«
 1. Anasayfa
 2. Genel
 3. Mp3 Dönüştürücü Nasıl Kullanılır? 4 Farklı Ücretsiz Dönüştürücü Site!

Mp3 Dönüştürücü Nasıl Kullanılır? 4 Farklı Ücretsiz Dönüştürücü Site!

burcu-alem-mp3-donusturucu-kasil-kullanilir

Şarkı dinlemek hayatımızın her noktasında yer alması ile mp3 dönüştürücü nasıl kullanılır sorusu da sıklaştı. Şarkı indirme platformları aktif olarak bulunmaktadır. Ancak her zaman mp3 formatında indirme işlemi sağlıklı bir şekilde gerçekleşmemektedir. Özellikle video olarak indirilen çoğu format dolayısıyla telefonlarda yürütme hatası ile karşılaşmak muhtemeldir.


Son zamanlarda internet ortamından veri indirmek oldukça kolay bir hal almaya başladı. Söz konusu indirme konularında en çok tercih edilen dosya türü mp3 dosya türüdür.Mp3 dosya türleri dönüştürücü programlar veya siteler sayesinde indirilebilir durumdadır. Özellikle Youtube üzerinden bir videoyu dönüştürmek istiyorsanız mutlaka mp3 dönüştürücü kullanmanız gerekiyor. Peki, mp3 dönüştürücü nasıl kullanılır?
mp3-donusturucu-nasil-kullanilir

Mp3 dönüştürme programı ve siteleri sayesinde formatı ne olduğu fark etmeksizin dosyaları kolay bir şekilde istenen formata getirmek mümkün olmaktadır. Bu tarz programların tercih edilmesine en temel etken oynatma probleminden kaynaklanır. Özellikle telefonlar video oynatma konusunda kimi zaman hata verir. Ya da müzik dinlemek için indirilen videolar şarkı listesinde yer almaz.

mp3-donusturucu-nasil-kullanilir

Mp3 dönüştürücü konusunda hazırladığımız makale sonunda Android ve masaüstü sistemler için mp3 dönüştürme işleminin nasıl yapıldığına dair bilginiz olacak.  Mp3 dönüştürme siteleri ve programları ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.Anlatacağımız mp3 dönüştürücü sistemleri içerisinde hem ücretli hem de ücretsiz hizmet veren sistemler bulunmakta. Genel ağırlık olarak ücret talep etmeyen siteler anlatımımızda yer almaktadır.

Youtube Mp3 Dönüştürücü

burcu-alem-mp3-donusturucu-kasil-kullanilir

Youtube üzerinden bir dosyayı indirmek eskisi kadar zor değil. Artık sadece video formatında değil diğer formatlarda da indirme yapmak mümkün durumda.

Youtube mp3 dönüştürücü sayesinde istediğiniz bir videonun veya müziğin ses dosyasını indirme şansınız bulunuyor. Hali hazırda dönüşüm yapan siteler olduğu için indirme işleminden sonra ekstra olarak bir dönüştürme işlemi yapmanıza gerek duyulmamaktadır.

Her ne kadar her video ses dosyası olarak indirilebilir olsa da bazı telif hakları nedeni ile bu indirmeler gerçekleşmeyebilir. Söz konusu indirilmesi gerçekleşmeyen videolar ilerleyen zamanlarda değişecek olan telif hakları politikasına göre indirilmeye açılabilir hale gelebilir.

Youtube Mp3 Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

burcu-alem-mp3-donusturucu-kasil-kullanilir

Youtube üzerinden videoları ses formatında indirmenin mümkün olduğunu anlattık. Peki, Youtube mp3 dönüştürücü nasıl kullanılır?

Anlatımımız resimli ve normal olmak üzere ikiye ayrılmakta. Söz konusu adımları takip ederek sorunsuz bir şekilde mp3 indirme işlemini sağlayabilirsiniz.

 • Öncelikle Youtube üzerinden indirmek istediğiniz videoyu belirlemeniz gerekiyor.
 • İndirmek istediğiniz videoyu seçtikten sonra URL kısmını kopyalamanız gerekmektedir.
 • URL kısmını kopyaladıktan sonra buraya tıklayarak söz konusu mp3 dönüştürme sitesine erişim sağlamanız gerekmektedir.
 • Söz konusu mp3 dönüştürme sitesi ücretsiz bir site olduğu için reklam ile karşılaşmanız olası. Çıkacak olan reklamları kapatarak bir sonraki aşamaya geçiş sağlayabilirsiniz.
 • Söz konusu reklamları da kapattıktan sonra açılacak olan sitede “videoyu dönüştür” butonunun üzerinde bulunan alana Youtube’dan kopyalamış olduğunuz linki yapıştırmanız gerekiyor.

burcu-alem-mp3-donusturucu-nasil-kullanilir

 • Link yapıştırma işleminden hemen sonra “videoyu dönüştür” seçeneğine tıklayarak söz konusu dönüşüm işleminin başlamasını sağlamanız gerekmekte
 • Ortalama olarak 1 dakika gibi bir süre boyunca video dönüştürme işlemi yapılacaktır
 • Söz konusu dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra orta kısımda mavi bir pencere açılacaktır. Söz konusu mavi pencerenin alt kısımlarında bulunan küçük “indir” seçeneğine tıklamanız gerekmekte
 • İndir seçeneğine tıkladıktan sonra açılacak olan reklamları kapatın, reklam kapatmanın ardından seçmiş olduğunuz link mp3 halde indirilmeye başlanacaktır

Youtube Mp3 Dönüştürücü Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

burcu-alem-mp3-donusturucu-nasil-kullanilir

Youtube mp3 dönüştürücü nasıl kullanılır? Resimli anlatım olarak anlattığımız bu yazımızdaki adımları eksiksiz olarak yerine getirdiğiniz durumda indirme işlemini sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz.Söz konusu mp3 dönüştürme sırasında bazı videoların dönüştürülememe gibi bir olasılık da bulunuyor. Bazı videolar telif hakları ile korundukları için mp3 dönüşüm izinleri bulunmamakta.

İlk önce Youtube sitesi üzerinden dönüştürmek istediğiniz videoyu bulmanız gerekiyor. Bulma işleminden sonra kırmızı ile işaretli olan URL kısmını kopyalayarak bir sonraki adıma geçmeniz gerekiyor.

Bir sonraki adım olarak buraya tıklayarak Youtube mp3 dönüştürme sitesine ulaşmanız gerekmekte. Söz konusu siteye giriş yaptığınız anda reklamlar ile karşılaşmanız mümkün durumda. Çıkan reklamları kapattıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

burcu-alem-mp3-donusturucu-nasil-kullanilir

Kırımızı ile işaretlenmiş olan kısma Youtube üzerinden kopyaladığınız linki yapıştırmanız gerekmekte.

Yapıştırma işleminden sonra “Videoyu dönüştür” seçeneğine tıklayarak mp3 dönüştürme işlemine başlamanız gerekiyor.

Söz konusu dönüştürme işlemi birkaç dakika kadar sürebilmektedir. Sabırla beklemenizden sonra indirme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Dönüştürme işleminden sonra gelecek olan mavi alanda dosyanın detaylarına bakabilirsiniz. Detayların alt kısmında bulunan mavi “İndir” butonuna tıklayarak indirme işlemine başlayabilirsiniz.

Mp3 Dönüştürücü Program

Mp3 Dönüştürücü Nasıl Kullanılır

Mp3 dönüştürücü program nedir ve mp3 dönüştürücü nasıl kullanılır? Youtube ya da diğer uygulamalar üzerinden videoları mp3 formatında indirebilmek için sitelere ya da programlara başvurmanız gerekmektedir. Bu konuda mp3 dönüştürme programlarını kullanmak mantıklı gelecektir ancak pratiklik açısından mp3 dönüştürme siteleri de kullanılabilirler arasında yer almaktadır.

Mp3 dönüştürücü program konusunda kaliteli bir programa başvurmanız gerekmektedir. Virüs konusunda sorun yaşamayacağınız programlar sayesinde aklınızda soru işaretleri olmadan kısa sürede indirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu konuda bilinen programlar üzerinden ilerlemenizde fayda bulunuyor.

burcu-alem-mp3-donusturucu-nasil-kullanilir

Piyasada bulunan programların Crack sürümlerini bilgisayarınızda bulunduruyor olmanız ya da bulunduracak olmanız söz konusu bilgilerinizi tehlikeye atacaktır. Bu konuda hem ücretsiz hem de ücretli şekilde kullanılabilen programları tercih etmeniz gerekmekte.

 • Bilgisayar için mp3 dönüştürme programı: Buraya tıkla
 • Android için mp3 dönüştürme programı: Buraya tıkla
 • IOS için mp3 dönüştürme programı bulunmadığı için mp3 dönüştürme sitelerini tercih etmeniz gerekmekte

Ücretsiz Mp3 Dönüştürme Siteleri

burcu-alem-mp3-donusturucu-kasil-kullanilir
Mp3 Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz mp3 dönüştürme siteleri konusunda doğru kararları vermeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Vereceğimiz listede bulunan siteler ücretsiz şekilde dönüştürme işlemi yapmanıza olanak tanıyacaktır.

Söz konusu sitelerin güvenilir olmasının en temel nedeni istemediğiniz virüslerin bilgisayarınıza indirilmesinin önüne geçilmesidir. Vereceğimiz site listesinden seçeceğiniz siteler sayesinde ücretsiz ve güvenilir şekilde mp3 dönüştürme işlemi yapabilirsiniz.

Mp3 Dönüştürme Sitesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mp3 dönüştürücü nasıl kullanılır sorusuna cevap aranan bu bilgiler dışında unutulmaması gereken bir diğer durum bulunmaktadır. Çoğu mp3 dönüştürücü sitelerde karşılaşılan durum yoğun bir indirme işlemi sırasında şarkıların yarım indirme gibi bir olasılığı bulunmaktadır. Şarkı indirme işlemi sırasında tek tek indirme yapılması bu yüzden önerilmektedir.

mp3-donusturucu-nasil-kullanilir

Şarkıyı indirdikten daha sonra her bir şarkıyı hızlı bir şekilde orta ve son kısımlarını kontrol etmek de fayda bulunur. Herhangi bir sorun olmaması durumunda işlemlere devam edilebilir. Ayrıca siteler yoğun indirme sonrasında hata verebilmektedir. Sürekli işlemi tekrarladıktan sonra sayfayı yenileme işlemini deneyebilirsiniz. Ancak yine de çözüm yoksa farklı bir siteye yönelerek indirme işlemine devam edebilirsiniz.

Şarkı indirirken ya da internette herhangi bir işlemi gerçekleştirirken güvenlik oldukça önemlidir. Bilgisayar kullanan küçük yaştaki bireylerin de bu anlamda korunması gerekir. Bu konuda yazmış olduğumuz Windows 10 Aile ve Çocuk Koruması yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. obsesty cabanneria

  This is interesting site. Please, share it more!