Masumlar Apartmanı Dizisi ve Masumlar Apartmanı Oyuncuları

burcu-alem-gulseren-budayicioglu-kimdir-gulseren-budayicioglu-kitaplari
 • Beğen
  Loading...

Masumlar Apartmanı yayınlandığı ilk günden bu yana reyting rekorları kırıyor. TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşan dizinin izleyeni ve takip eden kitlesi gün geçtikçe artıyor. Henüz 4. Bölümünde olmasına rağmen adından çokça söz ettiren dizi hakkında merak edilenler de artıyor. Masumlar Apartmanı konusu, Masumlar Apartmanı oyuncuları ve Masumlar Apartmanı son bölüm hakkındaki tüm ayrıntılar sizlerle!

Masumlar Apartmanı Konusu

Masumlar Apartmanı konusu ile sıradan Türk dizilerine fark atarak başladı. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun eserinden derlenen sevilen dizi, ufak bir araba kazasıyla başlayan aşk hikayesi gibi görünüyor. Bu aşk hikayesinin arka planında yaşanan psikolojik savaşlar, obsesif bozukluklar, psikolojik hastalıklar dizinin derin bir hikâyeye dönüşmesini sağlıyor. Dedesi ve küçük erkek kardeşi ile yaşayan İnci’nin erkek arkadaşıyla tartıştığı gün araba ile Han’a çarpmasıyla başlıyor macera.

Han ve İnci’nin hastanede geçirdikleri bir gece onları birbirine yaklaştırsa da bu aşk tüm imkansızlıklarıyla beraber gelmişti. Han’ın temizlik hastası olan ablası Safiye, obsesif takıntıları olan kardeşi Gülben, en küçük kardeşleri Neriman ve hasta babaları ile farklı bir aileye sahip olması onu tedirgin ediyordu. Sağlıklı bir çocukluk geçirmeyen 4 kardeşte ayrı ayrı psikolojik sorunlarla baş başa kalmıştı. Tüm bunlar hayatlarını daha da zorlaştırırken İnci’nin aileye hızlı girişi de aileyi sıkıntılara sokmaya hazırlanıyordu.

Masumlar Apartmanı Hangi Gün Seyirci ile Buluşuyor?

Masumlar Apartmanı hangi gün diye heyecanla arayışa girenler burada buluşuyor. Kısa sürede reyting rekorları kıran dizi Masumlar Apartmanı her hafta salı günü 20.00’da TRT ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. Ekranları televizyon başına kilitleyen yapım her bölümünde daha çok heyecanlandırıyor ve merak uyandırıyor. Birçok dizi ile çakışan gününden dolayı bazı dizilerde gün değişimine gidildiği ve farklı dizilerin reytinglerini düşürdüğü söylentisi önümüzdeki günlerde kendini belli edecek.

Masumlar Apartmanı Yapımcısı, Yönetmeni ve Senaristi

Masumlar apartmanı oyuncular ve yapımcı kadrosu ile büyük bir başarıya imza atmaya hazırlanıyor. Kaliteli çekimleri, etkileyici senaryosu ve başarılı bölümleri ile yapımcı kadrosu merak edilmektedir. Masumlar Apartmanı yapımcısı başarılı isim Onur Güvenatam, Masumlar Apartmanı yönetmeni ise Çağrı Vila Lostuvalı’dır. Senarist koltuğunda Deniz Madanoğlu oturmaktadır. Senaryo yardımcılarında ise kitabı ile esin kaynağı olan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu ile birçok isim bulunmaktadır.

Masumlar Apartmanı Kitabı Gülseren Budayıcıoğlu

Yayınlandığı günden beri dikkatleri üzerinde toplayan dizinin en büyük esin kaynağı Masumlar Apartmanı kitabı olarak aranılan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu eseri Madalyonun İçi kitabıdır. Bir Psikiyatrist’in Günlüğü olarak nitelendirilen bu kitapta tamamen yaşanmış hikayeler ve seans ayrıntıları bulunmaktadır. Bu kitaptan esinlenerek yapılan dizi de gerçek yaşanmış hikayelerden oluştuğu için daha çok ilgi çekmektedir.

Masumlar Apartmanı Oyuncuları

Masumlar Apartmanı oyuncuları dizide en çok konuşulanlar arasında ilk sıralara girmiştir. Muhteşem oyunculuklar ile seyircileri ekrana kilitleyen dizi, başrol oyuncusundan diğer oyunculara kadar büyük başarılara imza atıyor. Masumlar Apartmanı başrol oyuncuları ve oyuncu kadrosu sizlerle!

1. Masumlar Apartmanı Han – Birkan Sokullu

Masumlar Apartmanı başrol oyuncusu, Birkan Sokullu dizide yakışıklı bir abi rolündeki Han karakterine hayat vermektedir. Han farklı takıntıları olan üç kız kardeşi, hasta babası ile baş başa kalmıştır ve kendi hayatını hep geri plana atmaktadır. İnci ile tanıştıktan sonra hayatında farklı aksiyonlar olmaya başlamış fakat bu durum ona neler getirecek bilinmemektedir.

Birkan Sokullu kimdir diye merak edenler için yakışıklı oyuncu 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Fiziği ve tarzı ile genç kızların kalbini fetheden oyuncu, Maltepe Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında ekranlarla tanışan Sokullu, Küçük Kadınlar dizisinde yardımcı karakter olarak başlamıştır. İlk başrolünü Küçük Sırlar dizisinde oynayan oyuncu, Kurt Seyit ve Şura, Hayat Şarkısı, Bir Aile Hikayesi ve birçok yapımda roller almıştır. Yakışıklı oyuncu adından en çok Han karakteri ile yer aldığı Masumlar Apartmanı dizisinde söz ettirecek gibi duruyor.

2. Masumlar Apartmanı İnci – Farah Zeynep Abdullah

Masumlar Apartmanı kadın başrol oyuncusu İnci karakterine hayat veren Farah Zeynep Abdullah olmuştur. Bir kaza ile Han’ın hayatını değiştirecek olan İnci, dedesi ve erkek kardeşi ile yaşamaktadır. Sevgilisi ile sorunlar yaşadığı dönemde tesadüfen tanıştığı Han, İnci’nin hayatına hızlı bir giriş yapmıştı. Han’ın kız kardeşleri ile yaşayacağı sorunlardan habersiz olan İnci’yi neler bekliyor?

Farah Zeynep Abdullah kimdir? Farah Zeynep Abdullah ekranların sevdiği oyunculardan biridir. Genç yetenek 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kent Üniversitesi’nde eğitim gören genç oyuncu, yurtdışında eğitimine devam etmiştir. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile başlayan serüveni, Kurt Seyit ve Şura, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Gülizar dizileri ile devam etti. Dizilerin yanı sıra birçok başarılı filme de imza atan oyuncu, Kelebeğin Rüyası, Bir Küçük Eylül Meselesi, Unutursam Fısılda gibi filmlerde yer aldı. 2016 yılında çıkış yapan Ekşi Elmalar filminde başrol oyunculuğu yapan Farah Zeynep Abdullah bu filmdeki rolü ile de beğenileri toplamıştı. Yine çok konuşulanlardan olan son filmi Bizim İçin Şampiyon ile tüm Türkiye’yi ağlatan oyuncu usta bir oyunculuk sergilemiştir.

3. Masumlar Apartmanı Safiye – Ezgi Mola

Masumlar Apartmanı Safiye karakterini canlandıran Ezgi Mola, dizideki en farklı karakterlerden biri olarak hem sosyal medyada hem de günlük hayatta çok konuşulanlardan olmuştur. Han’ın ablası olan Safiye yüksek düzeyde olan temizlik takıntısı, saplantılı düşünceleri ve zaman zaman hırçınlaşan yapısı ile dikkat çekiyor. Annesinden kendisine miras kalan bu özellikler hem onun hem de ailesinin hayatını oldukça zorlaştırmaktadır.

Ezgi Mola kimdir? Renkli karakteri ile tanınan Ezgi Mola, Masumlar Apartmanı’nda farklı bir karakterle karşımıza çıkmıştır. Başarılı oyuncu, 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk ve tiyatro eğitimi alan Mola, 18 yaşına girmeden ilk rolünü Karate Can dizisi ile aldı. Ardından birçok dizide rol alan oyuncu, Yalan Dünya, Kötü Yol Arkadaşım Hoş geldin gibi yapımlarda yer almıştır. Sinema dünyasının da çok sevdiği isim olan Mola, Organize İşler ile başlayan film macerasını Dedemin İnsanları, Kocan Kadar Konuş, Maide’nin Altın Günü gibi sayamadığımız birçok filmler devam ettirmiştir.

4. Masumlar Apartmanı Gülben – Merve Dizdar

Masumlar Apartmanı oyuncuları içinde en çok hüzünlendiren karakterlerden biri de Gülben karakteri olan Merve Dizdar olmuştur. Ailenin en sessiz üyesi olan Gülben, psikolojik sorunları nedeniyle altına kaçırma problemi yaşamaktadır. Ablası Safiye’nin yönetimindeki evde zor günler yaşayan Gülben abisi Han’ın yakın arkadaşı olan Esat’a karşı imkânsız ve karşılıksız duygular da beslemektedir.

Merve Dizdar Kimdir? Başarılı oyuncu 1986 yılında İzmir’de doğmuştur. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde eğitim gören Dizdar, oyunculuk bölümünden mezun olup ileri oyunculuk bölümü ile de yüksek lisansını tamamlamıştır. Tiyatro ile başlayan kariyer hayatı Kavak Yelleri, Doksanlar, Beş Kardeş, Kırgın Çiçekler, Mucize Doktor, Vatanım Sensin dizileri ile devam etmiştir. Sinema sektöründe de sevilen oyunculuğuyla son filmi olan Eltilerin Savaşı ile yıldızı parlamıştır. Bunun yanında Mandıra Filozofu, Bir Aşk İki Hayat, Yok Artık 2 filmlerinde de rol almıştır.

5. Masumlar Apartmanı Uygar – Alper Saldıran

Masumlar Apartmanı dizisinin seyirci gözüyle en gıcık karakterlerinden olan Uygar’a Alperen Saldıran hayat vermektedir. Uygar İnci’nin hem iş arkadaşı hem de sevgilisidir. İnci ile arası bozulan Uygar, onu kaybetmeyi kendine yediremez ve çeşitli yollara başvurarak onu tekrar kazanmaya çalışır. İnci’nin onu istememesini Han’ın varlığına bağlayan Uygar Han’la da çatışma içine girmiştir.

Alperen Saldıran kimdir? Adını çok duymadığınız oyuncu Alper Saldıran, 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitimi tamamlayan Saldıran, Anadolu Kartalları ile sektöre profesyonel anlamda girişini yapmıştır. Sağ Salim, Badem Şekeri serisi, Anamız Var, Geçmiş Olsun gibi sinema filmlerinde rol almıştır. Dizi sektöründe de yeni yeni parlamaya başlayan oyuncu Kalbim Ege’de Kaldı, Aşk ve Gurur, Bir Aile Hikayesi gibi dizilerde rol almıştır.

6. Masumlar Apartmanı Hikmet – Metin Coşkun

Masumlar Apartmanı dizisinin büyük yaş kadrosundan Hikmet karakterini canlandıran Metin Coşkun aile babası rolündedir. Han’ın, Safiye’nin ve evin bu halinden kendini sorumlu tutan baba Hikmet aynı zamanda hastadır ve hastalıkla savaşmaktadır. Küçük kızı Neriman, Han ve Gülben’in hayatlarını kurtarmaları için çabalamaktadır.

Metin Coşkun Kimdir? Tecrübeli oyuncu 1948 yılında dünyaya gelmiştir. Birçok yapımda gördüğümüz yüz olan başarılı oyuncu yaşı gereği tecrübeleri ve eğitimi ile yönetmenlik ve seslendirme sanatçılığı da yapmıştır. Suskunlar, Çukur, Kara Sevda, Jet Sosyete gibi başarılı yapımların yanı sıra birçok yapımda rol almıştır.

7. Masumlar Apartmanı Esra – Esra Ruşan

Masumlar Apartmanı dizisinde arka planda kalan oyunculardan olsa da dizideki rolü oldukça önemlidir. Esra Ruşan yine kendi adıyla Esra karakterine hayat vermiştir. Esra, İnci’nin en yakın arkadaşıdır her anında yardımına koşan ve yanında olan, hayat dolu bir arkadaştır.

Esra Ruşan kimdir? Adını çok duymadığınız bir oyuncu olan Esra Ruşan 1983 yılında Kars’ta doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan Ruşan, Arka Sokaklar ile sektöre giriş yapmıştır. Ardından birçok yapımda yer alan oyuncu, son zamanların en çok izlenen dizisi Atiye de de rol almıştır. Yarım Kalan Aşklar ve Masumlar Apartmanı’nda da yıldızını parlatmaya başlamıştır.

8. Masumlar Apartmanı Memduh – Atilla Şendil

Masumlar Apartmanı dizisinin başrol karakteri İnci’nin koruyucu ve kuralcı dedesi olan Memduh’u ise Atilla Şendil canlandırmaktadır. Küçük yaşta torunları ile baş başa kalan Memduh, onlara zarar gelmemesi için gözünden sakınır ve onlarla yaşama tutunmaya çalışmaktadır. Han ve ailesinden hoşlanmayan Memduh torunu İnci’yi sert bir seçimle Han’dan koparmaya çalışmaktadır.

Atilla Şendil kimdir? 1963 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen usta oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Daha çok tiyatro alanında ilerleyen usta oyuncunun rol aldığı birçok tiyatro bulunmaktadır. Bunun yanında bazı dizi ve filmlerde de gördüğümüz Şendil, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kurtlar Vadisi gibi yapımlarda da yer almıştır.

9. Masumlar Apartmanı Ege – Emir Özden

Masumlar Apartmanı’nın en genç oyuncularından olan Ege karakterini Emir Özden canlandırmaktadır. İnci’nin erkek kardeşi rolündeki Ege, ergenliğin doruklarında, sorumluluktan kaçan asi ama aynı zamanda da duygusal bir gençtir. Ablasına ve dedesine belli etmese de onlara çok bağlıdır ve onları çok sevmektedir.

Emir Özden kimdir? Genç yetenek Emir Özden 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Henüz genç yaşta olmasına rağmen Kanatsız Kuşlar dizisi ile ekranların fark ettiği Özden, Masumlar Apartmanı ile de bir adım daha ileriye gidecek gibi duruyor.

10. Masumlar Apartmanı Oyuncuları  : Masumlar Apartmanı Neriman – Gizem Katmer

Masumlar Apartmanı üyelerinden ailenin en küçük kızı Neriman karakterini Gizem Katmer canlandırmaktadır. Evdeki sorunlarla baş ederken bir yandan sınava hazırlanan Masumlar Apartmanı Neriman, ablalarının zorlaştırdığı hayatta psikolojik olarak sağlam kalmaya çalışsa da mümkün olmamaktadır. Han’ın çok üzerine düştüğü Neriman’ın hayatını kurtarıp evden gitmesi de tek gayesidir.

Gizem Katmer kimdir? Genç oyuncu Gizem Katmer, 1995 yılında doğmuştur. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları bölümünden mezun olan oyuncu, reklam filmlerinde rol almıştır. İlk profesyonel rolünü ise Masumlar Apartmanı’nda almıştır.

İlginizi çekebilir: Kırmızı Oda’nın Sevilen Oyuncusu Binnur Kaya kimdir?

11 – Masumlar Apartmanı Oyuncuları Naci : Tansel Öngel

Masumlar Apartmanı oyuncuları Naci, gerçek hayattaki adıyla Tansel Öngel, 24 Eylül 1976 Kilis doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Konservatuarı Tiyatro bölümünü bitirmiştir. İlk defa profesyonel olarak Uy Başıma Gelenler dizisinin 13. bölümünde oynayarak oyunculuk hayatına adım atmıştır. Son zamanlarda birçok dizide aktif rol alarak ekran karşısında olmaya devam etmektedir.

masumlar-apartmani-oyunculari-naci

2007 yılında bir evlilik yapmıştır ve evliliği 3 sene sürmüştür. 2010 yılında boşanmış olan oyuncunun şuan da sevgilisi yoktur. TRT ekranlarının son zamanların reyting rekoru kıran dizisi olan Masumlar Apartmanı dizisinde Masumlar Apartmanı oyuncuları Naci rolü ile oynayan Tansel Öngel, çocukluğundan beri Safiye’yi yani Ezgi Mola ’yı sevmektedir. Safiye’nin psikolojinin normalden farklı olması Naci’nin ona açılmasına engel olmaktadır.

Safiye’yi yakından görmek için Neriman ve Ege’nin öğretmeni olarak ona yakın olmaya çalışmaktadır. Safiye eski aşkını karşısında görünce kendini değiştirmeye çalışmaktadır. Eski aşkının ona yakın olma çabaları ve Safiye’nin onun karşısındaki duruşu, dizinin izleyicileri tarafından merak edilmeye devam etmektedir.

Bonus : Masumlar Apartmanı Safiye’nin Küçüklüğü Gerçekte Kimdir ?

2020 senesinin son döneminde en iyi diziler arasına girmeyi başaran Masumlar Apartmanı isimli dizi, Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından esintiler içermektedir. Gerçek bir hayat hikâyesine eklemeler yapılarak TRT1 ekranlarında her Salı günü yayınlanmaktadır. Dizide en çok konuşulanlardan birisi de Masumlar Apartmanı Safiye’nin küçüklüğü karakterini canlandıran kişidir.

Diziyle ilgili merak edilen birçok konu olduğu gibi en çok merak edilen konulardan birisi de oyuncuların gerçek yaşantısıdır. Masumlar Apartmanı Safiye’nin küçüklüğü gerçekte kimdir , sorusu internet ortamında oldukça merak konusu olmuştur. Oyuncularının muhteşem kabiliyetleri ile gündem yaratan dizinin başrol oyuncularından Ezgi Mola’nın canlandırdığı Safiye karakterinin küçüklüğünü İrem Kübra Bakırtaş canlandırmaktadır.

Dizi sektöründe yeni bir yüz olmasından kaynaklı hakkında çok fazla bilgi edinilemeyen oyuncunun, kariyer hayatında dönüm noktasına ulaştığı söylenebilir. Kariyerinin henüz başında bu dönüm noktasına ulaşması onun için erken yaşta muhteşem bir zirve olmuştur. Daha önce hiçbir dizi ya da filmde yer almaması, onu yeni yüz oyun statüsünde yükseltmiştir.

safiyenin-kucuklugu

Masumlar Apartmanı Safiye’nin küçüklüğü karakterini canlandıran İrem Kübra Bakırtaş’ın aslen nereli, boyu, kilosu ve kaç yaşında olduğu gibi sorular kafalarda soru işaretlerinin yer edinmesine neden olmuştur. TRT1 ekranlarında yer alan Masumlar Apartmanı ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamış ve izleyenler tarafından oldukça beğeni toplamıştır.

Masumlar Apartmanı Safiye’nin küçüklüğü annesinin büyü baskılarına maruz kalarak büyümüştür. Naci ile olan arkadaşlığı annesi nedeniyle kötü bir olayla sonlanmıştır. Bu durum Safiye’yi oldukça üzmüştür ve annesinin söyledikleri sürekli olarak aklına gelmektedir. Zamanla kendini eve ve temizliğe veren Safiye, ilerleyen yıllarda hayatının aşkı Naci ile yeniden karşılaşmıştır.

safiyenin-kucuklugu-2

Eski yılların çekilmesi için Masumlar Apartmanı Safiye’nin küçüklüğü rolünü İrem Kübra Bakırtaş canlandırmıştır. Burada önce ufak sahneler ile ekranlara çıkan oyuncu, ilerleyen bölümlerde daha sık karşımıza çıkmıştır. Genç oyuncunun yeteneği ise kimsenin gözlerinden kaçmadı.

İrem Kübra Bakırtaş, 1 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Oğlak burcu olan oyuncu, 1,60 boyunda ve 52 kg’dır. Ezgi Mola’ya olan benzerliği, kahverengi göz rengine ve kıvırcık saça sahip olması nedeniyle Masumlar Apartmanı Safiye’nin küçüklüğü karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca dizi çekimlerinin yanı sıra eğitimine de devam etmektedir.

İrem Kübra Bakırtaş, dizi oyunculuğu konusunda henüz yeni olsa da kamera karşısına ilk kez geçmemiştir. Daha önce ilk kez bir reklam filminde oynadı. Jilet Venüs reklamında Aybüke Pusat ile yer aldı ve bu yolda ilerlemeye karar verdi. Sonraları Masumlar Apartmanı Safiye’nin küçüklüğü ile yoluna ışık tutmuş oldu.

OKUYUCU YORUMLARI
 • Yasak Elma Zehra Kimdir? Gerçek İsmi Nedir?
  10 ay önce

  […] beğendiyseniz Reyting Rekorları Kıran Masumlar Apartmanı Dizisi ve Masumlar Apartmanı Oyuncuları konulu yazımıza da göz […]

  9
 • Çiçeği Burnunda Sevilen Dizi Sadakatsiz Oyuncuları ve Konusu
  11 ay önce

  […] İlginizi Çekebilir: Reyting Rekorları Kıran Masumlar Apartmanı Dizisi ve Masumlar Apartmanı Oyuncuları […]

  16
 • Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir Gülseren Budayıcıoğlu Kitapları
  11 ay önce

  […] bir dakika dahi ekran başından ayrılmasına izin vermiyor. Olağan üstü bir başarı ile Masumlar Apartmanı TRT ‘ de sizleri […]

  12
 • Show TV Şeref Sözü Oyuncuları ve Şeref Sözü Konusu
  11 ay önce

  […] İlginizi Çekebilir: Reyting Rekorları Kıran Masumlar Apartmanı Dizisi ve Masumlar Apartmanı Oyuncuları […]

  17
 • Şarkıcı Edis Görgülü 8 Bölümlük Dizi İçin Sete Girdi!
  11 ay önce

  […] İlginizi çekebilir: Reyting Rekorları Kıran Masumlar Apartmanı Dizisi ve Masumlar Apartmanı Oyuncuları […]

  14