«
  1. Anasayfa
  2. Magazin
  3. Ordu’da Düğün Yaptı! 2.5 Aylık Evli Damat Korona Virüs Yüzünden Öldü!

Ordu’da Düğün Yaptı! 2.5 Aylık Evli Damat Korona Virüs Yüzünden Öldü!

corona virüs1

Düğün davetiyesinde Covid-19’a karşı maske uyarısında bulunan damat korona virüs sebebiyle öldü. Ordu’da 2,5 ay önce evlenen ve düğününün davetiyesinde ‘‘Sağlığımız için maskemizi takalım ve mesafemizi koruyalım’’ uyarısında bulunan berber Tarık Kul 2 hafta önce yakalandığı korona virüse yenik düştü.

Ordu’ya bağlı Kumru ilçesinde berberlik mesleğini yapan 28 yaşındaki Tarık Kul önceki hafta rahatsızlığından ötürü hastaneye başvurdu. PCR testi pozitif çıkan Kul tedavi altına alındı. 2 haftalık tedavi sürecine rağmen korona virüse yenik düşen Kul’un cenazesi korona virüs tedbirleri kapsamında Ordu’nun Kumru ilçesinde toprağa verildi.

Elindeki Damatlık Kınası Daha Solmamıştı Korona Virüs Onu Aldı

Korona virüs hastalığına karşı yenik düşen Tarık Kul’un babası Hüseyin Kul, büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirtti. ‘‘Rabbim bu acıyı kimseye vermesin, boğazım düğümleniyor ne diyeceğimi bilemiyorum’’ diye konuştu. Baba Kul, oğlunun aniden rahatsızlanmasının ardından hastaneye götürdüklerini yapılan tahlillerde sonuçların kötü çıkmasının ardından kendilerinin Ordu Devlet Hastanesi’ne sevk edildiklerini belirtti. Acılı baba, oğlunun bu zamana kadar hiçbir rahatsızlığının bulunmadığını ama yaklaşık bir ay önce dişinde apse oluştuğunu, diş hekiminin antibiyotik verdiğini onu kullanmaya başladığını dile getirdi. Daha 2,5 ay önce düğün yaptık henüz elindeki kınası solmamıştı. Rabbim bu virüsü milletimizin başından defeder inşallah. Benim canım yandı başka kimsenin canı yanmasın şeklinde konuştu.

Korona Virüs için Düğününde Bütün Önlemleri Almıştı

Büyük bir acı yaşadıklarını ifade eden ağabey Faruk Kul’da ‘‘Allah hiç kimseye böyle acı vermesin. Biz Tarık’ın yaşının genç olduğu için atlatacağını düşündük ancak öyle olmadı. Kardeşim yoğun bakıma alındı kalbi durdu ve maalesef onu kaybettik. Henüz 2,5 ay önce evlenmişti ve kendisi berberlik mesleğini yapıyordu, düğününde korona virüs vakalarına karşı bütün önlemleri almıştı. Düğün davetiyesine bile maske ile ilgili uyarı yazdırmıştı. Dişinde apse oluştuğu için diş hekimine gitmiş o da antibiyotik vermiş ancak antibiyotiği fazla kullanınca vücuduna ağır bir zarar vermiş daha sonra da bu virüsü kapınca vücudu dayanamadı. Hasta olsa bile hastaneye gitmeyen birisiydi diye konuştu.

Tüm milletimizin korona virüse karşı dikkatli olmasını isteyen ağabey Kul ‘‘İnsanlarımız çok fazla vurdumduymaz, maskeyi ağzına takacaklarına kollarına takıyorlar. İnsanlarımız dikkat etmiyor bizim ciğerimiz yandı başkalarının ciğeri yanmasın’’ diye uyarıda bulundu. Acılı ağabey korona virüs tedbirleri için denetim yapılmasını önerdi.

Korona Virüs Tedbirleri Çoğaltılmalı Bu İşin Şakası Yok!

Tarık Kul’un berber arkadaşı olan Hakan Cavlu ise ‘‘Tarık korona virüse karşı çok dikkatli birisiydi. Düğün davetiyesine de maske ile ilgili uyarı yazdırmıştı. Nasıl bu hastalığa yakalandığını anlayamadım, Tarık’ın virüse yakalandığını duyunca çok şaşırdım. Genellikle insanlardan uzak duran ve dikkat eden birisiydi. Daha sonra vefat ettiğini öğrendim çok üzüldüm. Herkesin çok dikkatli olması lazım bu işin şakası yok maske takmayan insanlar var hala’’ ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir: Koronavirüs Aşısı Bulundu Mu ? Corona Virüs Salgını Önlemleri Nelerdir?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *