«
  1. Anasayfa
  2. Kadınca Sorular
  3. Soru 13: Renkli Çiçek Resmi Nasıl Çizilir?

Soru 13: Renkli Çiçek Resmi Nasıl Çizilir?

renkli-cicek-resmi-nasil-cizilir

Renkli çiçek resmi çizimi esnasında birçok renkten faydalanabilirsiniz. Renklerin uyumlu olmasının yanı sıra zıt renklerin kontrastından da faydalanmanız mümkün. İster gül ister menekşe çizimi yapın. Eğer çok güzel bir çizim ortaya koymak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Çiçek resmi seçtikten sonra çizim için dikkat etmeniz gereken aşamaları sizin için toparladık!

YouTube video

Renkli Çiçek Resmi Nasıl Yapılır?

İlk olarak renkli çiçek resmi konusunda taslak bir çiçek belirlemelisiniz. Her ne kadar beyaz renk ile bilinse de orkide çiçeği bile çizebilirsiniz. Ancak bunun için çiçek resimleri araştırarak önce kafanızda bir netlik oluşturmalısınız. Çiçeği seçtikten sonra çiçeğe uygun renkler seçebileceğiniz gibi farklı olan renklere de yönelebilirsiniz. Örneğin, orkide çiçeğin kırmızı ve farklı görüntüsünü oluşturabilirsiniz.

1- Renkli Çiçek Resmi Taslağı Oluşturun

Çiçek resmi seçtikten sonra önce taslak bir çizim ortaya çıkarın. Rengi çok baskın olmayan bir kurşun kalemle taslak formatı ortaya koyabilirsiniz. Taslağı oluşan resmi boyamak daha kolay olacaktır. Daha sonra hayalinizden geçen çiçekleri hangi renge boyayacağınıza karar verin.

2- Renk Seçimi Yapın

Boyama esnasında renk konusunda kendinizi kısıtlamamalısınız. Rengarenk bir çiçek formatı çıkarabilirsiniz. Ancak tek bir rengin tonlarından da faydalanarak renkli çiçek çıkarabileceğinizi unutmamalısınız. Nasıl mı? Bir pembe rengi beyaz renk ile karıştırarak pembenin tonlarını oluşturabilirsiniz. Böylece çok farklı renkte çiçeklerin var olduğu hissine kapılmak işten bile değil. Ortaya muazzam görüntü çıkacaktır.

3- Aşamalı Boyama Yapın

renkli-cicek-resmi-nasil-cizilir
Renkli Çiçek Resmi Nasıl Çizilir?

Renkli çiçek resmi oluştururken boyalarla dans etmekten nasıl korkmayın. Bu rengi yapsam nasıl olur, çok koyu kaçtı ya da beklediğimden açık oldu hissi sizi tedirgin etmesin. Renkleri siyah ve beyaz renkle daha farklı tonlara ulaştırabilirsiniz. Çiçeği istediğiniz formatta ilk aşamada boyayın. Islak bir boya kullanıyorsanız kurumasını bekleyin. İkinci aşamada kat kat boyamaya devam edin.

4- Son Kez Taslağı Belirginleştirebilirsiniz

Boyama sonrası ilk adımda oluşturulan renkli çiçek resmi taslağı kaybolacaktır. Ancak kimi zaman bu taslaklara gerek olabilir. Özellikle detaylandırma yaparken boyamanın bittiği aşamada detayları yerleştirin. Çiçeğin polen kısmı, yaprağındaki çizikler bu detaylardan bazılarıdır. Detay kullanımı sayesinde çiçeğinize daha canlı bir görünüm kazandıracaksınız. Aynı zamanda boyutlandırma da elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Çiçek Resmi ve Anlamları| 6 Çiçek Anlamı Bilmeye Ne Dersiniz? 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *