• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Millî Eğitim Bakanlığı Duyurdu: Ara Tatil Dönemi Bugün Başlıyor!

 • Beğen
  Loading...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu, okullarda ara tatil dönemi bugün başlıyor. Tüm öğrenci ve velilerin heyecanla beklediği haber geçtiğimiz günlerde geldi. Uzaktan eğitim dönemi ile harmanlanan yüz yüze eğitimde bu sene ara tatil olup olmayacağı merak konusuydu. Bir kesim tatil olmasını isterken, bir kesim de zaten haftada 2-3 okula gidildiğini ve tatile gerek olmadığını savunuyordu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ise bu tartışmalara bir son verecek yazıyı sosyal medya hesabından paylaştı. Ara tatil her okul ve her öğrenci için bugün başlıyor. Ara tatilde öğretmenleri bekleyen program ne? Uzaktan eğitim devam edecek mi?

Ziya Selçuk: Çocuklar Beni Görür Görmez Hocam Ara Tatil Olacak mı Diye Soruyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tüm çocukları heyecanlandıran o haberi sosyal medyadan paylaştı. Paylaştığı haberde her çocuğun kendisini görür görmez ara tatili sorduğunu dile getiren Selçuk, “Yavrum, ara tatil hakkınızdır” diyerek müjdeyi verdi. 16 Kasım itibariyle başlayan ara tatil için özel planlamaları olan Millî Eğitim Bakanlığı pandemi sürecinde eğitim-öğretim ikilisini büyük bir özveri ve başarıyla sürdürmeye devam ediyor.

Ara tatil dönemini heyecanla bekleyen öğrencilerden ziyade öğretmenler için de paylaşımda bulunan bakan Selçuk, öğretmenlerin ara dönem seminerlerini çevrimiçi ortamda gerçekleştirebileceğini duyurdu. Öğretmenler için başlayan seminer döneminin program akışı ise ilgili kurumlar tarafından paylaşıldı.

Okullarda Ara Tatil Dönemi Başlıyor!

Okullarda ara tatil dönemi bugün başlıyor. Tüm öğrenci ve öğretmenler oldukça heyecanlı ve mutlu bir şekilde tatile girmeye hazırlanıyor. Öğretmenler için kendini geliştirme haftası olacak ve seminerler eşliğinde mini bir tatil olacak. 16-20 Kasım arası olacak tatilde çocuklar için de özel etkinlikler ve planlamalar yapıldı. Uzaktan eğitime de ara verilecek bu dönemde çocukların okuldan ve oyundan kopmaması için Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Evde Oyun Var kitabı yayınlandı.

Ara Tatil İçin Evde Oyun Var Kitabı

Bugün başlayacak olan ara tatil döneminde çocukların okuldan ve eğitimden kopmamaları için velilere büyük bir görev düşmektedir. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından özveri ile hazırlanan Evde Oyun Var kitabı ile çocuklar hem eğlenecek hem tatil yapacak hem de eğitimden uzaklaşmamış olacaklar. Ara tatilde de çocuklarımızın yanındayız diyen bakan Selçuk, sosyal medya hesabından kitabı paylaşarak Hazır mısınız notunu düştü.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Evde Oyun Var kitabına buradan ulaşabilirsiniz. Ara tatil dönemi verimli, kaliteli ve eğlenceli geçsin istiyorsanız çocuğunuz, kardeşiniz, öğrencileriniz için mutlaka göz atınız. İyi tatiller çocuklar!

İlginizi Çekebilir: Eğitimcilere ve Öğrencilere Birbirinden Faydalı Uzaktan Eğitim Uygulamaları

 

OKUYUCU YORUMLARI
 • Serpil
  3 hafta önce

  Nedense bu bana çok komik geldi yav =)

  7
 • Şermin
  3 hafta önce

  Millî Eğitim Bakanlığı Duyurdu: Ara Tatil Dönemi Bugün Başlıyor! konusunu ararken, tamda istediğimi buldum sanki.

  0
 • Esra
  3 hafta önce

  Doğruluğu konusunda şüphelerim var, ama nedense paylaşımınızdaki detaylar hoşuma gitti.

  1
 • Senem
  3 hafta önce

  Farklı bir konu, ama ilgi çekici. Teşekkürler.

  3
 • Sevgi
  3 hafta önce

  Basit bir konu gibi, anlamak için biraz gayret sadece hehehe =)

  2
 • Seher
  3 hafta önce

  Nedense bu bana çok komik geldi yav =)

  3