sonra asla patates yiyemeyeceğim anlamına gelmeyecektir. Hem haşlama hem de közde usule uygun şekilde tüketmenizde bir sakınca olmayacaktır. Bilinenin aksine patates size kilo aldırmaz ancak doğru tükettiğiniz taktirde geçerli olacaktır. Lezzetiyle vazgeçilmezimiz arasında yer alan patates kilo almaktan korkmadan yiyebileceğiniz besin arasında yerini alabilir.

5 – Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz Besin Avokado

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Bazı insanlar tarafından beğenilmeyen avakado çeşitli baharatlarla veya karışımlarla lezzetlendirilebilir. Mesela yeşil salatanızın içerisine avakado koyup limon ve baharatla karıştırılarak muhteşem bir lezzet ortaya çıkarabilirsiniz. Hem kalorisi düşük hem de çok sağlıklı olan avakado size hiç kilo aldırmadan atıştırmalıklarınızın arasında tutabilirsiniz. İçeriği saymakla bitmeyen bu sebzenin diğer tüm sebzelere göre protein miktarı daha fazladır. Dikkat ederek tüketildiği sürece hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Avakado sebzesini kilo almaktan korkmadan yiyebileceğiniz besin içerisine koyabilirsiniz.

6 – Kilo Aldırmayan Atıştırmalık Patlamış Mısır

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Bazen film izlerken veya kitap okurken yanımızda yemelik bir şeyler arıyor olabiliriz. Sinemaya giderken veya arkadaşlarınızla aynı ortamdayken kilo veriyorsunuz diye patlamış mısırdan kaçmanıza artık gerek kalmayacak. Sizlerde gönül rahatlığıyla patlamış mısır tüketebilirsiniz. Ancak bazı kurallar çerçevesinde tüketirken dikkat etmeniz gereken durumlar olabilir.

Kilo Almaktan Korkmadan Yiyebileceğiniz 6 Besin

Mesela tuz oranına ve yağ oranına önem göstererek hazırlamanız gerekecektir. Dışarıda satılan patlamış mısırlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Bunun gibi yerken dikkat etmeniz gereken hususları göz önünde bulundurursanız tüketmenizde bir sakınca kalmayacaktır. Doğru hazırlanmış bir patlamış mısırı sınırlı bir şekilde gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Hem lezzetiyle hem de düşük kalorisiyle sizleri zorda bırakmayacaktır. Şimdiden afiyet olsun.

Sağlıklı beslenmek için birçok alternatif yol bulunmaktadır. Sizlerde yeme alışkanlıklarınızdan bir türlü vaz geçemiyorsanız eğer doğru besinler ile diyetinizi bozmadan hayatınıza devam edebilirsiniz. Size kilo aldırmadan sınırlı olacak şekilde her besinden tadabilirsiniz. Önemli olan ne yediğiniz değil ne kadar yediğinizdir. Kilo almaktan korkmadan yiyebileceğiniz besin ile sizde sağlıklı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Bonus: Kilo Vermek İçin 8 Süper Gıda

YouTube video

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.