Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Bakım
  4. »
  5. Saça Zeytinyağı Sürmek Faydalı mı? 4 Farklı Mucizevi Faydası!

Saça Zeytinyağı Sürmek Faydalı mı? 4 Farklı Mucizevi Faydası!

Bilgece Bilgece - - 9 dk okuma süresi
1 0
saca-zeytinyagi-surmek-faydali

Daha güzel bir görünüm için saça zeytinyağı sürmek mantıklı mı? Zeytinyağı saçta ne gibi faydalar sağlar? Zeytinyağı açısından ülkemiz oldukça zengindir. Özellikle Ege bölgesinde üretimi sağlanır. Geçmişten günümüze farklı toplumlar içerisinde kullanılmıştır. Genellikle yemekleri ve salataları süsleyen bu besin kaynağı farklı konularda da fayda sağlamak adına kullanıma sunulmuştur.

YouTube video

Zeytinyağı cilt bakımı konusunda da kişilerin kullandığı bir üründür. Zeytinyağının cildi oldukça sakinleştirdiği ve aynı zamanda nem verdiği bilinmektedir. Saça zeytinyağı sürmek Kadınlar Kulübü gibi farklı sitelerin de konu başlığı olmuştur. Saça zeytinyağı sürmek Ekşi Sözlük’te de belirtildiği üzere saç konusunda faydaları bilinir. Zeytinyağının saça faydaları, masaj yaparak uygulanmasıyla saç bakımı olarak elde edilir.  Zeytinyağının saça faydaları nelerdir, zeytinyağının saçı etkilemesi nasıl mümkündür konularını yazımızdan elde edebilirsiniz.

Saça Zeytinyağı Kullananlar Neden Tercih Eder? Saça Zeytinyağı Sürmek Faydaları

Saça zeytinyağı kullananlar belirli bir amaç uğruna bu yöntemi tercih etmektedir. Saçlar gün içerisindeki şehir havasından ya da uygulanan sıcaklıktan dolayı zarar görür. Güzellik sektörü içerisinde saç için farklı ürünler bulunur. Ancak her ürün saça istenen sonucu veremez. Kişiler tarafından da gün geçtikçe doğal yöntemlere yönelim başlamıştır. Zeytinyağı bundan ötürü sık tercih edilen yöntemlerden birisidir.

1- Saça Parlaklık Katar

Saça zeytinyağı sürmek faydalı mi sorusunun cevabı çoğu zaman evettir. Kişisel olarak saç dipleri ve kökleri değişecektir. Bundan dolayı genelleme yapmak zor olsa da kullananların yorumlarından yola çıkıldığında bunun faydası vardır. Özellikle son zamanlarda şampuan ve benzeri ürünlerin içerisinde zeytinyağı kullanımının artması da bu durumu destekleyecek niteliktedir.

saca-zeytinyagi-surmek-faydali

Saç konusunda fayda sağladığı ilk nokta parlaklık katmasıdır. Parlaklık mevcut saçın daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Birçok kadın özellikle mat bir görünümü tercih etmez. Saçta herhangi bir sorun olmasa dahi mat görünüm kötü olarak değerlendirilir. Doğru şekilde sürülmesi ve sürekli kullanım sağlanması sonucunda parlaklık oluşmaktadır. Doğal bir parlaklık elde edebilmek için sürmenin yanı sıra derinlemesine su ile durulayın. Saçınızı tüm yıl sağlıklı olmasına yardımcı olur.

2- Kırıkları Onarır

saca-zeytinyagi-surmek-faydali

Sıcaklıktan dolayı kırıklar çok sık karşılaşılır saça zeytinyağı sürmek bu konuda fayda sağlayacaktır. Saça zeytinyağı sürmek faydaları arasında mutlaka kırıklar ile baş etmede kullanabilirsiniz. Çünkü kırıklara çözüm olacaktır. Kırıklarla baş etmenin yolu öncelikle aşırı ısıdan saçı korumak bulunur. Diğer ihtimal ise saç uçlarından kestirmektir. Ancak saç kestirmek her bireyin tercihi olmayacağından zeytinyağını saça sürerek çözüm arayabilirsiniz.

3- Saça Zeytinyağı Sürmek Saçı Uzatırmı?

Saça zeytinyağı sürmek ne işe yarar? Aynı zamanda saça zeytinyağı sürmek iyi gelir mi? Saç kökünü destekleyecek olan bir ürün zeytinyağı saç uzama konusunda da fayda sağlayacaktır. Bundan dolayı saça zeytinyağı sürmek saçı uzatırmı konusunda kesin olarak sonuç alabileceğinizi belirtilir. Saçın uzayabilmesi için dikkat etmeniz gereken durumlar bulunur.

saca-zeytinyagi-surmek-faydali
Saça Zeytinyağı Sürmek

Öncelikle kişiler düzenli kullanım oluşturmalıdır. Ancak bu kullanım noktası her gün olmamalıdır. Herhangi bir sektör ürünü dahi gün aşırı uygulanmamalıdır.  Haftada bir uygulama her açıdan yeterli olacaktır. Nadir olmayacak ancak bunun yanı sıra çok sık kullanım da oluşturulmayacaktır. Böylece saç farkı hissederek değişime gidebilir. Saç diplerinde oluşacak güçlenmenin yanı sıra yeni saç çıkması da meydana gelir.

4- İpeksi Saçlar için Kullanabilirsiniz

saca-zeytinyagi-surmek-faydali

Zeytinyağı cilt kullanımında da yumuşak görünüm elde edilir zeytinyağı saça sürmek de saçta ipeksi saçlar elde edilir. Saçların parlak görünümünün yanı sıra kaskatı görünüm oluşmaması için yumuşatılması gerekir. Saç kremleri bu noktada tercih edilebilir. Ancak doğal çözüm için zeytinyağı kullanımı da ipek gibi bir saç oluşturur. Yumuşak saçlarınız olsun ister misiniz? O zaman zeytinyağını saça uygulayabilirsiniz.

Geceden Saça Zeytinyağı Sürüp Yatmak Doğru Uygulama mı?

Saça zeytinyağı sürmek faydaları elde edebilmek adına doğru uygulama yapmak gerekir. Herhangi bir güzellik uygulaması sırasında kişilerden, bilgi verici alanlardan uygulama aşamalarını öğrenmek neredeyse şarttır. Zeytinyağının fazlası kişileri çoğu konuda tereddütte etmektedir. Fazla yağın cilde zararı olabileceği gibi saç dibine de oluşturabildiği bir yan etki oluşabilir.

saca-zeytinyagi-surmek-faydali

Peki geceden saça zeytinyağı sürüp yatmak doğru mu? Bu sorunun cevabı kimi açıdan doğru kimi açıdan yanlıştır. Uygulama yapılacak saçın ve kullanılan yağ miktarının önemi bulunur. Şayet vaktiniz varsa ve çok az bir ıslatma sağlayacak şekilde sadece saç diplerine uygulayacaksanız herhangi bir zararı yoktur. Gece boyu emilen yağı sonradan saç dibinden temizleyebilirsiniz. Ancak saçlarınız kalınsa, uyguladığınız yağ miktarı da  fazlaysa uzun süreli durması istenmeyen sonuçlar yaratabilir.

Saça Zeytinyağı Sürmek Bit Yapar mı?

Saça zeytinyağı sürmek iyi gelir mi, saça zeytinyağı sürmek ne işe yarar gibi farklı konulara cevap aldıktan sonra en çok kafaları kurcalayan konu bit konusudur. Bitler, saç diplerinde yer alan ve çoğalan parazitlerdir. Saç dipleri için zararlı olan bu canlılar her şeyden öte çok kaşıntı yapar. Toplum arasında da yaygın olan bilgi yağlı ellerin saç diplerine sürüldüğünde bit çoğalması, meydana gelmesi yönündedir.

saca-zeytinyagi-surmek-faydali

Toplum arasında yaygın olarak bulunan bu düşünce yanlıştır. Bit bir parazit olduğundan dolayı kendi kendine oluşamaz. Yağı sürdükten kısa bir süre sonra tamamen temizlediğiniz müddetçe herhangi bir bitlenme oluşmaz. Bunun yanı sıra bit bulaşan bir canlı olduğundan dolayı sadece yağ sürmekten dolayı kafa derisinde durmaz. Temiz saçlara dahi bit bulaştığını düşünürsek zeytinyağı bit yapar mı sorusunun cevabının hayır olacağına ulaşabilirsiniz.

Saça Zeytinyağı ve Limon Sürmek Fayda Sağlar mı?

Kişiler yaptığı araştırmalar neticesinde saça zeytinyağı sürmek dışında limon uygulaması da denemektedir. Saça zeytinyağı ve limon sürmek ile birlikte daha ciddi sonuçlar elde etmeyi hedeflemektedir. Limon genel olarak cilt yüzeyinde kullanılan bir üründür. Özellikle cildi sakinleştirmek, siyah nokta gidermek adına fayda sağlar. Limon kullanımı genel olarak kepek oluşumunu engellemek için de tercih edilir.

saca-zeytinyagi-surmek-faydali

Saç çıkması, uzaması için de zeytinyağı uygulaması yapılır. Doğal yöntemlerin dışında greft ekimi-saç ekimi de sağlanır. Saçın uzamasına dair başka bilgileriniz var mı? Uzatmaya dair farklı değişik yöntemler mevcuttur. En Kolay Saç Uzatma Formülleri| 30 Dakikada Saç Nasıl Uzatılır yazımıza bakarak geniş bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.