«
  1. Anasayfa
  2. Kişisel Bakım
  3. Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir? 5 Adımda Lazere Hazır Olun!

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir? 5 Adımda Lazere Hazır Olun!

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Lazer epilasyon ile kıllardan kurtulmak mümkün peki lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler nelerdir? Lazer işlemi belirli bir dikkat ve özveriyi beraberinde getirmektedir. Kişiler hem lazer öncesi hem de lazer sonrası belirtilen kurallara uymalıdır. Uygulanmadığı takdirde istenmeyen sonuçların ortaya çıkması mümkündür. Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat edilmesi konusu hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

https://www.youtube.com/watch?v=RVZUaxdA_jo

5 Adımda Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Lazere gitmeden önce yapılması gerekenler yazı içerisinde listelenmiştir. Aynı zamanda lazer öncesi yapılması gerekenler dışında lazere dair sorularda yazı sonunda cevaplanmıştır. Dilerseniz epilasyondan önce yapılması gerekenler hakkında bilgi alarak lazer epilasyona doğru bilgilerle daha hazır olabilirsiniz! Yazı sonuna kadar okumanız önerilmektedir.

1- Güneşten Korunma

Lazer işlemi belirli problemlerin oluşmasına açıktır bundan dolayı lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler liste olarak oluşturulabilmektedir. Lazer, kıl köklerine ışın atılarak kılların incelmesine ve azalmasına sebep olmaktadır. İşlemin yapılacağı alanın belirli bir ışına maruz kalmasından dolayı daha çok hassaslaştığı bilinmektedir.

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir
Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Lazer işleminin uygulanacağı alan en az 1 hafta güneş ışınlarından korunması gerekir. Epilasyon öncesi yapılması gerekenler arasında en önemli unsurlardan birisidir. Alana güneşin temas etmesi lekelenmelere yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra solaryum gibi faaliyetlerin de ara verilmesi gerekir. Farklı epilasyon yöntemlerinde zaman aralığı 1 haftaya kadar çıkabilmektedir.

2- Lazer Epilasyon Öncesi Temizlik

Lazere ilk defa gidecek her bireyin lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler arasında kıl uzunluğu ve temizliği konusunda tedirginlik yaşatmaktadır. Genital bölge lazere gitmeden önce ya da herhangi bir alanın işlemi için temizlik konusunda belirli hususlar bulunur. Kişilerin dikkat etmesi ile istenen sonuçlara daha kolay ulaşılır.

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Kıl temizliği için lazer öncesi yapılması gerekenler arasında kesinlikle ağda ve cımbız yöntemi bulunmaz. Lazer ışınlarının kıl köklerini görebilmesi için bu alanların kalın olması gerekir. 1 ay boyunca alan temizlenmeden bekletilmelidir. Lazer epilasyon yaptırmadan önce bulunan gün içinde sadece jilet ile alım yapılmalıdır. Bunun dışında herhangi bir uygulama gerekmez.

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Lazer epilasyon öncesi tüylerin uzunluğu köklerin ışın tarafından algılanması için önemlidir. Genellikle jiletleme işlemi lazer epilasyon uygulaması ilk seans ile yeterli olmaktadır. Sonraki seanslarda azalma ve dökülmeler başlayacaktır. Lazer yapılacak alandaki uzman kişiler lazer epilasyondan önce tarafından dikkat edilmesi gerekilen bu konuda bilgilendirme kesinlikle yapılacaktır. Temizlenmemiş bir şekilde gidilmeyeceği gibi ağda gibi durumlardan da kaçınılmalıdır.

3- Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler: Tüy Sarartıcılar Çöpe!

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Kişilerin lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler arasında tüy sarartıcılardan uzak durması bulunur. Yazının önceki kısmında da bahsedildiği üzere en iyi sonucu alabilmek adına kıl köklerinin algılanması önemlidir. Tüy sarartıcılar köklerin algılanmasında olumsuz durum oluşturacaktır. Lazere gitmeden önce yapılması gerekenler arasında bu tarz ürünlerden uzak durmak bulunur.

4- Uzmana Danışılmalı!

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Lazer işlemi temelde ışınlarla gerçekleşen bir durum olduğundan belirli özellikleri taşıyan kişilerin uzman görüşüne ihtiyacı bulunmaktadır. Hamile, çocuk ya da çabuk pıhtılaşma sorunu olan kişiler epilasyon öncesi yapılması gerekenler arasına mutlaka uzmana danışmayı eklemelidir. Sonrasında herhangi bir problemle karşılaşmamak adına uzmandan onay almak en iyisi olacaktır.

5- Doğru Seans Tarihi, Doğru Sonuçları Getirir

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Seans tarihlerinin seçimi lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler listesinin belki de ilk üçünde yer alır. Her ne kadar hedeflenen sonuçlara ilerlemeyi kıl köklerinin iyi algılanması ve uygulanan yöntem olsa da farklı faktörler de bulunmaktadır. Regl/adet dönemi esnasında kadınların hormonlarındaki artış kıl uzamasında etkilidir. Bundan dolayı adetinizden üç gün önce ya da üç gün sonrayı tercih etmemeniz sizleri sonuca daha kolay götürecektir.

Buz Lazer Öncesi Yapılması Gerekenler Farklılaşır mı?

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Lazer öncesi yapılması gerekenler belirli noktalarda toplanmaktadır. Temizlik ve köklerin tamamen yok edilmesi bunların başında yer alır. Lazer epilasyon yöntemi ile buz lazer öncesinde yapılması gerekenler arasında herhangi bir farklılık bulunmaz. Aynı hazırlık her iki yöntem içinde geçerlidir. Buz lazer sonrası güneşten sıkı bir şekilde korunmalıdır.

Lazer Epilasyona Giderken Ne Giyilir?

İlk defa lazeri deneyimleyecek kişiler tarafından lazer epilasyon öncesinde kıyafet araştırması da sıklıkla yapılmaktadır. Öncelikle bilinmelidir ki lazer yapılan alanlar özeldir. Açık bir alan olmadığından kişilere özel hazırlık vakti verilmektedir. Hangi kıyafeti giydiğiniz fark etmeksizin işleme hazır hale gelebilmeniz adına çalışmalar sergilenir. Kişinin kendini rahat ve hazır hissetmesi bu açıdan önemlidir.

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Genital lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler kıyafet-giysi ile alakalı bir durumu barındırmaz. Kişiler günlük olarak istediği şekilde tercih yapabilir. Özellikle genital lazer konusunda tereddütler yaşanmaktadır. Genital bölgeye lazer epilasyon yaptıranların yorumları incelendiğinde ortamdaki uzmanın yönlendirmesi ile işleme kolayca hazır hale gelmek mümkündür. Kıyafet bir problem teşkil etmez.

lazer-epilasyon-oncesi-yapilmasi-gerekenler-nelerdir

Lazere gitmeden önce yapılması gerekenler konusunda kişiler tedirginlik yaşayabilmektedir. Ancak uzmanlar tarafından konu hakkında bilgilendirme mutlaka yapılmaktadır. Epilasyon konusunda merak edilen bir diğer noktada ne kadar sürede işlemin tamamlanacağıdır. 2021 Güncel Bilgiler ile Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter yazımıza bakıp bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *