Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burcualem Öneriler
  4. »
  5. Merak Edenler İçin Meb  Güzellik Uzmanlığı Kursu

Merak Edenler İçin Meb  Güzellik Uzmanlığı Kursu

Editör Editör - - 7 dk okuma süresi
2 0
Meb  Güzellik Uzmanlığı Kursu

Meb güzellik uzmanlığı kursu milli eğitim tarafından onaylı eğitim almak isteyenler için sunulan bir hizmettir. Günden güne artan güzellik sektörünün popülerliği birçok talebi beraberinde getirdi. Bu alanda birçok yeni cihaz geliştirilmekle birlikte yeni iş alanları da açılmış oldu. Güzellik sektöründe artan talepten ötürü MEB ve diğer kuruluşlar talep edenler için öncülük etmeye başladı. İşte merak edenler için MEB onaylı güzellik uzmanlığı kursu ve detayları…

Meb Güzellik Uzmanlığı Kursu Detayları

Meb  Güzellik Uzmanlığı Kursu
Meb  Güzellik Uzmanlığı Kursu

MEB onaylı birçok sertifika günümüzde iş arayanlar için oldukça önem arz etmektedir. Güzellik alanında uzmanlaşmak isteyenler için ise Meb  güzellik uzmanlığı kursu çok önemli bir fırsattır. Özellikle bu sektörde uzmanlaşmak isteyenler ve bu sektörde ilerlemek isteyenler bu kursa başvurarak sektöre giriş yapabilirler.

Bu kurs işverenler ve iş arayanlar için büyük bir güven kaynağı olarak görülmektedir. 30 yıla aşkındır devam eden bu kursta hem pratik hem de teorik bilgiler yer almaktadır. Kalici makyaj, İpek kirpik, kirpik lifting ile ilgili kalıcı makyaj eğitimi kurs programı içerisinde yer almaktadır. Bunlar haricinde milli eğitim bakanlığı tarafından verilen bu kursta cilt bakımı, ayak bakımı, kozmetik, epilasyon ve estetisyenlik eğitimleri de verilmektedir.

Milli eğitim bakanlığı onaylı bu kursta güzellik uzmanlığı eğitimiyle birlikte farklı içerikler yer almaktadır. protez tırnak eğitimi, profesyonel makyaj eğitimi kalıcı makyaj eğitimi verilmektedir.

Sertifikaya sahip olmak için istediğiniz bir kurs merkezinden kayıt yapmanız gerekmektedir. Bu kursa lise mezuniyetini tamamlamış 18-40 yaş aralığındaki kişiler katılabilmektedir. Kurs yaklaşık olarak 7-8 ay bir zaman aralığına yayılmıştır. Meb güzellik uzmanlığı kursu ile eğitime gidenler 4. Seviyeye kadar ilerleme kaydedebilmektedirler. Bu süreçte kullanılan malzemeler ve gidişat başvurulan kurs merkezinin yönlendirmesine göre ilerlemektedir.

Meb Güzellik Uzmanlığı Sertifikasına Sahip Olanlar Nerede Çalışabilirler?

Meb  Güzellik Uzmanlığı Kursu

Meb güzellik uzmanlığı kursu için başvuru yapıp bu sertifikaya sahip olanlar birçok sektörde iş sahibi olabilirler. Bu sertifikaya sahip olanlar;

Spa merkezleri

Manken ajansları

Kuaförler

Stüdyolar

Güzellik salonları

Hastane ve klinikler gibi iş merkezlerinde çalışabilmektedirler. Ayrıca sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde iş yeri açabilir ya da çalışabilirler. otellerin cilt sağlığı için verdiği önem bilinmektedir. Uygun olarak doğru ekilde yeterli saat eğitim alındığında belirtilen iş yerlerinde çalışabilirler.

MEB Güzellik Uzmanlığı Kursu Fiyatları

Meb  Güzellik Uzmanlığı Kursu

Meb  güzellik uzmanlığı kursu fiyatları başvurulan kurs merkezi tarafından belirlenmektedir. Fiyatlar kendi aralarında değişkenlik göstermektedir. Fiyatların değişkenlik göstermesinin sebebi kurs içeriğinin farklılık göstermesinden kaynaklanmaktadır. Bazı kurslar fiyatlarda kampanyalar yapılmaktadır ancak genel fiyat aralığı 4 ile 7 bin arasında değişmektedir.

4.Seviye Güzellik Uzmanlığı Kursu Fiyatları

4.Seviye Güzellik Uzmanlığı Kursu Fiyatları 6 ile 8 bin TL arasında değişmektedir. Fiyatı belirleyen en önemli etken kursun içeriğinde ekstra sunulan hizmetle ve verilen materyallerdir. Bazı kampanyalar takip edilerek daha uygun fiyata bulmak mümkün olabilmektedir. Bu seviye kursta en üst becerileri kazanmak isteyenler için oldukça önemlidir. Meb  güzellik uzmanlığı kursu  4. Seviyeye kadar devam etmektedir. Her seviyeye gelindiğinde eğitim içeriği daha da yoğunlaşmaktadır. Bu seviyeye gelenler sertifikayla birlikte uzman olabilmektedirler. Sertifika ile birlikte alanda istenilen kuruluşlarda çalışılabilmektedir.

Meb Güzellik Uzmanlığı Kursu Ücretsiz mi? Ücretsiz Güzellik Uzmanlığı Kursu Alınabilir Mi?

Ücretsiz güzellik uzmanlığı kursu MEB onaylı olmamakla birlikte bazı kurumlar tarafından verilmektedir. Bu kursu alanlar belli bir koda sahip olmaktadırlar ancak bu kod MEB tarafından geçerli sayılmamaktadır. Kursa gidenler bu alanda bilgi ve birikim sahibi olabilirler ancak MEB kursuna gidenler kadar iş imkanına sahip olamayabilirler. MEB bu kursu ücretsiz olarak vermemektedir.

Halk Eğitim Merkezi Güzellik Uzmanlığı Kursu

 

Halk eğitim merkezi güzellik uzmanlığı kursu belli başlı halk eğitim merkezlerinde her sene düzenli olarak hizmet vermektedir. Bu kurslarda MEB onayı yer almamaktadır. Bu kursa gitmeden önce öncelikle hangi halk eğitim merkezlerinde kurs olduğuna bakılmalıdır. Daha sonra seçilen merkeze göre ön kayıt formunu doldurmak gerekmektedir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra kursa kayıt olma işleminiz tamamlanıp örgün bir şekilde kursu sürdürebilirsiniz.

Özellikle Ankara ve İstanbul’da yer alan halk eğitim merkezlerinde bu kursların açılma olasılığı daha yüksektir. Bu kursa gidenler herhangi bir ücret ödemeden kayıt işlemlerini tamamlayabilirler. Tek yapmanız gereken erken davranıp kursa önceden kayıt yapmaktır. Meb güzellik uzmanlığı kursu halk eğitim merkezleri tarafından verilmemektedir.

Meb Güzellik Uzmanlığı Kursu ve Güzellik Uzmanlığı Kursuna Gidenler

Güzellik uzmanlığı kursuna gidenler büyük oranda başarı elde etmişlerdir. Birçoğu kendi iş yerini açarken bir kısmı da farklı sektörlerde iş sahibi olmuşlardır. 4. Seviyeye geldikten sonra bir süre pratik yapılıp ardından sektörde hızlıca ilerlemek mümkündür.

Meb güzellik uzmanlığı kursu arayışında olanlar Türkiye’nin farklı bölgelerinde kursa gidebilirler. Başta Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere kursa gidip iş sahibi olmak mümkündür.

YouTube video

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.