Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kadınca Sorular
  4. »
  5. Soru 6: Mide Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Soru 6: Mide Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Bilgece Bilgece - - 2 dk okuma süresi
2 0
mide-agrisina-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir

Mide ağrısı neden olur, mide ağrısı nasıl geçer soruları kadar mide ağrısına iyi gelen bitkiler nelerdir konusu merak edilmektedir. Mide ağrısına iyi gelen besinlerin çoğunu bitkiler oluşturmaktadır. Mide ağrıları için sık sık tüketilen ve önerilen bitkilerin listesine yazının devamından ulaşabilirsiniz. Peki mide ağrısı nasıl geçer evde? Mide ağrısına ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu önerileri nelerdir?

YouTube video

Mide Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Şiddetli bir mide ağrısı için maden suyu başta olmak üzere içeceklerle çözüm bulabilirsiniz, yardımcı olur. Ancak sadece içecekler değil bitkiler de mide ağrısını sonlandırma konusunda etkilidir. Mide ağrısına iyi gelen bitkiler arasında:
– Papatya,
– Keten tohumu,
– Nane,
-Salatalık,
-Civanperçemi,
-Meyan kökü mide ağrısının kısa sürede veya düzenli kullanımında sağlık açısından uygun çalışmasını sağlar. Mide ağrısı gibi aynı zamanda mide ekşimesine de iyi gelir.

Mide Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir: Salatalık Mideye İyi Gelir mi?

mide-agrisina-ne-iyi-gelir

İyi gelir denilen bitkilerin başında salatalık yer almaktadır. Salatalık %90 oranında su içerdiğinden mideye iyi gelen bitkilerin başında yer alır. Midenin su ihtiyacını karşıladığı gibi sindiriminin de kolay olması ilgili mide rahatsızlığınız kadar tüm mide sorunlarında etkili olan bir sebzedir. Doktor gözetiminde ya da kişisel olarak salatalık tüketimi sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mide Ağrısına Ne İyi Gelir? 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.