Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sağlık
 4. »
 5. Reiki Nedir? 8 Adımda Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki Nedir? 8 Adımda Reiki Nasıl Yapılır?

Bilgece Bilgece - - 10 dk okuma süresi
20 0
reiki-nedir-nasil-yapilir

Reiki nedir ve nasıl yapılır gibi sorulara son 10 yıldır daha fazla denk gelmeniz oldukça yüksek bir ihtimaldir. Her ne kadar 20.yüzyıldan itibaren dünya üzerinde bilinen ve uygulanan bir teknik olsa da son yıllarda ülkemizde adını daha sık duyurmayı başarmıştır. Peki reiki nedir, reiki nasıl yapılır?

https://www.youtube.com/watch?v=3p3blLyQcYI

Rei “her yerde var olan”, ki ise “kutsal yaşam” anlamına gelmekle beraber batıda “evrensel yaşam enerjisi” olarak bilinmektedir. İlk olarak Japonya’da ortaya çıkan ve kişilerin birbirlerine enerji aktarımı ile ruhsal şifa verdiklerine inanılan bir yöntemdir.

Reiki Nedir ve Teknikleri Nelerdir?

Aslında incelendiğinde reiki bir din değildir, kişinin kendini daha iyi hissedebilmesi ve yaşamına devam edebilmesi için herhangi bir insana gerek kalmadan kendisinden elde ettiği biyolojik bir enerjidir. Kişisel gelişim ile ilgili bir alandır. Yalnızca iyi niyet ve şifa amaçlı uygulanan reikiyi okuluna gitmeden bir hoca tarafından dersini alarak da uygulayabilirsiniz. Fakat dersini aldığınız hocanın iyi bir master eğitimi verdiğinden emin olmalısınız. Kendi kendine reiki öğrenmek pek de mümkün değildir. Her ne kadar internet sitelerinde çok fazla video ve makale bulunsa da birebir dersler ile teknikleri ve enerji akışını öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

reiki-nedir-nasil-yapilir
Reiki Nedir? Reiki Nasıl Yapılır?

Bununla birlikte her sitenin bilgilerinin doğru olup olmadığı da tam olarak bilinmemektedir. Bir site kendi kendine reiki uyumlamasi yapıldığını iddia ederken, bir diğeri reiki yalanı diye bir başlıkla karşınıza çıkabilir. Bu nedenle kafa karışıklığına mahal vermemek adına reiki nedir gibi bir merakınız var ise bir bilenden öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır.

1- Reiki Nedir? | Usui Reiki 1. Aşama

Usui reiki 1. aşaması eğitimi shoden olarak da adlandırılmaktadır. Reiki nedir nasıl öğrenilir sorusuna cevap arayanlar bu aşama ile başlamaktadırlar. Reiki çeşitleri aşamalarının ilki olan usui reiki 1. Aşama isminden de ilk aşama olduğunu belli etmektedir. Bu aşamada reiki ile şifanın dokunularak aktarımının gerçekleştiği öğretilmektedir. Reikinin birinci aşamasını alan kişiler kendilerine ve diğer canlılara enerji vermeyi bu aşama ile öğrenmeye başlamaktadırlar.

Reiki nedir konusunun birinci aşamasında kişiler ilk olarak teorik bilgileri ve uyumlamayı öğrenmektedirler. Teorik derslerde öğrenci rekinin ne olduğunu, nasıl çalıştığını, bedenimizin enerjisini, çakraları ve auranın ne olduğunu öğrenmektedirler. Sonrasında reikinin nasıl yapıldığı ve kullanımı hakkında bilgilenir. Tüm bunların sonunda kişi uyumlanır. Uyumlanmak işlemi ülkemizde “el vermek” olarak bilinen eyleme benzetilmektedir.

2- Usui Reiki 2. Aşama

Reiki nedir nasıl yapılır tam olarak kavramak ve anlamak için ikinci aşama çok önemlidir. Bu aşamaya Japonya’da okuden adı verilmektedir. Reiki çeşitleri arasında kullanılacak tüm ek yöntemler ve reiki sembolleri bu aşamada öğretilmektedir. Reiki sembolleri reiki yapanların inanışlarına göre kutsaldır ve geleneksel olarak gizli tutulmaktadır. Bu semboller yalnızca reiki ikinci aşama eğitimi alan öğrencilere gösterilmektedir.

reiki-nedir-nasil-yapilir

Reiki nedir nasıl öğrenilir konularında ikinci aşamanın eğitimini alan öğrenciler yalnızca temas ederek değil de uzaktan da zaman ve mekan fark etmeksizin enerji akışı sağlayabilmektedirler. Bu aşamada 3 farklı sembol öğrenilmektedir. Bunlar;

 • Mental sembol
 • Uzaklık sembolü
 • Güç sembolü olarak bilinmektedir.

3- Usui Reiki 3A Aşama (Reiki Master)

Japonların shinpiden olarak adlandırdıkları üçüncü aşama reiki eğitimi alanlar için son basamak olup sır ve gizem öğretisi olarak tanımlanmaktadır. Reiki ustası diğer adı ile reiki master olmak için bu aşamayı mutlaka öğrenmek gerekmektedir. Bu aşama reikinin ikinci aşamasından direkt olarak usui reiki 3B aşamasına geçemeyecekler için bir nevi hazırlık eğitimi olmaktadır. Reiki nedir sorunuzun cevabı bu aşamadan sonra zihninizde şekillenecektir.

4- Usui Reiki 3B Aşama (Reiki Master Teacher)

Usui Reiki 3B aşaması reiki nedir konusunda master teacher aşamasıdır. Bu aşamanın ardından kişi uyumlama yapabildiği gibi aynı zamanda öğrencilere reiki de öğretebilir. Reiki hakkında birçok sorunun cevabını bu aşamadan sonra öğrenebilirsiniz. Ülkemizde reiki hakkında en sık sorulan sorular Reiki nedir İslam’da yeri var mıdır, reiki nedir nasıl öğrenilir, reiki nedir nasıl yapılır gibi sorulardır.

reiki-nedir-nasil-yapilir

Usui Reiki 3B aşaması sonsuz bir gelişim sürecini içerisinde barındırmaktadır. Bu aşamada usta öğretmenler öğrencilerine öğretmenliğin nasıl yapılacağına dair bilgiler verirken aynı zamanda reiki hakkında bildikleri her şeyi pekiştirmelerini sağlamaktadırlar.

5- Karuna Reiki

Sanskritçe’de yardıma ihtiyacı olanların sevgi ile şifalandırılması ve acılarının azaltılması anlamına gelen karuna kelimesi Hint dilinde de sevgi dolu hareketler anlamına gelmektedir. Reiki nedir arayışına giren öğrenciler için karuna, spiritüel aydınlanma ve sizden başka herkese ve her varlığa şefkatle yaklaşmayı ve onları olduğu gibi kabul etmeyi öğretisini vermektedir. Özellikle bu aşamadan sonra reiki yapanların yorumları oldukça etkili ve olumlu olmaktadır.

Karuna reiki sisteminin ilk ve asıl amacı şefkat ve sevgi üzerine kurulmuştur. Bu eğitimi alan hemen herkes evrendeki bütün canlılara sonsuz ve yüksek bir sevgi ve şefkat ile yaklaşmayı ve onları olduğu gibi kabul etmeyi baz almaktadırlar.

6-  Lightarian Reiki

reiki-nedir-nasil-yapilir

Reiki çeşitlerinin arasında en güçlü, etkili ve şifa verenlerinin arasında lightarian reiki bulunmaktadır. Reikinin bu aşamasının, evrenin tümünde enerji değişiminin çok olduğu şimdiki zaman dilimlerinde insanlığa daha fazla şifa vermek gereksinimi ile ortaya çıktığı bilinmektedir. Lightarian reiki nedir diye merak edenlere kısaca özet geçmek gerekirse; yüksek katlardaki Master Buda’nın ruhunun ilham vermesi ve öğretisi ile ortaya çıktığını ve en güçlü, etkili bir şifa kaynağı olduğunu belirtmek mümkündür.

7- Lightarian Işınları

Lightarian ışınları yükselmiş üstatlar tarafından temel spiritüel işlemlere odaklanarak ve derine inerek yarattıkları bir gelişim programıdır. Reiki faydaları arasında yer alan lightarian ışınlarının 6 adet olduğu bilinmektedir. Reiki nedir ve reikide lightarian ışınları nelerdir diye merak edenler için lightarian ışınlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

reiki-nedir-nasil-yapilir

 • Lightarian güçlendirme ışını
 • Lightarian temizleme ışını
 • Lightarian şifa ışını
 • Lightarian aktivasyon ışını
 • Lightarian tezahür ışını
 • Lightarian kaynak ışını gibi her biri birbirinden şifalı yöntemlerdir.

8- Kundalini Reiki

Kundalini reiki, reiki uyumlamaları içindeki en sade ama bir o kadar da etkili olanlardandır. Bu reiki sisteminin temeli çakraların ve şifa kanallarının açılmasına dayalı olmaktadır. Niyet ederek kendinize veya çevrenizdeki diğer canlılara da bu sistemle şifa verebilirsiniz. Reiki nedir başlığı altında reiki 21 gün uygulaması yapanların da bu sistem ile şifa bulduğu gözlemlenmiştir.

YouTube video

Japon kültürü geçmişten günümüze insanların hayatına dokunmaktadır. Japon kültürü denildiğinde akıllara ışınlar ve güçler geldiği gibi geyşalar da gelmektedir. Geyşalar hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Japonya’nın Narin Çiçekleri Geyşalar| Geyşalık Nedir yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.