Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır
  4. »
  5. Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir?

Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir?

Bilgece Bilgece - - 2 dk okuma süresi
7 0
Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir?

Nişan tepsisi nasıl süslenir sorusu merak edilmektedir. Nişan tepsisi süslenmesi sırasında pek çok aksesuar kullanılması mümkündür. Bu aksesuarlar kişinin zevkine ve tercihine göre; dantel, taş, kurdele, sutaşı ve yapma çiçek olabileceği gibi farklı aksesuarlar da olabilmektedir. Nişan tepsisi süslemeye başlamadan önce nasıl bir şey elde edilmek istendiği düşünülmelidir. Eldeki malzemeler ile tepsinin modeli tasarlanmalıdır. Sahip olunmak istenen tepsi düşünsel olarak zihinde canlandırıldıktan sonra sıra, hayaldeki tepkiyi hazırlamaya gelmektedir. Öncelikle tepsinin hangi şekle sahip olacağı belirlenmelidir. Tepsi seçiminde; dikdörtgen, kare, yuvarlak ve kalp şeklinde bir tepsi seçilmesi mümkündür.

Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir ? Tepsi Kenarlarının Süslenmesi

Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir?
Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir?

Nişan tepsisi süslemesi faaliyetine, tepsi seçiminden sonra tepsinin kenarlarının süslenmesi ile devam edilmelidir. Tepsi kenarları genellikle boncuk ve taşlarla süslenmektedir. Ayrıca süsleme için kurdele, kumaş ve sutaşı da kullanılabilmektedir. Görsel anlamda etkileyici bir tepsi elde etmek isteniyorsa, tepsi kenarlarında yapma çiçek kullanmak tavsiye edilebilir. Tepsi seçiminde aynalı bir model seçerek nişan tepsisine şıklık katmanız mümkündür. Zaten aynalı tepsiler de son zamanların trend ürünleri arasında yer edinmeyi başarmıştır.

Nişan Makasının Süslenmesi

Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir?

Sıra geldi nişan makasının süslenmesine… Tepsi kenarlarında gerçekleştirilen süslemeye makasta da dikkat edilmelidir. Yani tepsi kenarında kırmızı bir kurdele varsa, makasta da bu tarz bir süsleme olmalıdır. Aksi halde uyumsuz bir görüntü elde edilmektedir. Nişan tepsisi nasıl süslenir sorusunun cevabı için, nişan yüzüklerinin de tepsi kenarlarına uyumlu olarak süslenmesi gerektiği söylenebilmektedir.

Nişan Tepsisi Süsleme Video Anlatım

YouTube video

Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir sorusunun farklı modelleri için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir: 10 Soruda Eşini Ne Kadar Tanıyorsun

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.