«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Özel Ders İngilizce ile Dilinizi Geliştirmek İster misiniz?

Özel Ders İngilizce ile Dilinizi Geliştirmek İster misiniz?

ozel-ders-ingilizce-ile-dilinizi-gelistirmek

Özel ders İngilizce başta olmak üzere çeşitli konular, dersler için verilebilmektedir. Siz de ister kendiniz ister çocuğunuz için özel ders almak istemez misiniz? Başta dil gelişimini sağlamanın avantajlarından yararlanırken aynı zamanda okulda bulunan derslere katkı da sağlayabilirsiniz. Derslerin başarısını arttırırken eksik kalan noktaların daha hızlı tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Eksik bulduğunuz birkaç ders için özel dersler alabileceğiniz gibi aynı zamanda tüm dersler için özel ders ilan araştırması yapılabilir.

YouTube video

Özel Ders Alanı Nelerdir? Hangi Dersler için Özel Ders Verilebilir?

Eğitim ve öğretim alanında oldukça farklı dersler bulunmaktadır. Devlet ya da özel okullar fark etmeksizin verilen eğitimlerin çoğu zaman yetersiz geldiği görülmektedir. Bu yetersizlik sınıf içerisindeki öğrenci fazlalığından olabildiği gibi aynı zamanda kimi öğrencilerin bireysel öğretimlerde daha başarılı olmasından kaynaklanıyor. Temelde bu bireysel dersler öğrenciler için verilirken yetişkin kişiler için de özel ders İngilizce başta olmak üzere yabancı diller üzerine de verilebilmektedir.

Özel ders alanı çok sayıda olmaktadır. Başta matematik gibi öğrencilerin ‘belalı’ olarak adlandırdığı dersler en sık özel olarak alınan derslerin başında yer alıyor. Sayısal diğer dersler arasında yer alan fizik, biyoloji ve kimyada gelmektedir. Her derste alanında uzman kişilerden bu dersleri alabilmek mümkün. Aynı zamanda sadece sayısal dersler değil sözel dersler Edebiyat, Türkçe/ Dil Bilgisi, Coğrafya ve Tarih dersleri de alınabilir. Tamamen eksik olunan derse göre tercih yapılabilmektedir.

Türçeden Özel Ders Alan Var mı?

Türkçe dersi genelde öğrencilerin yapabildiği sözel derslerin başında yer alıyor. Matematiğe oluşturulmuş ilgi yüzünden Türkçe’nin önemi genelde geç anlaşılsa da evet, Türkçe’den de özel ders alınmaktadır. Öğrencilerin Türkçe yapmaması bir eksiklik değildir ve tamamlanabilir. Aynı zamanda matematik kadar önemli olan bu dersin de eksiklerinin tamamlanması başta okul dersleri olmak üzere ülke genelinde yapılan sınavlara da ciddi bir etki edecektir. Son olarak Türkçe gibi bir dersin lise sınavlarından KPSS’ye kadar sorulmasından dolayı çok geniş bir yaş kitlesi alabilmektedir.

Özel Ders Almak İsteyenler Ne Yapmalı?

ozel-ders-ingilizce-ile-dilinizi-gelistirmek

Eksikleri giderebilmek adına bu tarz birebir dersler alınabilir. Özellikle böyle bir ihtiyacı olduğunu düşünenlerin izlemesi gereken bazı adımlar mevcuttur. Her bir adımı eksiksiz olarak giderebilmek sonucunun da istenen düzeyde olmasını sağlamaktadır. Eğer özel derslerden faydalanmak istiyorsanız, sırayla:

  • Eksik olduğunuz dersi saptayın,
  • Bu derse dair nasıl bir planlama yapabileceğinizi inceleyin,
  • Özel ders ilan sayfalarına göz atın,
  • Kendinize uygun bulduğunuz kurum ya da öğretmeni saptayın.

En son derslerinizi alarak eksik konularınızı tamamlayın. İlk ve son andaki durumunuzu kıyaslayarak ilerlemenizi gözlemleyebilirsiniz.

Özel Ders İlan Örnekleri: Özel Ders Nerelerden Alınabilir?

Özel ders ilan sayfalarından araştırma yaparak kendinize, çocuğunuza uygun öğretmenleri bulabilirsiniz. Sadece okullarla sınırlı kalmayan eğitim ortamı artık online ders almak olarak devam ediyor. Online ya da dilerseniz evinizde özel olarak ders alabilirsiniz. Bu alanda adını duyurmuş kurumları araştırabilirsiniz.

1- Özel Ders Sahibinden

Sahibinden.com genelde araba ve ev satışlarında alışık olduğumuz siteler arasında yer alıyor. Ancak genel anlamda ilan sitesi olmasından ötürü özel dersler konusunda ilanları da inceleyebilirsiniz. Hatta özel ders vermek istiyorsanız adınıza uygun olacak şekilde kendinizi de tanıtabilirsiniz. Böylece hem ihtiyacı olanlar hem de ders vermek isteyenlerin buluştuğu bir platform haline geliyor.

2- Superprof Özel Ders Sitesi

Superprof adından da anlayacağınız üzere en iyi öğretmenleri ihiyacı olanlara sunmayı hedefleyen bir platformdur. Okul derslerinin yanı sıra yüzme dersi gibi değişik aktivitelerin öğreticileri de mevcuttur. Kişilerin burada öğretmen profillerine rahatlıkla ulaşması mümkün. Özel ders ilanları rahatlıkla incelenerek öğretmen puanlamaları gözlemlenebilir. Yorumlara ve ücretlere bakarak kararınızı rahatlıkla verebilirsiniz.

3- Özel Ders İngilizce Öğrenmek için: Cambly

ozel-ders-ingilizce-ile-dilinizi-gelistirmek
Özel Ders İngilizce ile Dilinizi Geliştirmek İster Misiniz?

Cambly, İngilizce öğrenme ve pratik yapmak için en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Aslında temelden bir İngilizce eğitimi gibi değil teoride eksikliklerini bir nebze oturtup pratik yapmak isteyenlere yardımcı oluyor. Doğru ve yanlışları saptayarak giderme açısından bir eğitim etkisi yaratıyor. Ancak alışık olunan eğitim sistemini burada göremeyebilirsiniz. Daha çok günlük konuşma üzerinden pratikler yaparak ilerlemeyi sağlıyor.

Özel Ders Fiyatları Ne Kadar? Özel Ders Ücretleri 2021

Özel ders ücretleri, alınan derse ve öğretmenine göre değişiklik göstermektedir. Öğretmenin alandaki ismini duyurması ve tecrübesi fiyatı değiştirir. Aynı zamanda dersin zorluğuna göre fiyatlandırma da farklılaşabilir. Örneğin topoğrafya özel ders alanında çok nadir sunulan alanlardan birisidir bu da fiyatlarında artışa sebebiyet verebilir. Ancak matematik gibi bir dersin çok fazla öğretmen tarafından verilmesi fiyat aralığında genişliğe sebep olmaktadır.

Ücretleri etkileyen bir diğer unsur da ders kapsamında sunulan etkinliklerdir. İlki, ne kadar etkinlik yapıldığıdır. Düz bir anlatım diğer öğretmenlerden farkı ortaya koymadığı gibi çeşitlilik de sağlamadığından ötürü daha ucuz olmaktadır. Ancak ne kadar etkinlik ve fırsat sunuluyorsa bu yönde fiyatlar artabilmektedir. Saatlik üzerinden oluşturulan ücretleri birden fazla ilan inceleyerek karar vermeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Ankara Matematik Özel Ders Ücretleri Ne Kadar?

ozel-ders-ingilizce-ile-dilinizi-gelistirmek

Başkent Ankara’da matematik dersine özel olarak dersler verilebilmektedir. Gerek üniversite öğrencileri gerekse mezun olarak öğretmen olmuş kişiler tarafından matematik öğretimi yapılır. Dershaneler ve kurslar dışında kalarak birebir öğrenci-öğretmen yaklaşımı sağlanır. Böylece normal şartlarda öğrenmeyen kişiler matematiği daha iyi bir şekilde ortaya koyabiliyor. Giderek artan öğretmen sayısına bağlı olarak özel ders matematik ücretleri değişiklik gösterir. İlanlardan bizzat konum bilginizi girerek inceleyebilir, özel ders karşılaştır özelliğinden faydalanarak doğru kararı verebilirsiniz.

Özel Ders Vermek İsteyenler Ne Yapabilir? Öğretmenler için Online Özel Ders Verme İmkânı

Öğretmenlerin kazanç sağlaması, bilgilerini aktarması için illa okulda bulunması gerekmez. Günümüzde dershanelerin yerini alan özel kurslar dışında bireysel olarak özel ders vermek de mümkündür. Artık birçok işlemin online olarak yapıldığı zamanlarda pandemi ile birlikte eğitim sistemi de internet üzerinden yürütülmeye başlandı. Özel derslerin de bu kapsamda verilebilmesi mümkündür. Özel ders is ilanları araştırılarak ve aynı zamanda profiller oluşturularak kişilere ulaşılabilir. Özellikle yabancı dil konusunda eğitim verebilecek kişiler çok imkânı bulunuyor.

ozel-ders-ingilizce-ile-dilinizi-gelistirmek

Devlet ve özel okulların kişilere pandemi sürecinde internet üzerinden yürütülmesinden dolayı velilerin bu dönemde kaygıları oldukça artmıştır. Evde eğitim sürecinde her ne kadar bu dönem geçilmese de özel dersler kapsamında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Evde Eğitim Alan Çocuğuma Nasıl Yardım Edebilirim yazımıza bakarak çocuklarınıza nasıl yaklaşım sergilemeniz gerektiğine göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *