«
  1. Anasayfa
  2. Estetik
  3. Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır? Dikkat Edilmesi Gereken 2 Unsur!

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır? Dikkat Edilmesi Gereken 2 Unsur!

kum-saati-vucut-tipi-nasil-yapilir

Sayısız kadının hayali 90-60-90 ölçülere sahip kum saati vücut tipi nasıl yapılır? Kum saati vücut tipi nasıl olur? Akılları meşgul eden bu tarz soruların cevaplarını yazımızda bulmanız mümkün! Hayalinizde olan bu vücuda kavuşmak için yapılması gerekenler düzenli bir beslenme ve doğru spordan geçmektedir.

YouTube video

Kum Saati Vücut Nedir? Kum Saati Vücut Nasıl Olunur?

Kum saati vücut tipi ne giyse yakışan orantılı vücut yapısına sahip modelledir. 90-60-90 ile tabir edilen vücut ölçülerine sahip kişilerdir. Bu sayılar değişebilir. Temelde en önemli kısım üst beden ile alt bedenin orantılı olmasıdır. Sayılar büyüse de alt-üst dengeyi kurduktan sonra kilo belli olmaz aksine kişiye oldukça yakışmaktadır.

kum-saati-vucut-tipi-nasil-yapilir
Kum Saati Vücut Nasıl Yapılır

Kum saati vücuda kavuşmak için sıklıkla kum saati vücut tipi nasıl yapılır sorusu araştırılır. Vücut tipleri değişim için belirli bir süreye ihtiyaç bulunmaktadır. Sabır ve azimli bir çalışmayla sağlık sorunu olmadığı müddetçe istenen forma kavuşulabilir. Hatta kum saati vücut elde edildikten sonra farklı sorular ortaya çıkar. Kum saati vücut tipi nasıl giyinmeli bunlardan sadece birisidir.

1- Armut Vücut Tipi Nedir?

Armut vücut tipi kum saatinden oldukça farklıdır. Bu modeldeki bireyler kendilerini sıklıkla kum saati vücut ile karıştırmaktadır. Armut modelinde armut şeklinde vücut bulunur. Temelde omuz yani üst beden kısmı kum saatindeki gibi belirli bir seviyededir. Kum saatinde alt beden üst bedenle aynıyken armutta alt kısım daha geniştir.

kum-saati-vucut-tipi-nasil-yapilir

Basen ve kalça alanı daha geniş olduğundan kum saati vücut tipi nasıl yapılır sorusunun cevabıyla armut tipi farklı olacaktır. Bel kısmı ve basen, kalça ölçüleri farklı sayılara sahiptir. Kişiler hedeflediği vücut tipini iyi analiz ederek buna göre bir karar kılmalıdır. Egzersizleri, beslenmeleri ve giymeleri gereken kıyafet yapıları da buna göre değişecektir.

2- Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır| Armut mu Kum Saati mi?

kum-saati-vucut-tipi-nasil-yapilir

Kadınların aklını kurcalayan durumlardan birisi armut tip mi daha iyi kum saati mi şeklindedir. Bu sorunun cevabı oldukça kişisel olmaktadır. Bireyler giymek istediği kıyafetten sergilemek istediği egzersiz yöntemine göre karar kılabilir. Kimiler için kum saati gibi orantılı bir görünüm önemliyken kimileri için ise armut modelde olduğu gibi basen kısmının geniş olması cazip gelecektir.

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kum saati vücut tipi nasıl yapılır sorusunu cevaplandırmak için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Her vücut tipinde olduğu gibi beslenme ve egzersiz konusunda kesinlikle dikkatli olmak gerekir. Kişiler beslenmesini buna göre ayarlamalıdır. Aynı zamanda yapacağı spor ve egzersizlerle de destekleme yapmalıdır. Uyulduğu takdirde hayal edilen vücut tipi hiç de uzak değildir!

1- Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Zayıflar?

Zayıflamak belki de birçok kişinin derdidir. Ancak bu durum toplumun oluşturduğu kalıp yargılardan kaynaklanmaktadır. Zayıflamak aç kalmak olarak oluşturulduğundan istenen vücuda erişmek zor gelebilir. Ancak doğru bir beslenme ile aç kalmadan adım adım zayıflayabilir. Beslenme kısmında dikkat edilen kısım abur cubur ve hazır gıdalardan uzak durmak bulunur.

kum-saati-vucut-tipi-nasil-yapilir

Belirli bir saatten sonra yemek yememek kum saati vücut tipi nasıl yapılır sorusuna yanıt oluşturacaktır. Ancak hedefin burada hızlı bir şekilde zayıflama olmamalıdır. Kesinlikle yavaş ve emin adımlarla zayıflamak gerekir. Adımlar izlendikten sonra kum saati vücut olunabilir. Ancak kum saati olup da zayıflamak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler daha da değişir.

kum-saati-vucut-tipi-nasil-yapilir

Kum saati olup kilosu olduğunu düşünen kişilerin zayıflamak için beslenme konusunda aynı doğrultuda hareket etmesi gerekir. Fazla porsiyondan kaçınılmalıdır. Bunun yanı sıra egzersizlerle destekleme yapılmalıdır. Genellikle şikayetçi olunan nokta bireylerin belden kilo verip üst ve alt bedenden kilo vermemesi bulunur.

2- Kum Saati Vücut için Egzersiz

Kum saati vücut tipi nasıl yapılır sorusunun ikinci aşaması egzersizlerden geçmektedir. Egzersizler arasında omuz ve basen çalıştıran hareketler eklenmelidir. Ağırlık kaldırmaktan çok omuz kaslarına yönelik egzersiz yöntemleri bulundurulmalıdır. Aynı zamanda basen çalıştırmak içinde squat gibi hareketler daha fazla eklenmelidir.

kum-saati-vucut-tipi-nasil-yapilir

Kilolu kum saati vücut tipi sahip olup zayıflamak isteyen kişilerin eğer hedefleri belden değil üst ve alt bedenden zayıflamak ise burada verilen hareketlerden uzak durması gerekir. Belirtilen hareketler istenen alandaki kasları harekete geçireceğinden daha kalıplı bir görüntü oluşmasına sebep olacaktır. Kas oluşturmaya değil kardiyo tarzı hareketler yapılmalıdır.

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Kişiler tarafından kum saati vücut tipi nasıl yapılır sorusu kadar sonrasında kum saati vücut tipi nasıl giyinmeli gibi sorular sorulur. Kum saati vücut tipine sahip bireyler için direkt olarak şu tarz kıyafet ve modeller uygun demek zordur. Çünkü kum saati vücut tipine göre ne giyseler yakışır! Orantılı vücut tiplerinden dolayı herhangi bir engelleri bulunmaz.

kum-saati-vucut-tipi-nasil-yapilir

Mankenlerde de bulunan bu vücut tipi çuval giyse yakışır şeklinin vücut bulmuş halidir. Kişiler dilerse uzun bir etek kullanabilirken dilerse omuz dekoltesi verebilir. V yaka kıyafetler yakışacaktır veya bunun yanı sıra balık elbiseler üzerine tam oturacaktır. Derin yırtmaç kullanımı da sağlanabilir. Alt bedenin genişliğinden şikayetçi olunuyorsa şayet dar kıyafetlerden uzak durmak gerekir. Bu sayede vücut tipi gizlenebilir.

Kum Saati Vücut Tipi Ünlüler Kimdir?

Kum saati vücut tipi nasıl olur teorik olarak açıklansa da canlı bir örnek görmek kişiler için daha iyi olacaktır. Böylece kum saati vücut nasıl olduğu konusunda netlik kazanabilir. Geçmişten günümüze birçok ünlü kum saati vücudu ile ön plana çıkmaktadır. İşte onlardan sadece birkaçı!

  • Marilyn Monroe
  • Bettie Page
  • Jayne Mansfield
  • Lynda Carter
  • Ursula Andress

kum-saati-vucut-tipi-nasil-yapilir

Kum saati vücut tipi için oldukça önemli bir konu squat olmaktadır. Doğru adımları takip ederek yapılacak olan squat istenen kalça ve basen ölçüsünü elde ettirecektir. Peki gerçekten doğru şekilde squat mı yapıyorsunuz? Squat Kalça Büyütme Nasıl Yapılır? 5 Adımda Doğru Squat Yapın yazımıza bakarak bilgi edinebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *