Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Lotus Çiçeği Kolye ile Sevginize Anlam Katın! Lotus Çiçeği Anlamı Sevginize Değer Katsın!

Lotus Çiçeği Kolye ile Sevginize Anlam Katın! Lotus Çiçeği Anlamı Sevginize Değer Katsın!

Bilgece Bilgece - - 6 dk okuma süresi
10 1
burcu-alem-lotus-cicegi-kolye-ozellikleri

Lotus çiçeği kolye son dönemlerin en çok beğeni toplayan takı tasarım ürünleri başında gelir. Peki lotus çiçeğini bu kadar kıymetli yapan nedir?

Lotus çiçeği özellikle kolye ucu ve yüzük tasarımlarında ön plana çıkıyor. Aslında bu modelin bu denli sevilmesine sadece şekli değil mana yönü ile de özel noktalar var.

 

Lotus çiçeği kolye özellikle kendimize en yakın hissettiğimiz kişilere sunulacak en kıymetli hediyelerden birisidir. Peki bu çiçeği takılarda bu kadar özenli kılan özelliği nedir? İşte tüm detayları ile lotus çiçeği ve hakkında bilinmesi gerekenler!

Lotus Çiçeği Kolyesi Anlamı Nedir? Neden Lotus Çiçeği?

 

Lotus çiçeği özellikle bataklık sularında yani kirli sularda çıkan ancak güzellik timsali bir çiçektir. Saflık ve duruluğu temsil eden bu özel çiçek gerçekte kir ve pisliğin içerisinde ortaya çıkan duru bir güzelliktir. Mantıken bakıldığında bu pisliğin içerisinde böylesine güzel bir oluşumun ortaya çıkması imkansız iken lotus çiçeği bu imkansızı aşıyor. Renklerindeki canlılık, saf duruşu ve bulunduğu o bataklığa hayat verişi ile eşsiz bir mucize niteliğindedir.

 

Manevi olarak bakıldığında “karanlık dünyama aydınlık oldun” demek istediğiniz herkese sunulabilecek en özenli ve manidar hediyedir.

Özellikle ruhsal temizliği simgeleyen çiçeklerin başında gelmesi bu saf ve duru güzelliğine bağlıdır. Saflık ve duruluk gibi manevi değerleri simgelemesi özellikle Hinduizm ve Budizm gibi dini topluluklara simge olması için yetmiştir. Birçok çiçek arasından sıyrılarak saf güzelliği temsil etmesi tarihler boyunca bu çiçeği ayrıca kutsal bir yere koymuştur. Özellikle Antik Mısır Dönemi’nde lotus çiçeğine ayrı bir ilgi ve benimseyiş vardı. Sade güzelliği ile herkesi büyüleyen bir çiçektir.

 

Kirli sularda ortaya çıkan bu nadide güzellikteki çiçek taç yapraklarının da genişliği ile biliniyor. Kirli suda olmasına rağmen taç yapraklarına düşen en ufak kiri hemen temizleyerek oldukça ilginç bir olaya ev sahipliği ediyor. Evet yanlış duymadınız. Lotus çiçeği asla üzerinde kir tutmaz ve hemen yüzeyini temizler. Bu yüzden hem görüntüsü hem de kokusu eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

Lotus Çiçeği Özellikleri

YouTube video

Lotus çiçeği özellikleri itibari ile diğer çiçeklerden ayrılıyor. Çünkü insanların sıklıkla gördüğü bir çiçek değildir. Yağmur ormanlarında görülebilen nadir rastlanan bir çiçektir. Tarih boyunca 12 taç yapraklı lotus çiçeğinin şans getirdiğine inanılmıştır. Ancak çok nadiren de olsa bu çiçek 13 yaprağa sahip olabilir.

 

Eğer bir kişi 13 yapraklı lotus çiçeği görürse bu durum uğursuzluk olarak nitelendirilmiştir. Lotus çiçeği her gece bu taç yapraklarını kapatarak duru güzelliğini muhafaza eder. Sabah ilk ışıklarda ise tekrar yapraklarını açarak oldukça güzel bir görünüme sahip olur.

Lotus Çiçeği Renkleri

 

Lotus çiçeği her renkte farklı bir anlam ifade eder. Bu duru güzelliğin yanında her rengi ayrı bir mesajın temsilcisidir aslında.

Beyaz Lotus Çiçeği

 

Tam bir maneviyat temsilidir. Saflık ve manevi gücü simgeler.

Lotus Çiçeği Mor

 

Özellikle Budistlerde maneviyat simgesidir.

Lotus Çiçeği Pembe

 

Aydınlığın simgesidir. Aydınlık bir gelecek ve aydınlık bir ruhun timsalidir.

Kırmızı Lotus Çiçeği

 

Tutkulu bir sevgi ve bir o kadar da şefkatin temsilcisidir.

Mavi Lotus Çiçeği

 

Bilgelik için en belirgin sembol olarak karşımıza çıkar.

Lotus Çiçeği Kolye Ucu Modelleri

 

Lotus çiçeği kolye modelleri de en nadide hediyelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Sevdiğinize sadece bir hediye vermek değil aynı zamanda manevi bir anlamı olsun istiyorsanız mutlaka Lotus çiçeği kolye ucu ya da yüzük modellerine bir göz atmalısınız. Hatta renk seçenekleri ile de sizin için en doğru manayı bu kolye de tamamlamak mümkündür. Lotus çiçeği kolye altın ve gümüş seçenekleri ile herkesin bütçesine uygun ve kıymetli bir hediye seçimidir.

Lotus Çiçeği Kolye Seti Alınabilecek Online Satış Siteleri

 

Lotus çiçeği kolye yüzük seçenekleri ile güzel bir hediye seti oluşturmak istiyorsanız mutlaka online alışveriş sitelerine bakmanız gerekecektir. Peki sizin için en doğru adres neresi? Elbette lotus çiçeği kolye trendyol ya da N11 gibi siteler üzerinden bakılarak fiyat incelemesi yapılabilir. Gümüş kolye modelleri arasında en çok tercih edilen model olması sebebi ile her sanal mağazada farklı bir fiyat teklifi ile karşılaşmanız da mümkün.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.