«
  1. Anasayfa
  2. Kişisel Bakım
  3. Kumral Saç Rengi |6 Kumral Saç Tonunu Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Kumral Saç Rengi |6 Kumral Saç Tonunu Öğrenmeye Ne Dersiniz?

kumral-sac-rengi

Kadınlar tarafından son zamanların en çok tercih edilen ton kumral saç rengi olarak karşımıza çıkmaktır. Kumral saç rengi kimlere yakışır? Kumral saç elde etmek için hangi boyalar kullanılmalıdır? Saç boyasına dair merak edilen birçok başlığı yazı içerisinde bulabilmek mümkündür. Saç renkleri içinde ayrıca bulunan kumral renginin tonlarına dair kısa sürede bilmen gereken bilgilere erişebilirsin!

https://www.youtube.com/watch?v=njUHp0-E1Rc

Kumral Saç Rengi Tonları Nelerdir?

Saç renginde değişiklik yapmak isteyen bireyler için kumral saç rengi tonları konusunda seçeneği oldukça fazladır. Her saç renginin zaman içerisinde değişimi, renklenmesi mevcuttur. Kumral renk için de bu durum söz konusudur. Kuaförler tarafından olmak üzere kişisel olarak da aynı şekilde boyama yapılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken unsur elbette ki kumral saç rengi kimlere yakışır konusunda doğru tercih yapmaktır. Kullanılan saç modelleri ile nasıl bir görünüm elde edileceği de seçim esnasında etkilidir.

1- Bal Kumral Saç Rengi | Altın Kumral Saç Rengi

Kumral saç rengi içerisinde koyu renk tonuna da açık ten rengine de sahip bireylere tarafından en rahat tercih edilecek bir tondur. Kumral renginin soğuk duruşunu daha çok ısıtmak ancak sarı tonlarına da erişmek istemeyen bireyler için bal kumral saç rengi çok doğru bir tercih olacaktır. Daha önce saç boyası uygulamış uygulamamış kişilere göre bu saçı elde etmek değişecektir.

kumral-sac-rengi
Kumral Saç Rengi

Eğer öncesinde koyu renk saç tenine sahipseniz açıcı işlemi uygulanmalıdır. Çünkü kumral rengi aksi takdirde ancak güneş ışığında ufak bir şekilde belli edecektir. Bundan dolayı tam rengi elde etmenin yolu açıcı uygulandıktan sonra mümkün kılınır. Sonrasında istenilen saç boyası kullanılarak renk elde edilmeye çalışılabilir. Eğer zaten açık tonlu bir saç rengine sahipseniz herhangi bir açıcı kullanmaya gerek yoktur.

2- Küllü Kumral Saç Rengi

Soğuk tonlardan hoşlananlar için küllü kumral saç rengi çok sevilecektir. Küllü tonlar genellikle gri ve griye yakın renklerin mevcut tona uydurulması ile elde edilmektedir. Bireylerin daha marjinal görüntüye sahip olmasını sağlayacak bir renk olduğundan dolayı çok dikkat çekicidir. Kişilerin küllü kumral rengini kişisel olarak elde etmesi biraz zor olabilmektedir. Özellikle öncesinde saç boyamaya dair bir bilginiz, tecrübeniz yoksa bir uzmanla çalışmak gerekir.

kumral-sac-rengi

Kuaförler tarafından belirtilen durumlara göre küllü kumral rengi en çok talep edilen renkler arasındadır. Yaz kış fark etmeden kendisine bir alıcı mutlaka bulmaktadır. Kuaförler arasında da bu arada düzgün bir seçim yapılması gerekir. Her kuaför gerekli uzmanlığa sahip olmadığından dolayı işlem sonrası tonlar arasındaki geçiş doğru sağlanamayabilir. Bu da saç kadar kişinin yaşına bile doğrudan olumsuz etki yaratacaktır.

3- Açık Kumral Saç Rengi

Kumral saç rengi boyası sırasında seçimler açık ve koyu tonlu olarak ayrılmaktadır. Her saç renginde de bu durum geçerlidir. Ten rengi, göz rengi ya da bireyin yaş durumuna göre tonlar arasında tercih yaptığı görülmektedir. Açık kumral tonu kişiler arasında genellikle beyaz ve buğday tenlilerin tercihi olur. Elbette esmerler de kullanabilir ancak burada dikkatli olması gerekir. Ten ve saç birleşimi noktasında ayrım, kötü renk oluşabilmektedir.

kumral-sac-rengi

 

İnce saç teline sahip kişilerin açık kumral saç rengi tonları elde etmesi kolay olacaktır. Genellikle açıcı uygulanması sırasında kalın ve yoğun saçlarda zorlanılır. Çünkü eşit olarak her alanda aynı tonu elde etmek zor olacaktır. Halbuki ince telli saçlar her rengin kolaylıkla elde edilebileceği modeller olacaktır. Bu yüzden rahatlıkla kullanılabilir. Tabii ki boyama esnasında bireyler ince telli olduğundan çok uzun süre boyayı saçında tutmamalıdır. Zarar görmemesi ya da yıpranmış saçlar toparlanma adına saç bakım yapılmalıdır.

4- Koyu Kumral Saç Rengi

kumral-sac-rengi

Koyu kumral rengi kullanacak bireyler için esmer ya da beyaz tenli ayrımı yapılmaz. Her iki tonlara da kolaylıkla uyum sağlayacaktır. Burada püf nokta olarak genelde ince saç tenliler için daha hacimli saç görünümü için önerilmektedir. Koyu renk bireylerin daha çok, daha hacimli ve canlı saçların elde edilmesini sağlayacaktır. Kuaförlerinizden de yardım alarak tonuna karar verebilirsiniz.

5- Açık Küllü Kumral Saç Rengi

kumral-sac-rengi

Küllü kumral saç rengi tonları hakkında bilgi vermiştik. Daha canlı görünüm için daha açık tonlar isteyenlere bu konuda yine bir yardım söz konusudur. Kumral saç rengi nasıl açılır? Daha açık küllü kumral saç rengi nasıl elde edilir soruları bunun için sorulur. Açık küllü kumrallar açık tenli kişilerce tercih edilebilir. Açıcılar sonrası saç boyası uygulanır. Uzun süreli kullanım için de tamamen uygundur fazla akma yapmayacaktır.

Kumral Saç Boyası Hakkında Merak Edilen Soru: Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Merakla konuşulan kumral saç rengi en çok kimlere yakışır? Kimler bu rengi rahatlıkla tercih edebilir? Aslında bu soruya farklı yanıtlar vermek gerekir. Çünkü kumral saç rengi tonları kendi arasında da çok ayrılmaktadır. Orta tonlarda bulunan saç rengi buğday tenlilere yakışır. Koyu kumral rengi ise neredeyse her tene uyum sağlayacaktır. Küllü kumrallar marjinallik ve farklılık isteyenler tarafından tercih edilebilir.

kumral-sac-rengi

Saçı daha canlı ve sağlıklı göstermek içine en çok boyama yöntemine yönelme yapılır. Elbette tek yöntem bu değildir. Doğal yöntemlerden yana olan kişilerin tercih ettiği yöntem zeytinyağı olmaktadır. Peki gerçekten saça zeytinyağı sürmek ne derece faydalıdır? Saça Zeytinyağı Sürmek Faydalı mı? 4 Farklı Mucizevi Faydası yazımıza bakarak bilgi alabilmeniz mümkündür!

 

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *