«
  1. Anasayfa
  2. Burcualem Öneriler
  3. 3 Kaşıkta Propolis Yararları Nelerdir?

3 Kaşıkta Propolis Yararları Nelerdir?

propolis-yararlari-nelerdir

Propolis, arıların birçok bitkiden ve tohumlardan toplamış olduğu sıvı maddeleri birleştirip, kendi enzimlerini kattığı bir salgıdır. Sağlık açısından çok yararlı ve içeriği zengin bir yapıdır. Arılar için propolis çok önemlidir.

propolis-yararlari-nelerdir

Bu salgının üretim amacı, kovan hayatı ile ilgilidir. Balım hijyenik olması, kovanın onarılması ve sıcaklığın sabit tutulması için kullanılır. Ayrıca mikrop önleyici özelliğe sahip olduğu için, balın etrafında bakteri oluşmasının önüne geçer. Balın, hep taze kalmasını sağlar.

Propolis Kullanım Şekli Nasıldır?

propolis-yararlari-nelerdir
Propolis

Propolis her yaş grubundan insanın kullanımına uygundur. Etkisi düzenli kullanımda ortaya çıkar. Beslenmeye takviye olarak kullanılabilir. Bala karşı alerjisi olan kişiler için uygun değildir. Aksi takdirde kötü sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekir. Tamamen doğal olan bu ürün, günde en fazla üç kaşık olarak tüketilmelidir. Fazlası zararlı olabilir.

propolis-yararlari-nelerdir

Ürünü satın alırken, orjinal olmasına özen gösterilmelidir. https://www.mindivan.com.tr/kategori/propolis adresinden güvenilir olarak alışveriş yapabilirsiniz. Ürünlerin hepsi garantili ve kesinlikle orijinaldir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *