Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı 2021

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı 2021

Bilgece Bilgece - - 5 dk okuma süresi
1 0
burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı 2021 yılında da her sene olduğu gibi devam edecektir. Her sene Kültür ve Turizm Bakanlığınca açılan ilanlarda pek çok sayıda personel istihdam edilmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığının ihtiyaçlarına göre ortaya çıkan bu işe alım ilanlarına her sene pek çok sayıda insan başvuru yapmaktadır.

burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

Ancak başvurularda adaylarda aranan kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri sağlayan adayların başvuruları Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Her sene Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işe alınacak adaylarda aranan kriterler Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı 2021 yılında da geçerli olacaktır. 2021 yılı için henüz bir işe alım ilanı bulunmasa da yine adaylar için belirli şartlar getirilecektir. Adayların bu şartların bilincinde olarak başvuru yapması onların yararına olacaktır. Aksi takdirde şartları sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İçin Başvuru

burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvurusu yapacak kişiler elektronik ortamda başvurularını yapmak zorundadırlar. İlanlar için belirlenen başvuru tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekir. Başvuru süresi geçmiş ilanlara başvuru yapmak mümkün değildir. Bundan ötürü adayların başvuru sürelerine dikkat etmeleri büyük önem arz etmektedir.

burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

 

Sınav ile alınacak işe alım ilanlarında adayların internet üzerinden sınav başvuru sistemine kaydolmaları gerekmektedir. İş başvurusu için gereken işlemleri yapmadan önce adaylar sınav kılavuzunu okuyup kılavuzda yer alan bilgiler doğrultusunda işlemlerini yapmaları onların yararına olacaktır. Elektronik ortam dışında yapılan başvurular kabul edilmeyip, değerlendirmeye de alınmayacaktır. Ayrıca adayların ilanlarda belirtilen şartların herhangi birini bile sağlamaması durumunda adayın yaptığı başvuru geçersiz sayılacaktır.

burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

İş için giriş sınavına hak kazanan kişiler www.kulturturuzm.gov.tr internet adresi üzerinden duyurulacaktır. Sınava girmeye hak kazanamayan kişiler ise ayrıca bilgilendirilmeyeceklerdir. Adaylar ilanlar arasındaki yalnızca bir pozisyon için başvuru yapabilirler. Birden fazla pozisyon için başvuru yapan kişilerin başvuruları geçerliliğini kaybedecektir. Adaylar bu durumları göz önüne alarak başvurularını yaptıkları takdirde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından değerlendirmeye alınacak olup işe alınacak kişiler duyurulacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İçin Gerekli Belgeler

burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

Adaylar başvuru sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için gerekli bazı belgeleri temin etmek durumundadırlar. Adayların temin edeceği belgeler şöyledir:

burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

  • Islak imzalı olacak şekilde başvuru formu çıktısı
  • Lisans diplomasının taratılmış halinin sisteme giriş yapılması
  • Yabancı Dil sınavı sonuç belgesi
  • Islak imzalı olarak kişinin özgeçmişi

burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için başvuru yapan adaylar bu belgeleri ‘İşçi Blokları Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya-ANKARA’ adresine posta yoluyla ya da elden teslim şekilde iletmesi gerekmektedir. Posta ile oluşacak aksamalar durumunda geç gelecek belgeler dikkate alınmayacak olup başvuru geçersiz sayılacaktır.

burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

Adaylar, başvurdukları pozisyon için gerekli mesleki bilgi yönünden, adayın kendisini ifade etme kavrama ve muhakeme yetenekleri yönünden, genel yetenek ve genel kültür yönünden değerlendirileceklerdir. Değerlendirilecek olan kısıtlardan adaylar puanlandırılma suretiyle sıralamaya gireceklerdir. Sözlü sınava giren adayların ise sözlü sınavı yapan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalamasının 70 puanın üzerinde olması gerekmektedir.

burcualem-kultur-ve-turizm-bakanligipersonel-alimi-2021

70 puandan daha az değerde puan alan adayların işe alımları mümkün olmamaktadır. Sözlü sınavdan 70 puandan fazla alan adaylar ise diğer sınavların puanları da dikkate alınarak sıralamaya göre işe alımları yapılmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı 2021 yılında da genel itibariyle bu esaslara dayanacak şekilde olacağı düşünülmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.