Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kişisel Bakım
 4. »
 5. Ozon Tedavisi Nedir? Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Ozon Tedavisi Nedir? Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Bilgece Bilgece - - 7 dk okuma süresi
9 0

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi nedir , ozon tedavisi oksijende bulunan ozon atomlarının en yüksek seviyede kullanıldığı, bu elementin iyileştirme etkisinden yararlanıldığı tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi diğer klasik tedavilere göre bir alternatif tedavi olarak uygulanır. Ozon ile tedavi o kadar etkili bir yöntemdir ki birçok hastalık çözüme kavuşur. Medikal ozon yönetmeliğine uygun olarak uygulanması halinde güvenli, etkili ve ucuz bir yöntemdir. Alternatif yani tamamlayıcı tıpta kullanılan ozon, saf oksijen ve saf ozon karışımından elde edilendir. Her ilaçta olduğu gibi bunda da verilecek doz çok önemlidir. Bu sebeple işi bilen eğitimli doktorlar tarafından kullanılmalıdır.

Ozon Tedavisinin Etkileri Nelerdir?

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon, o kadar kuvvetli bir bakteri öldürücü ajandır ki ona direnen hiçbir mantar, bakteri ve virüs yoktur. Bağışıklık sisteminin onarır ve dengeli sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırıcı özelliği sayesinde vücudun çalışmasını kolaylaştırır. Eklem içine verilen ozon dolaşımı destekler, bağırsak bozukluklarında onarıcı etkisi vardır. Genel anlamda vücuda çok iyi gelen bu uygulama oksijen kapasitesini artırarak vücudumuzdaki tüm dokuların ve hücrelerin daha iyi çalışmasını ve görevlerini yerine getirmesini sağlar.

Ozon Tedavisinin Kullanılabileceği Hastalıklar

Ozon tedavisi

Ozon tedavisi de insan vücudunun en önemli maddesi antioksidan gücünü kullanarak bütün vücudu alarm durumuna sokup, hastalıklar karşısında güçlenmesini sağlayan bir tedavi metodudur. Son yıllarda derin bir şekilde yapılmakta olan araştırmalar, ozon terapisi sürecinin tüm yönlerden insan vücudunun kendi kendine tedavi etme gücünü yeniden canlandırdığını ortaya koymaktadır. Ozon tedavisi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

 • Şeker Hastalığı,
 • Fibromiyalji,
 • Bağırsak problemlerinde,
 • Gut hastalığı,
 • Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik hastalıklarda,
 • KOAH,
 • Hipertansiyon,
 • Alerjik hastalıklar,
 • Kronik yorgun olma durumlarında,
 • İyileşmeyen ve diyabetik kronik yaralar gibi hastalıkların tedavisinde ozon tedavisi uygulanır.

Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Ozon tedavisi

Major otohemoterapi

Ozon/oksijen karışımı moleküllerin kana karıştırılarak, hücrelerle hızlı bir şekilde reaksiyon girmesidir. Damar yolu açılıp, bir çay bardağı kadar kan alınır ve tek kullanımlık özel bir cam şişeye alınır. Bunun içinde ozonla etkileşime sokulan kan, daha sonra tekrar vücuda enjekte edilir.

Ozon torbalama

Ozon gazının kapalı bir ortamda vücudun çeşitli yerlerine konan plastik torbalar içinde uygulanmasıdır. Vücudun tedaviye ihtiyaç görülüğü noktası nemlendirilir. Çünkü ozon sadece ıslak, nemli yerlerde etkileşime girer. Bu yöntem sayesinde ülser, yara ve uçuk gibi sorunlar tedavi edilir.

Rektal ozon

Bu yöntem de ozon gazı direkt bağırsaklar yolu ile verilir. Çok hoş bir durum gibi gelmese de rahatsız edici bir yöntem değil. Bu yöntem bağırsak sorunlarında kullanılır ve vücudun yenilenmesi amaçlanır. Bağırsakları temizleyerek dışardan gelecek iyi niyetli bakteriler burada kendilerine daha kolay yer bulabilecekler. Hastalar bunu kendileri de uygulayabilir ama ki cesaret edebilir böyle bir şeye bilemeyiz tabii ki.

Ozon Terapisi Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi

 • Ozon terapi alternatif tıp yöntemi ile birçok konuda fayda sağlanmaktadır. Bunların başında metabolizma hızını artırma özelliği gelmektedir. Bu özelliği ile ozon terapisi yağ yakımında çok büyük etkiye sahiptir.
 • Vücuda verilen gençleştirici enerji ile ozon terapisi yaşlanma karşıtı etki yaratır.
 • Ozon tedavisi başlı başına bir tür tedavi yöntemi olmasa da bir yardımcı tedavi yöntemi niteliği taşır. Ozon tedavisi ile bağışıklık sistemi güçlenerek hastalıklara karşı direnç sağlanır. Böylece hastalıklardan korunmak ve mevcut hastalıkların tedavisinde hız kazanılır.
 • Ozon tedavisi ile deri altına gönderilen ozon atomları dolaşım sistemini hızlandırıcı etki uyandırır. Bu da enerji oluşmasına ve yağ yakımına yardımcı olur.

Ozon Terapisi Kimlere Uygulanır?

Ozon terapisi

 • bağışıklık sistemi güçsüz kişilere,
 • stresli ve yoğun iş temposunda çalışan kişilere,
 • yaşlanma önleyici yöntem arayan kişilere,
 • enfeksiyon hastalıkları olan kişilere,
 • dikkat ve konsantrasyon toplamak isteyenlere,
 • alerjik hastalık yaşayan kişilere uygulanır.

Ozon Terapisi Kimlere Uygulanmaz?

Ozon terapisi uygulanmayan kişiler çok sınırlı sayıdadır. Bunların başında aşırı derecede kansızlık yaşayan kişiler gelir. Ayrıca pıhtılaşma sorunu yaşayan kişiler ile tiroit hastaları da ozon terapisi uygulanmayan kişiler arasındadır.

Ozon tedavisi nedir kimlere uygulanır sorularının cevaplarını verdikten sonra mutlaka soracağınız soru fiyatları olacaktır. Son olarak ozon tedavisi fiyat  ( ozon tedavisi fiyatları 2019 ) listesi her hastanede ve her şehirde farklılık göstermektedir.  Ozon tedavisi yaptıranlar yorum yaparken hangi hastanede hangi tedavi yöntemlerini aldıklarını belirtirlerken ozon tedavisi sivilce , ozon tedavisi cilt lekeleri  ve ozon tedavisi zararları gibi konularda bilgi paylaşımında da bulunmaktadır. Bu noktada deneyim kazanmış kişiler ile tedavi uygulayan hekimlerden bilgi almak önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın 7 En Nadir Cilt Hastalığı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.