Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Rüya Tabirleri
 4. »
 5. Rüyada Saç Kesmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Saç Kesmek Ne Anlama Gelir?

Bilgece Bilgece - - 7 dk okuma süresi
7 2
burcu-alem-ruyada-sac-kesmek-ne-anlama-gelir

Rüyada saç kesmek ya da saç ile alakalı rüyalar görmek hayırlara vesile olacaktır. Saç görmek, saç kestirmek gibi rüyaların görülmesi farklı anlamlara yol açmaktadır.

Rüyalar beynin bir egzersiz şekli, psikolojik olayların uykuya yansıması ya da gerçek hayata dair küçük işaretler anlamına gelmektedir. Birçok farklı sebebe bağlanan rüyalar için tabirler de oldukça önem kazanmaktadır. Kişilerin en çok gördüğü rüyalar yorumlanmaktadır. Rüyada saçın kesilmesi ve benzeri olayların anlamları şu şekildedir:

Rüyada Saç Kesmek Nasıl Yorumlanır? Rüyada Saçını Makasla Kesmek Diyanet ve Rüyada Saç Kesmek İslami Açıklamaları

burcu-alem-ruyada-sac-kesmek-ne-anlama-gelir

Kişinin rüyasında gördüğü olaylar pozitif ya da negatif olacak biçimde tabir edilir. Bazı tabircilere göre saç kesmek yeni gelişmeler, iyi haberler olarak yorumlanır. Yine bazı tabircilere göre de sıkıntılı bir haber ya da hayatın zor bir dönemi olarak yorumlanır. Rüyada saç kesmek maddi olarak yaşanacak sıkıntılar yüzünden harcanacak para anlamına da gelmektedir.

Rüyada Başkasının Saçını Kesmek Nasıl Yorumlanır? Rüyada Saç Kestirmek ve Beğenmemek

burcu-alem-ruyada-sac-kesmek-ne-anlama-gelir

Rüyayı gören kişinin iş hayatında bazı gelişmeler yaşanacağı anlamına gelmektedir. Aynı şekilde ticari anlamda yeni haberlerin geleceğine de delalet eder. Rüya sahibinin gerçekleştireceği ticari işler neticesinde büyük kazançlar elde edeceği söylenmektedir. Bu büyük kazançlarla başarıların geleceğine işaret edilir.

Kişinin rüyasında başkasının saçını kestiğini görmesinin birkaç anlamı daha vardır. Rüya sahibi eğer manevi yoksunluk yaşıyor ise bu konudaki ihtiyaçlarının tamamlanacağına da işaret edilir. Manevi boyutta yükseliş yaşayarak huzura ereceği söylenir.

burcu-alem-ruyada-sac-kesmek-ne-anlama-gelir

Rüya sahibi herhangi bir amaç doğrultusunda ilerlemeyen ve çalışkan olmayan biriyse kötü anlamda yorumlanır. Rüyada saç kesmek konusunda kişi azimli biri değilse sıkıntılı döneme girecektir. Bazı sağlık sorunları yaşayabilir ya da büyük bir hastalığa kapılabilir. Kişinin karakterine göre yorumlanan bu rüya iyi ya da kötü birçok anlama çekilebilir.

Rüyada Makasla Başkasının Saçını Kesmek Nasıl Yorumlanır? Rüyada Birinin Saçını Kesmek

burcu-alem-ruyada-sac-kesmek-ne-anlama-gelir

Rüyayı eğer hedefleri ve hayatı ile ilgili planları olan biri gördüyse iyi anlamda yorumlanır. Planlanan geleceğin hayırlı ve güzel bir şekilde gerçekleşeceğine dair tabir edilir. Kişi hayatını düzene sokacak ve planlarını gerçekleştirme imkanı sağlayacaktır.

Rüyada makasla saç kestiğini gören kişinin iş hayatında da başarılı olacağı söylenir. Rüya kişinin büyük adımlar atarak istediği başarıya ulaşacağına yorumlanır. Rüyada saç kesmek ya da makasla saç kesmek genel olarak iyi ve olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda rüyada Rüyada Erkek Çocuk Görmek  de aynı şekilde hayra yorumlanır.

Rüyada Saçını Tamamen Kestiğini Görmek Nasıl Yorumlanır?

burcu-alem-ruyada-sac-kesmek-ne-anlama-gelir

Kişinin rüyasında saçını kökünden itibaren tamamen kestiğini görmesi hayırlara işaret edilmez.  Başına gelebilecek kötü olaylara ve belalara delalet eder. Kişinin yanlış bir işe kalkışacağı ya da bir harekette bulunacağı söylenir. Bu yanlışlıklar sonucunda başına kötü işlerin geleceği tabir edilir.

Rüyada Kesilen Saçın Yeniden Uzadığını Görmek Nasıl Yorumlanır?

burcu-alem-ruyada-sac-kesmek-ne-anlama-gelir

Eğer rüyayı gören kişi buhrana kapılmış biri ise içinin rahatlayacağı söylenir.  Gerçek hayatında yaşadığı ümitsizlik ve kaybetme hissinden kurtulacağına yorumlanır. Rüya kişinin yaşadığı manevi hüsrandan kurtulup güzel günler yaşayacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Düşmanın Saçını Kesmek Nasıl Yorumlanır?

burcu-alem-ruyada-sac-kesmek-ne-anlama-gelir

Rüyada saç kesmek ya da düşmanının saçını kesmek iyi bir şekilde yorumlanır. Kişinin gerçek hayatında düşman olarak karşısına çıkan kişiyi rüyada görmesi iyi bir şeydir. Çünkü bu rüya kişinin düşmanını alt ederek gücünü ve kendini göstereceği şeklinde tabir edilir.

Görülen bu rüyanın başka bir anlamı da vardır. Bazı rüya tabircileri rüyayı kişinin gerçek hayatında dikkatli olması yönünde yorumlar. Gerçekte yanında olan ve dost gibi görünen bir kişinin aslında ona düşman olduğunu söyler. Kişi bu rüyayı gördükten sonra dost görünümlü düşmanı ile yüzleşeceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Sevgilinin Saçını Kesmek Nasıl Yorumlanır? Rüyada Saç Kesmek Ne Demek?

burcu-alem-ruyada-sac-kesmek-ne-anlama-gelir

Rüyada sevgiliyi görmek her zaman iyi anlamlarda yorumlanmamaktadır. Rüyada saç kesmek ya da sevgilinin saçını kesmek birçok anlama gelmektedir. Rüyanın olumsuz anlamları tartışma, kavga, ayrılık ve mesafe olarak değerlendirilir. Olumlu olarak ise evlilik, çocuk sahibi olmak ya da önemli gelişmeler yaşamak şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi yaşadığı ilişki ya da evlilik hayatının durumuna göre rüyasını kendince yorumlayabilir.

YouTube video

Kişilerin gördüğü her rüya gibi bu rüyanın da iyi ya da kötü birçok anlamı vardır. Geçmişten günümüze kadar rüya tabircileri birçok yorumda bulunmuştur. Zenginlik, iyi haber, evlilik, bereket gibi olumları yorumları varken fakirlik, iflas, başarısızlık ve mutsuzluk gibi olumsuz yorumları da mevcuttur.

İlgili Yazılar

2 Yorum

 1. Sibel - -

  Başka rüyalar da görebiliriz bi buton olsa biz yazsak oraya sonra yorumlansa

 2. Sibel - -

  Başka rüyalar da görebiliriz bi buton olsa biz yazsak oraya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.