Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burçlar ve Astroloji
  4. »
  5. Oğlak Burcu Özellikleri Nedir? Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Oğlak Burcu Özellikleri Nedir? Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Bilgece Bilgece - - 6 dk okuma süresi
1 0

Toprak elementi Oğlak burcu, kahverengi ve siyah rengi sever. En şanslı günü cumartesi, en şanslı sayıları; 4, 8, 13 ve 22’dir. Boğa, yengeç ve ikizler burcu ile uyumlu olan oğlak burcu insanlarının en güçlü yönleri; sorumluluk sahibi olmaları, disiplinli ve öz kontrollü olmaları ve iyi birer yönetici olmalarıdır.

Oğlak burcu hangi ay içerisinde doğanları kapsar sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Oğlak burcuna sahip olmak için 22 Aralık ile 19 Ocak tarihleri arasında doğmanız gerekmektedir.

Oğlak burcu insanlarının en zayıf yönleri ise;

  • Affetmeyen yanları
  • Küçümsemeleri
  • Her zaman en kötüyü düşünmeleri ve
  • Her şeyi bilen tavırlarıdır.

Aileye, geleneklere, sadeliğe, kaliteli işçiliğe önem veren oğlak insanı, sorumluluğu ifade eden bir burçtur. Ayrıca dışardan nasıl göründüklerini aşırı merak ederler. Etraftakilerin görüşleri onlar için aşırı önemlidir. O nedenle sürekli kendilerini ve hareketlerini kontrol altında tutmak isterler. Toplum için de hata yapmaktan çok korkarlar. Emin adımlar atmak ve her zaman takdir edilmek isterler.

Doğasından dolayı oldukça ciddi insanlardır. Özel ve iş hayatlarında iç bağımsızlıklarına düşkündürler. Kendini çok iyi kontrol edebilen oğlaklar, gerçekçi planlar yaparak yaşarlar. Yol gösterici insanlardır.

Oğlak Burcu Aşk ve Cinsellik

Oğlak burcu insanının kalbini kazanmak için bayağı uğraşmak gerekir. Duvarlarını kırmayı başaranlara, ömürlerince bağlı kalabilirler. Oğlak burcu insanları, kişisel hedeflerine odaklandıkları zaman, şefkat ve duygusal yönden sağır olabilirler.

Karşı cinse karşı duyarlılıklarını eylemlerle gösterirler. Duygusal problemleri hakkında konuşurken zorlanırlar ve bunun için zaman harcamaları gereklidir.

Oğlak Burcu Arkadaş ve Aile İlişkileri

Oğlak burcu insanları, akıllı oldukları kadar güvenilir insanlardır. Sadık olmayı severler ve bu yüzden çevrelerinde çok insan vardır. Fazla meraklı olmayan oğlak burcu insanları, açık yüreklilikleriyle tanınırlar.

Aile geleneklerine son derece bağlı olan oğlak burcu insanları, çocukluklarına kadar her şeye bağlıdırlar. Ebeveynlik açısından adil olmayı tercih ederler. Çocukları varsa, her şeyi bir tarafa bırakıp çocuklarının sorumluluklarını alırlar.

Oğlak Burcu Para ve Kariyer

Oğlak burcu insanı, dürüsttür ve özverili, azimli şekilde hedeflerine ulaşmaya çalışırlar. Sadakatli ve sıkı çalışma taraftarı olan oğlak insanları, entelektüel olmaktan uzak olsalar da çevresindekilerle yakın ilişki kurabilirler.

İlginizi Çekebilir: Kova Burcu (20 Ocak-18 Şubat)

Yönetici, finansçı, programcı gibi işlerde yoğunlaşırlar. Evrak işlerinde mükemmeli yakalayan oğlak insanları, belgelerini temiz ve kusursuz şekilde hazırlarlar. Para konusunda başarı, oğlak insanları için uzun vadede gerçekleşmektedir.

Oğlak Burcu Özellikleri Erkek

Oğlak burcu erkeği, kararlı ve hırslıdır. Her zaman zirveye oynar. Her zaman gerçekçidir. Kontrol etme isteği vardır. Doğası gereği başarı ve sorumluluk ön plandadır. İlişkilerin başında romantiklik yaşamak istemez. Mantığı her zaman ön planda tutmaya çalışır. Aslında duygusal olmaya meyilli bir burç olsa da bunu karşısındakine göstermekten çok fazla hoşlandığı söylenemez.

Bir oğlak burcu erkeğiyle ilişkiye başlarken, saygı göstermek, duyguları yavaş yavaş karşı tarafa geçirmek gerekir. Karşısındaki kişi ne kadar sevgi verirse, oğlak erkeği de kendini o kadar çekici ve rahat hissedecektir. Çok sevdiği zaman sevgisi çok fazla belli edebilir. Karşı cinse karşı oldukça ilgili ve düşünceli davranır. Hatta bu ilgisi bazen karşı tarafı bunaltabilir.

Oğlak Burcu Özellikleri Kadın

Oğlak burcu kadını, hırsı ve inatçı olduğu kadar sorumlu ve güvenilir kişilerdir. Oğlak burcu kadınlarının sadece istediği, gülmesini sağlayacak birisidir. Oğlak burcu kadını aşk hayatında da her zaman uysal olmayı tercih eder. Âşık olduğu zaman, hassas ve şefkatli olan oğlak burcu kadınlarının, kendini rahat ve güvende hissetmeleri için biraz zaman gereklidir. Bu burca sahip kadınlar her şeyi kontrol altına almak istedikleri gibi aşk hayatları da kontrol altında olsun isterler. Bu nedenle içlerindeki kaybetme korkusunu biraz abartabilirler.

Partnerinin sorumluluk sahibi, sakin yapılı ve çalışkan olmasını isteyen oğlak kadını, içgüdüsü ve girişimci ruhu oldukça yüksektir. Bu yüzden dış faktörler ne olursa olsun, hayatındaki zorlukları, tutkusuyla ve sevgisiyle aşmayı bilir. Oğlak burcu haftalık ya da oğlak burcu günlük burç yorumları sosyal medya üzerinde sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Hayatlarının ne yöne gideceğini diğer burçlara nazaran biraz daha fazla merak etmektedirler. Bu nedenle en çok haftalık ya da günlük burç yorumlarını takip eden burçlardan biridir diyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.