«
  1. Anasayfa
  2. Kadınca Sorular
  3. Soru 9: Mucovit C Ne Kadar C Vitamini Var?

Soru 9: Mucovit C Ne Kadar C Vitamini Var?

mucovit-c-ne-kadar-c-vitamini-var

Mucovit C ne kadar C vitamini var? Mucovit c vitamini almak yeterli midir? Mucovit c nasıl kullanılır? Mucovit C, adından da anlaşılacağı üzere bir C vitaminidir. Ancak bu vitamin takviye gıda olarak sadece alınmamaktadır. Kullanılmasının temel sebebi C vitamini arttırmak değil balgam atmaktır. Etken maddesi olarak asetilsistein bulundurmaktadır. Mukotil olarak adlandırılan bu asit vücutta bulunan yoğun balgamı parçalara ayırıp vücuttan atar.

YouTube video

Mucovit C Nedir? Mucovit C Ne Kadar C Vitamini Var?

mucovit-c-nasil-kullanilir

Mucovit C vitamini içeren balgam söktürücü ilaçtır. Etken maddeleri arasında: asetilsistein 900 mg, askorbik ise 300 mg bulunmaktadır. Yardımcı etken maddeleri ise daha çoktur. Peg 6000, suklaroz, sodyum klorür, limon aroması, hidrojen karbonat bulundurur. C vitaminini temel olarak limon aromasından almaktadır. Ancak yan etken maddesi olduğu için ilaç prospektüsünde C vitamin yüzdesi net olarak verilmemiştir.

Mucovit C Ne Kadar C Vitamini Var| Mucovit C Nasıl Kullanılır?

Temelde Mucovit C efervesan tablet olarak satışa sunulmaktadır. Suda çözünebilir tabletlerden oluşur. Bir adet Mucovit C’yi ılık suya atarak erimesini bekleyin. Karıştırabilirsiniz. Tamamen eridikten sonra çok bekletmeden tamamını içmelisiniz. Doktor önerisine göre günde 2 kullanıma çıkabilmektedir. Ancak günde 1 adet düzenli kullanımda da faydalarını görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mucovit C Ne İşe Yarar? Mucovit-c Fiyat 2020

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *