Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kişisel Bakım
 4. »
 5. Lazer Epilasyon Tüm Vücut Fiyatları 2021 | Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nereleri Kapsar ?

Lazer Epilasyon Tüm Vücut Fiyatları 2021 | Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nereleri Kapsar ?

Bilgece Bilgece - - 10 dk okuma süresi
1 0
lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Lazer epilasyon tüm vücut fiyatları lazer yaptırmak isteyenler için oldukça merak edilen ve araştırılan bir konudur. Son zamanlarda hem kadınlar için hem de erkekler için lazer epilasyonun çokça tercih edildiğini söylemek mümkündür. Lazer epilasyon yönteminin sağlığa herhangi bir zararının bulunmamasının yanı sıra istenmeyen tüyler için kalıcı bir çözüm olarak da görülmektedir.

YouTube video

Bu yöntem ile beraber deri yüzeyine lazer atışı yapılmaktadır. Böylece ışık saliseden bir daha kısa süre içerisinde deriden emilmeden geçer. Fakat geçerken kıl kökleri tarafından emilir ve kıl köklerinin tahrip olmasına sebep olur. Yani bu tedavi yönteminde esas alınan amaç kıl köklerine yeterli düzeyde lazer ışını göndermektir. Böylece istenmeyen tüyler seanslara yayılarak sorun olmaktan çıkacaktır.

Lazer Epilasyon Tüm Vücut Fiyatları | Tüm Vücut Lazer Epilasyon Yaptıranlar Nasıl Yaptırmaktadır?

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Tüm vücut lazer fiyat bilgisinin merak edildiği kadar lazer epilasyon olarak isimlendirilen yöntemin nasıl gerçekleştirildiği de merak edilen konulardan biridir. Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar bazen sürecin çok uzun süreceğinden endişe duyabilmektedir. Oysa süreç sanıldığı kadar uzun sürmemektedir. Tedaviye başlamadan önce yapılması gereken ilk adım tedavi uygulanacak kişinin tüylerinin kısaltılmasıdır. Bu da ancak jilet yardımı ile mümkün olacaktır. Bu nedenle kişilere seansa gelmeden önce jilet aracılığı ile istenmeyen tüylerin kısaltılması söylenmektedir.

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Uygulamaya başlamadan önce yapılması gereken bir başka adım ise kişilerin ten rengi ve kıl çeşidi göz önünde bulundurularak lazer seçiminde bulunmaktır. Çünkü mevcut lazer çeşitleri her ten rengi için uyumlu değildir. Bu süreçte kişi için en uygun lazer çeşidini ve lazer dozunu belirlemek yöntemin başarı oranını ciddi oranda etkileyecektir. Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar arasında memnun kalmayanların birçoğu yanlış doz ve tekniklere maruz kaldıkları için memnuniyetsizlik duymaktadır.

1 – Tüyler Kaç Seans Sonra Bitmektedir?

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Tüylerin bitmesinin kaç seans süreceği hemen hemen herkes tarafından merak edilmektedir. Bu soruya net bir cevap vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü herkesin vücut yapısı nasıl farklı ise kıl yapısı da farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca bu noktada hormonal etkiler de büyük önem kazanmaktadır. Koltuk altı, bacak ya da genital bölge gibi kısımlar ortalama olarak 4 ya da 8 seans arasında tamamlanmaktadır. Kol, yüz ve sırt gibi bölgeler ise diğer bölgelere nazaran biraz daha uzun sürebilmektedir. Bu bölgeler de ortalama olarak 6 ila 12 seans arasında sürmektedir. Kalıcı lazer epilasyon fiyatları ne kadar ya da lazer epilasyon tüm vücut fiyatları gibi soruların cevabı da doğal olarak bu hususa göre değişiklik gösterebilmektedir.

2 – Tüm Vücut Lazer Epilasyon Yaptıranlar İçin Yat Etki Söz Konusu mudur?

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Devlet hastanesi lazer epilasyon fiyatları oldukça fazla araştırılmaktadır. Bunun nedeni ise özel kliniklere nazaran devlet hastanelerinde gerçekleştirilen seansların daha az yan etkiye sahip olabileceği düşüncesidir. Söz konusu lazer epilasyon tedavisinin uygun doz ve seanslarda yapıldığı sürece ne cilde ne de kıl köküne herhangi kalıcı bir yan etkisi bulunmamaktadır.

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Geçici yan etkiler olarak ise seanstan sonra kızarıklık, yanma ya da kabarıklık gibi etkilere rastlamak mümkündür. Fakat belirtmiş olduğumuz gibi bu yan etkiler kesinlikle kalıcı değildir. Seanstan kısa bir süre sonra etkisini yitirecek türden yan etkiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle bu etkiler seanstan 1 ya da 2 saat sonra tamamen yok olmaktadır. Fakat çok hassas bir cilde sahip olanlar için bu süre 2 ya da 3 gün şeklinde de uzayabilmektedir. Tedavinin yapılacağı kliniğin güvenilir ve nezih olması da bu bağlamda önem arz etmektedir. Herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşmamak adına lazer epilasyon tüm vücut fiyatları konusundan öncelikli olarak tedavinin yapıldığı yerin kaliteli olmasını araştırmak daha mühimdir.

3 – Tüm Vücut Lazer Epilasyon Yaptıranlar Öncesinde Nelere Dikkat Etmelidir?

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Lazer tedavisine başlamadan önce tedavi uygulanacak kişinin bazı hususlara özen göstermesi gerekmektedir. İşte lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler;

 • Lazer işleminden en az 1 ay önce ağda, ip, cımbız ya da epilatör gibi işlemlere başvurulmaması gerekmektedir.
 • Tüyler jilet aracılığı ile kısaltılmalıdır. Bundan başka bir yolun kullanılması tavsiye edilmemektedir. Kişiler bazen bu hususta kıllarının kalınlaşacağı ya da çoğalacağı konusunda endişe taşımaktadırlar. Oysa jilet hiçbir şekilde tüylerin çoğalmasına ya da kalınlaşmasına sebep olmamaktadır. Bu çok sık rastlanan yanlış bir düşüncedir. Aynı durum ayva tüyleri için de geçerlidir.

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

 • Lazer tedavisinden 15 gün kadar öncesine kadar bronzlaşma işlemine girilmemesi gerekmektedir. Aynı şekilde solaryum olarak bilinen güneş odası işleminden de uzak durulmalıdır. Tedavi süresince cilt hassaslaşabileceği için tahrip olmaması açısından güneşten uzak durulması tavsiye edilmektedir. Bu nedenle kış aylarında yapılması daha uygundur.
 • Peeling gibi cilt soyucu ürünler kullanılıyor ise de en az 15 gün öncesinden bırakılması gerekmektedir.

4 – Lazer Epilasyon Kalıcı Bir İşlem midir?

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Lazer epilasyon tedavisinden sonra uygulanan bölgede tekrar tüylenme görülmesi mümkün görülmemektedir. Kalıcı bir sonuç elde etmek için kadınlarda 18 erkeklerde ise 20 yaşının üzerinde olması şartı aranmaktadır. Bu yaşın altındaki bireyler henüz gelişim çağında oldukları için tekrar tüylenmeye rastlanması olası görülmektedir. Ayrıca hormonal rahatsızlıkları bulunan kişilerde de tekrar tüylenme meydana gelmesi mümkündür.

5 – Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nereleri Kapsar

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Tüm vücut lazer epilasyon nereleri kapsar sorusu da bu konu için oldukça önem arz etmektedir. Çünkü lazer epilasyon tüm vücut fiyatları ne kadardır sorusunun belirleyici unsurları arasında bu sorunun cevabı da yer almaktadır. Tüm vücut lazer epilasyon nereleri kapsar sorusuna ise şu şekilde cevap vermek mümkün olacaktır;

 • Alt bacak
 • Üst bacak
 • Alt kol
 • Üst kol
 • Genital bölge
 • Koltuk altı

bölgeleri tüm vücut lazer epilasyon kısımlarını oluşturmaktadır. Bu bölgeler göz önünde bulundurularak lazer epilasyon tüm vücut fiyatları belirlenmektedir.

6 – Lazer Epilasyon Tüm Vücut Fiyatları Ne Kadardır?

lazer-epilasyon-tum-vucut-fiyatlari

Lazer epilasyon tüm vücut fiyatları ne kadardır sorusu birçok kimse tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Bunun yanı sıra Tüm vücut epilasyon erkek fiyat ne kadar ya da tüm vücut lazer fiyatları 2020 yılında ne kadar gibi sorularda cevabı aranan konular arasındadır. Tüm vücut lazer fiyatları 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da oldukça merak edilmektedir. Lazer epilasyon tüm vücut fiyatları için net bir rakam vermek olanaksızdır. Bu konu birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Tüm vücut lazer fiyat bilgisini etkileyen unsurlardan en önemlileri ise;

 • Lazer epilasyon tüm vücut fiyatları uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir.
 • Kıl yapısı da bu konuda önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu nedenle bir fiyat belirlemek için öncelikle kıl kökü ve bölge hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olunur. Siz de lazer epilasyon tüm vücut fiyatları ya da tüm vücut lazer epilasyon fiyatları Ankara hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmak için bir klinikten randevu alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.