«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. Son Dakika: Milli Eğitim Bakanı Duyurdu Tüm Kademelerde Yüz Yüze Eğitime Geçiliyor|Okullar Ne Zaman Açılacak?

Son Dakika: Milli Eğitim Bakanı Duyurdu Tüm Kademelerde Yüz Yüze Eğitime Geçiliyor|Okullar Ne Zaman Açılacak?

okullar ne zaman açılacak (4)

Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika gelişmesi ile tüm okul ve kademelerde yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu. Yapılan açıklamadan sonra gözler Milli Eğitim Bakanı’na çevrildi. Geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişmede ilkokullar, köy okulları ve özel eğitim okulları kademeli olarak yüz yüze eğitime geçmişti. Gruplara ayrılarak haftada 4 gün okul 1 gün dezenfekte günü şeklinde planlanan yüz yüze eğitime geçme aşamasında yeni bir gelişme yaşandı. Okulların açılması ile ilgili tüm ayrıntılar burada!

2020- 2021 Okullar Ne Zaman Açılacak?

Ülkemizde pandemi sebebi ile uzaktan eğitime geçildiği günden beri öğretmenler, veliler ve öğrencileri aklında tek bir soru var: Okullar ne zaman açılacak? Okulların ne zaman açılacağını merakla bekleyenlere Ziya Selçuk’tan bir açıklama geldi. Kademeli olarak okulları açma planını başarıyla uygulayan Millî Eğitim Bakanlığı büyük bir gelişme ile tüm kademelerde yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu. Kademeli okullara geçiş planında ilk olarak 2 Kasım 2020 tarihinde 5. Ve 9. Sınıflar yüz yüze eğitime geçecek. Ardından 6-7-10 ve 11. Sınıfların okula başlama tarihi de netleşti ve duyuruldu. Uzaktan eğitim döneminde birbirinden faydalı uzaktan eğitim uygulamaları ile öğrencilerine destek olan öğretmenler süreci başarı ile tamamlamanın gururu ile yüz yüze eğitimin ayrıntılarını beklemeye başladı.

Özel Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okulların açılma haberlerini yakından takip eden öğretmen, öğrenci ve velilerden büyük bir çoğunluğu özel okullar ne zaman açılacak sorusuna da cevap aradı. Özel okulların açılması ile ilgili alınan karar ile tüm kademelerde, belli şartlar karşılanarak özel okulların açılabileceği duyurulmuştu. Okullara gönderilen yazılarda korona virüs önlemleri altında okulların açılması ile ilgili şartlar belirlenmişti. Bu şartları yerine getiren özel okullar kademeli ve hijyen kuralları ile yüz yüze eğitime başlamıştı.

İlkokullar Ne Zaman Açılacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusunun ilk yanıt bulduğu kademe ilkokullar oldu. İlkokul 1. Sınıflarla başlayan yüz yüze eğitime geçilme aşaması, sırasıyla tüm ilkokullara yerini bıraktı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişmelerde ilkokulun tüm sınıflarında yüz yüze eğitime başlandı. Gruplara ayrılarak ve hijyen kurallarına uyularak geçilen yüz yüze eğitim aşamasında ilkokullar öncelikli grup olarak seçildi. Ardından ortaokullara çevrilen gözlerde Ziya Selçuk dün akşam yaptığı açıklama ile ortaokulların açılma tarihini de netleştirdi ve duyurdu.

Ortaokullar Ne Zaman Açılacak?

Ortaokulların açılması ile ilgili ilk gelişme 12 Ekim 2020 tarihinde 8. Sınıfların yüz yüze dahil edilmesi ile yaşandı. Sınava hazırlık sınıfı olan 8.sınıflara, eğitimlerinden geri kalmamaları ve sınav hazırlık sürecine uyum sağlayabilmeleri için yüz yüze eğitimde öncelik verildi. Ardından yaşanan gelişme ile 2 Kasım 2020 tarihinde 5.sınıfların da yüz yüze eğitime dahil edileceği duyuruldu. Son dakika haberi ile Ziya Selçuk’un yaptığı son açıklamada ise 6. Ve 7. Sınıflarda yüz yüze eğitime dahil edilecek. Bunun için belirlenen tarih ise 23 Kasım 2020 olarak belirlendi. Son gelişme ile ortaokul kademesinin tüm sınıfları eğitim ve öğretimde yüz yüze eğitime dahil edildi. Okullar ne zaman açılacak sorusunun giderek netleştiği bu haber ile veliler, öğrenciler ve öğretmenler çok sevindi.

Lise İçin Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okullar ne zaman açılacak şüphesinin son basamağında sınava hazırlık sürecinde olan 12. Sınıflar hariç diğer lise sınıfları bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişme ile meslek liselerinin mesleki derslerinin okullarda yüz yüze işleneceği duyurulmuştu. 2 Kasım 2020 tarihinde ise 9. Sınıfların yüz yüze eğitime dahil edileceği duyurulmuştu. Yaşanan büyük gelişmelerin ardından son olarak 10 ve 11. Sınıfların yüz yüze eğitime dahil olma tarihleri merakla beklenirken büyük karar duyuruldu. Lise için tüm kademelerin dahil olacağı son aşama olarak 23 Kasım 2020’de 10.sınıflar ve 11.sınıflar da yüz yüze eğitimin bir parçası olacaklar.

YouTube video

 

Yaşanan son dakika gelişmesinin ardından Ziya Selçuk tüm okullarda, tüm kademelerde yüz yüze eğitime geçiş planını tamamlamış oldu. Okullar ne zaman açılacak sorusunun en ayrıntılı yanıtını sizlerle paylaştık. Kademeli yüz yüze eğitimin ayrıntıları ilerleyen günlerde belli olacak bizi takip etmeyi unutmayın!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Pingback: 15 Yaşındaki Melisa İmrak Hakkında Yapılan Eleştirilere Karşı Sonunda Konuştu