«
  1. Anasayfa
  2. Beslenme ve Diyet
  3. Kiraz Sapı İle Nasıl Zayıflanır?

Kiraz Sapı İle Nasıl Zayıflanır?

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

Kiraz sapı ile nasıl zayıflanır? Kiraz sapıyla zayıflamak mümkün mü gibi soruların tüm cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz. Kiraz sapının binlerce derde deva olduğu yıllardır dilden dile aktarılmakta, kilo problemleri yaşayanların da bu konuda araştırma yaptıkları bilinmektedir.

Kiraz Sapı İle Nasıl Kilo Verilir?

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

Kiraz sapı ile nasıl kilo verilir ya da kiraz detoksu olarak bilinen tarif nasıl yapılır ve nasıl uygulanır? Kiraz sapının faydaları oldukça fazladır. İçerisinde çeşitli mineraller ve vitaminler bulunmaktadır.

Kirazın sadece sapı faydalı değil kendisi de oldukça faydalı yaz meyvesi olarak dinleyin kiraz kabuğu ile tüketildiği zaman tok tutucu özelliğe sahip. Lif açısından oldukça zengin olan bu meyve ile yaz aylarında kilo vermek aslında düşünüldüğü kadar zor değil.

Adetliyken Kiraz Sapı Çayı İçilir mi?

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

Diyet yaparken tükettiğiniz gıdalar ve vücuda sağladığı faydalar önemlidir. Regl dönemlerinden önce kullanılması uygun olan kiraz sapları o dönemin daha kolay geçmesine neden olabilmekte. Kadınlar tarafından hem kilo vermek hem de regl dönemini atlatmak için kullanılan kiraz sapının bilinen daha fazla faydası bulunmakta. Ödem sorununa da çözüm olarak önerilen kiraz sapları sayesinde sağlıklı bir yaşam sürebilmeniz mümkün.

Kiraz Sapı Mucizesi

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

Ortalama olarak 3 hafta düzenli olarak tüketilecek olan kiraz sapı vücuttaki suyun hızlı bir şekilde atılmasını sağlayarak kilo verimine neden oluyor. Kiraz saplarından çay yaparak bilinen yöntemler ile kilo vermek eskisi kadar dert değil. Sosyal medyanın pek çok yerinde ve televizyonlarda kiraz sapının mucizesini elbet ki duymuşsunuzdur. Bilinçli bir şekilde hareket ederek fayda sağlamayı amaç haline getirebilirsiniz.

Kiraz Sapı ve Yeşil Çay Karışımı

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

Eğer kilonuz 70 kilodan daha az bir değere sahipse yarım kilo, eğer kilonuz 70 kilodan daha fazla bir değere sahipse 1 kilo kiraz. 3 bardak şekersiz bitki çayı. Kahvaltıda karıştırılarak kullanılabilir.

Sadece kahvaltı konusunda değil öğlen ve akşam öğünlerinde de aynı şekilde uygulanabilir. Kahvaltı öğlen ve akşam tarifleri birebir aynıdır kilonuza göre işleyecek olan tarifi değiştirebilirsiniz.

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

Dikkat edilmesi gereken konulardan birisi her öğünde en az 3 fincan yeşil çay tüketimi olmalıdır. Küçük ve sarıya yakın olan kirazların tercih edilmesi kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır.

Mısır Püskülü Kiraz Sapı Çayı İle Zayıflayanlar

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

Kiraz sapı ile nasıl zayıflanır, biraz önce sizlere vermiş olduğumuz tarif tamamen kirazlardan yapılabilen bir tarifti. Yukarıda sizlere vermiş olduğumuz tarifin sonunda kiraz saplarını bir kenara ayırmamız ve atmamamız gerekiyor.

Kiraz sapı çayı malzemeleri

  • 30 gram ağırlığında kurutulmuş mısır püskülü (mısır püskülü satın almanıza gerek yok herhangi bir pazarda mısır satan birisinden rica ederek mısır püsküllerini ücretsiz alabilirsiniz)
  • 15 ile 20 kiraz sapı bunun yerine bir avuç da alabilirsiniz.
  • Ortalama olarak 1 litre su

Kiraz Sapı İle Nasıl Zayıflanır? Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır?

YouTube video

Kiraz sapı çayı nasıl yapılır ve zayıflatır mı hakkında düşünceler bulunmaktadır. Kiraz detoks çayı yapımı oldukça basit ve zahmetsizdir. Bu tarifi hazırladıktan sonra tüketirken yemekten en az yarım saat önce olmasına dikkat edin. Metabolizma hızlandırıcı etkisi ve iştah kapatıcı etkisi sayesinde daha az yemek yemenize sebep olacaktır.

Mısır püskülleri ve kiraz sapını 1 litrelik suyun içerisine koyuyoruz, orta ateşte 10 dakika boyunca kaynatıyor daha sonra soğuması için hazırladığımız karışımı bir cam şişeye aktarıyoruz. Ortalama olarak 2 saat boyunca dolapta duran kiraz sapı çayını gün içinde tüketebilirsiniz. İçeceğinizi yemeklerden yarım saat önce, günde en fazla 3 kahve fincanı olmak şartıyla tüketebilirsiniz.

Kiraz Sapı Çayı Zayıflatır Mı?

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu kiraz saplarının çöpe gitmemesi gerektiğini özellikle vurguluyor. Hasat zamanında sadece kirazı yiyerek sapını attığımız meyvenin dertlerimize deva olacağı aklımızın ucuna bile gelmezdi. Kiraz sapı çayı ile zayıflatır mı? Kiraz sapı ile nasıl zayıflanır ve neler yapılır? Bu soruların cevabı değişiklik göstermektedir. Kiraz sapı ile vücudunuzda ödemden dolayı oluşan şişliklerin zamanla inmesini sağlayabilirsiniz. Toksinler vücuttan atıldıkça, oluşan değişimi göreceksiniz.

Kiraz Sapı Çayı Zayıflatır Mı Kadınlar Kulübü

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

Kiraz sapının kullanırken kiraz saplarının kurtulmuş olmasında fayda var. Özellikle kaynatılırken kurutulmuş olan kiraz sapları özünü daha çabuk suya sarmaktadır. Ortalama olarak 1 gün boyunca güneşte bekletilen kiraz sapları kısa bir süre içerisinde koruyacaktır. Kiraz sapı çayı zayıflatır mı kadınlar kulübü bu konuda birçok değerlendirme yapmıştır.

Mısır püskülü bulamadığınız durumlarda kiraz sapına limon damlatarak da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanım olarak hazırlamış olduğunuz çayın bir haftayı geçmemesi özelliğini yitirmemesi adına önemlidir. Kiraz sapı ile nasıl zayıflanır ve kiraz sapı gerçekten kilo verdirir mi sorularını deneyimleyerek öğrenebilirsiniz.

30 Gram Kiraz Sapı Kaç Tanedir? Kiraz Sapı İle Nasıl Zayıflanır?

burcu-alem-kiraz-sapi-ile-nasil-zayiflanir

30 gram kiraz sapı genellikle 20-30 adete tekabül edecektir. Özellikle yapacağınız tariflerde belirtilen grama uymanız da fayda vardır. Aksi takdirde olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kiraz sapı ile zayıflama tarifleri uygularken ölçerek koymanız her zaman en doğrusudur.

Dilerseniz İngiliz Diyeti Nedir? İngiliz Diyeti Nasıl Uygulanır? yazımızı okuyarak diyet hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Pingback: Karpuz Kilo Yapar mı? Karpuz Hakkında Merak Edilen Her Şey!

  2. Pingback: Yulaf Ezmesi ile Zayıflamak Mümkün müdür ?