Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık Haberleri
  4. »
  5. Modius Sleep Nedir? Uyku Sorunu Tedavi Edilebilir mi?

Modius Sleep Nedir? Uyku Sorunu Tedavi Edilebilir mi?

Bilgece Bilgece - - 5 dk okuma süresi
2 2
burcu-alem-modius-sleep

Uyku sorunu yaşayan kişiler için harekete geçen İrlandalı bir teknoloji firması, uyku nöronlarını tetikleyen bir Modius Sleep üretti. Uyku gözlüğü adını taşıyan bu yeni teknoloji ürünü, uyku moduna geçmeden yarım saat önce takıldığında nöronların harekete geçmesini sağlıyor.

burcu-alem-modius-sleep

Jason mckeown Neurovalens şirketinde ceo olup üretim aşamasını bizzat takip ederek sürecin sağlıklı sonuçlanmasını sağlamıştır.Bu sayede uyku problemi yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmayı düşünen yeni ürün hakkındaki detayları bu yazıda bulabilirsiniz. 

Modius Sleep ile Uyku Problemine Son!

YouTube video

Modius Sleep, modern çağın en yaygın rahatsızlıklarından biri olan uyku problemlerine derman olmaya geliyor. Henüz piyasaya sürülmeyen bu ürün, beyne elektrik sinyalleri göndererek uyku nöronlarının aktif bir hale gelmesini sağlıyor.

burcu-alem-modius-sleep

Kulaklık özelliği taşıyan ürünün, pek çok uyku bazlı rahatsızlığın önüne geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

burcu-alem-modius-sleep

Kulak üstü takılma özelliğinde bir teknolojik aygıt olan Modius Sleep, uykuya dalmadan tam yarım saat önce aktif hale getirilmelidir. Aktive edildikten sonra uyku nöronlarına elektrik sinyalleri göndermeye başlayan bu ürün, kaliteli bir uyku için ortam hazırlamış oluyor.

Modius Sleep Nasıl Çalışıyor?

burcu-alem-modius-sleep

Modius Sleep, yapılan incelemeler dahilinde insan beyni için bir tehlike içermiyor. Bilim insanları tarafından geliştirilen bu teknoloji beynin hipotalamus bölümünü etkileyerek başarılı olabiliyor. Sağlıklı ve kaliteli bir uyku için kilit konumda olan hipotalamus, bu ürün sayesinde uyku fikrine adapte oluyor.

burcu-alem-modius-sleep

Ürünü piyasaya sürmeyi planlayan İrlandalı şirket Neurovalens, insanların yaşam kalitesini arttıracak çeşitli teknolojik cihazlar üretmesi ile biliniyor.

burcu-alem-modius-sleep

İnsan sağlığını olumlu etkileyen ürünler üzerinde çalışmalar yapan şirket, daha önce de sağlıklı zayıflama imkanı sağlayan bir ürün tasarlamıştı.

Uyumak İçin Kulaklık

burcu-alem-modius-sleep

Modius Sleep uyku gözlüğü olarak güzel işler çıkarırken bir de uyumak için üretilen kulaklıklar bulunmaktadır. Özellikle uyku için ses ve ışığın olmaması büyük önem taşıyor. Bu noktada devreye giren araçlar sayesinde güzel bir uyku başlıyor.

burcu-alem-modius-sleep

Şimdi uyku kalitesini artırmak ve uyumaya yardımcı olması için üretilen kulaklık çeşitlerine bakalım:

1- Uyku Müzik Kulaklığı

burcu-alem-modius-sleep

Bu kulaklık ile uykuya dalmak için kulaklığı takmanız yeterli olacaktır. Kulaklık uyumak için gereken ses tonunu ayarlıyor ve beyin içindeki nöronları harekete geçirecek sinyaller yolluyor. Bu sayede uyumaya başlıyorsunuz.

2- Yatak Kulaklığı

burcu-alem-modius-sleep

Bir başka kulaklık çeşidi de yatak kulaklığı olarak karşımıza çıkıyor. Diğer kulaklıklardan farkı kulak içine ergonomik olarak oturmasıdır. Bu sayede sabaha kadar kulağınızda dahi kalsa  hiçbir zarar vermeden işini yapmış oluyor.

burcu-alem-modius-sleep

Uyumanın çok güçleştiği anlarda kullanılan yatak kulaklığı kesinlikle uyuma sorunu yaşayanlara önerilir.

3-Horlama Sesini Duymamak İçin Kulaklık

burcu-alem-modius-sleep

Uyku kalitesini düşüren bir başka faktörde yanı başımızda uyuyan kişinin horlamasıdır. Ne kadar uyarı yapılsa da bu sorunun ortadan kalkması maalesef çok zor. Modius Sleep sadece gözler için olduğu için kulakların bu sorundan kurtarmak için kulaklıklar üretilmiştir.

burcu-alem-modius-sleep

Özellikle kulak içini tam kapatmasından dolayı biraz ağrıtıcı olsa da ortaya çıkan sonuç çok iyidir.

Ses Geçirmeyen  Kulak Tıkacı

burcu-alem-modius-sleep

Kulaklıklar dışında daha fazla işe yarayan bir ürün de kulaklık tıkaçları olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle çok sesin olduğu bir ortamda kesinlikle bu ürünlere ihtiyaç vardır.

burcu-alem-modius-sleep

Kaliteli tıkaçlar kulak içerisinde güzel işler yaparken asla ağrı vermezler. Bu konuda kaliteli ürünlere bakılması önerilir. Çünkü kalitesiz olan bir ürün hem kulağınıza zaman içinde ağrı verecek hem de sağlıklı uyumaktan uzaklaştıracaktır.

burcu-alem-modius-sleep

Uzmanların uyku düzeni için mutlaka ürün seçiminde iyi firmaların ürünlerine bakılmasını öneriyor. Uyku düzeni için kulaklıklardan daha fazla işe yaradığı bilinse de kulaklıklar kadar kullanım sayısı fazla değilidir.

Yazımızı beğendiyseniz hoşunuza gidecek ve resimlerle neşelendirecek uyku arkadaşı nedir yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.