«
 1. Anasayfa
 2. Sağlık
 3. Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Tıp dilinde diyabet olarak bilinen hastalık halk arasında ise şeker hastalığı olarak bilinmektedir. Şeker hastalığı nedir ? Her yıl milyonlarca kişinin bu hastalığa yakalandığı bilinmektedir. Bu hastalığa yakalanmanın en belirgin nedenleri arasında düzensiz beslenmek ve hareketsizlik olarak bilinmektedir. Şeker hastalığı vücutta bulunan insülin yeterli kadar üretilmemesi sebebi ile oluşmaktadır. Şeker hastalığı halk arasın da yaşlı hastalığı olarak bilinmektedir. Fakat bu düşünce başlı başına yanlış bir düşünce olduğu uzmanlar tarafından açıklanmaktadır. Zira şeker hastalığı bebeklerden, gençlere, gençlerden yaşlılara kadar hemen hemen her yaş aralığında olabilmektedir.

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Şeker hastalığı bir diğer adı ile diyabet birçok belirtisi vardır. Fakat bazı belirtiler diğer belirtilere öne çıkmaktadır. En önemli belirtisi ise susuzluk ve ağız kuruluğu olarak bilinmektedir. Genel de hasta olan kişi ağzı kuruduğun da gelip geçici sorun olduğunu düşünür ve doktor kontrolüne gitmez. Yapılan bu hata ile birlikte hastalık ilerler ve geri dönülmez bir yola girebilir. Diğer belirtiler ele alındığın da karşımıza sıklıkla sık idrara çıkmak gelmektedir. Bu belirti de kişi aklına idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğini zannederek kendi kendini tedavi etme yoluna gidebilir son derece yanlış olan bu davranış şeker hastalığı en belirgin özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Halsizlik ve yorgunlukta şeker hastalığının diğer belirtileri arasında yer almaktadır.

Şeker Hastalığı Tedavisi

şeker hastalığı

Şeker hastalığı hayat boyu tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak bilinmektedir. Bu hastalık tedavi yöntemlerinin başında ise ilaçlar, insülin, spor ve diyet gelmektedir. Şeker hastalığı kontrol altında alındığında, hasta hayatına oldukça rahat ve konforlu şekil de devam edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Şeker Hastalarının Tüketmesi ve Tüketmemesi Gerekenler

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. burcualem

  Teşekkürler. Sizlerin de tavsiyeleri ile daha güzel yerlere gelecek.

 2. Pingback: 3 Maddede Hipotroid Nedir?

 3. Pingback: Endokrin Hastalıkları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 4. Pingback: Burun Kanaması Nedenleri Nelerdir?

 5. Pingback: Hamilelik Diyeti Yapıp Kilo Verenler Nasıl Başarılı Olur?

 6. Pingback: 12 Maddede Limonun Sağlığa Faydaları

 7. Pingback: Sağlık Bakanlığının Bayramda Sağlıklı Beslenme Önerileri

 8. Pingback: Obezite Nedir? Obezite Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

 9. Pingback: İnsülin Direnci Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?