Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burcualem Öneriler
  4. »
  5. Manşon Nedir? Manşon Nerelerde Kullanılır?

Manşon Nedir? Manşon Nerelerde Kullanılır?

Bilgece Bilgece - - 2 dk okuma süresi
12 0
manson-nedir-nerelerde-kullanilir

Pek çok farklı alanda kullanılan manşon genel olarak boru tesisatlarında kullanılır. Boru tesisatlarında kaynaklı veya kaynaksız olarak boruların birleşmesini sağlayan bir tür tesisat parçasıdır. Aynı zamanda lehimleme aracıyla da manşon birleşimi sağlanmaktadır. Günümüz inşaat, tesisat, sanayi gibi sektörler de sıklıkla kullanılan bir üründür.

manson-nedir-nerelerde-kullanilir

Bilhassa yeni yapılan bir inşaatın boru tesisat düzenlemesinde sık sık kullanılan bir ürün diyebiliriz. Sonuç olarak pek çok alanda kullanılan manşon parçası, oldukça işe yaramaktadır. Dolayısıyla da boru bağlantısı kapsamında, rahatlıkla kullanılabilir.

Manşon Nedir?

manson-nedir-nerelerde-kullanilir
Manşon Nedir?

Manşon, boru tesisatlarında kullanılan ve boruların birleşmesini sağlayan bir malzemedir. Boruların bağlantısını sağlayan bu ürünlere bir bağlantı elemanı demek, daha mantıklı olacaktır. Bu bağlantı elemanı, boruları kaynaklı olarak birleştirdiği gib kaynaksız olarak da birleştirmektedir. Kaynaklı, tüp aracılığı ile birleştirilirken, kaynaksız ise iki borunun uç kısımlarının dişli olması ile yapılmaktadır.

manson-nedir-nerelerde-kullanilir

Her mekanda rahatlıkla ve fazla bir işlem gerektirmeden manşon bağlantısı yapılabilir. Ürünü temin etmek için https://www.sanayiden.com/manson-te-reduksiyon-dirsek-sanayi-sanayi-urunleri sayfasında en güncel ürün listelerine ulaşmanız da mümkün olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.