• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Seramik Takılar Nasıl Yapılır? Seramik Takı Tasarımı

burcu-alem-seramik-takilar-seramik-taki-tasarimi
 • Beğen
  Loading...

Geçmişten günümüze gelen seramik takılar, kişilerin hayatında oldukça önemli bir yer almıştır. Bununla beraber, zorlukları olan bu sanat dalı aynı zamanda birçok insanın hayatını güzelleştirerek faydalı bir hale gelmiştir.

Seramik takı yapımı oldukça eğlenceli ve kişilerin enerjisini sıfırlayan bir iştir. Özellikle stresli zaman içinde bulunan kişiler seramik yaparak veya kille oynayarak enerjilerini sıfırlayabilirler. Enerjisini temizlemek isteyen kişiler, seramik takı kullanımında bulunarak kendilerini nötr bir hale getirebilir ve koruma altına alabilirler. Seramik takı yapımı biraz zorlu fakat bir o kadar da keyifli bir iştir. Seramik takılar için ufak ebatlarda çamur veya kalan çamurlar kullanılabilir. Büyük ebatlarda olan çamurlarda daha kolay bir şekilde ürün çıkarılabilir. Fazla çamurlarda kısa zamanda daha hızlı bir şekilde ürün çıkarabilirsiniz.

Seramik takı yapımı hem terapi hem de aynı zamanda bir sanat işidir. Kişiler yaratıcılıklarını, zevklerini üzerinde taşıyarak daha rahat bir şekilde gündelik yaşama karışabilirler. Seramik takıları takmak sizi gezici bir sergi haline getirebilir bununla beraber üzerinde sanat eserlerini taşıyabilirsiniz. Eğer seramik takınızın ince ve zarif bir şekilde olmasını istiyorsanız, çubukları daha ince tutabilirsiniz. Evde kendiniz seramik takısı yapacaksanız, sushi çubukları kullanabilirsiniz. Yuvarlak takı yapacağınız zaman, sıvı deterjan kabı kullanabilirsiniz. Bu tarz hamurları kaptan çıkarırken, deforme yaşayabilirsiniz. Kalıptan çıkardığınız çamuru, hafif nemli bir süngerle düzeltip, kenarlarını yuvarlamanız gerekmektedir. Zira seramiğin kenarlarını yuvarlama işlemini yapmazsanız, sır tutmaz. Süngerinizin neminin iyi olması durumunda, istediğiniz şekil vererek daha iyi ovalleştirme işleminde bulunabilirsiniz.

burcu-alem-seramik-takilar-seramik-taki-tasarimi

Formu verdikten sonra, çamurun nemini kontrol ediniz. Eğer fazla nemli kaldıysa çamurunuz, kağıt havluyla hafif bir şekilde suyu alabilirsiniz. Bu aşamadan sonra yaratıcılık kısmına geçmeniz gerekmektedir. Çamurun üzerine istediğiniz deseni çizebilir veya mevcut doku kalıbınızı bastırarak merdane yardımıyla deseni hamur üzerine çıkarabilirsiniz. Merdaneyi az bastırmanız durumunda, doku çıkmaz fakat fazla bastırmanız durumunda desen şekliniz deforme olabilir. Kolye yapmanız durumunda, çamura delik açmanız gerekmektedir, bunun için pipet kullanabilirsiniz. Çamur kıvamına alışmak için belirli dönemlerde pratik yapabilirsiniz bununla beraber zamanla seramik takı tasarımlarınız daha iyi hale gelecektir. Pişmiş ve kaliteli seramik takı tasarımları için sayfamızı inceleyebilir veya atölyemize katılarak seramik takı tasarımını öğrenebilirsiniz.

burcu-alem-seramik-takilar-seramik-taki-tasarimi

Fakat her halükarda, desen ve delik işini hallettikten sonra nemli sünger yardımıyla formu toparlamakta fayda var. Ürünleri sırlayarak, fırına koyabilirsiniz. Seramik fırını olmayanlar veya profesyonel seramik dersi almak isteyen kişiler, sayfamız üzerinden veya whatsapp üzerinden bize ulaşabilirler. Günümüzde birçok tasarımcı, herhangi bir takıyı tasarlarken işlevine göre işlem uygulanmaktadır. Birçok tasarımcı takılarını tasarlarken kendine özgü tasarım öğeleri ve renkleri kullanmaktadır. Materyallere göre doğal malzemeler veya ürünler kullanarak takılarına desen vermektedir. Böylece doğa da bulunan gerçek olguları, sanatsal faaliyetlerinde kullanarak doğal bir olgu yaratmışlardır.

Seramik Takı Tasarımı Gelişim Süreci| Seramik Takılar Nasıl Yapılır? 

burcu-alem-seramik-takilar-seramik-taki-tasarimi

Teknolojinin gelişmesi ve çağın değişmesiyle beraber birçok sanat dalında ve seramik takılarda da malzeme çeşitliliği ve ürün çeşitliliği artmıştır. Bununla beraber birçok geri dönüşmeyen malzeme kullanımı ortadan kalkmıştır. Seramik takılar doğadan gelmektedir ve çevreye hiçbir zararı bulunmaktadır. Seramik takılar yanmaz veya herhangi bir eskime yaşamaz. Güzel bakıldığı takdirde uzun ömürlü kullanıma oldukça uygundur. Bununla beraber ıslanma ve benzeri durumlarda da takılar hasar görmemektedir. Klasik mücevherlerin aksine, seramik takılar oldukça kullanışlı ve özeldir. Her seramik kolye kişiye özel üretilebilir ve kişinin yaşam gidişatını iyi bir şekilde etkileyebilir. Malzeme israfının olmaması ve geri dönüştürülebilmesi açısından seramik takılar günümüzde çok önemli bir yere sahip olmaktadır.

burcu-alem-seramik-takilar-seramik-taki-tasarimi

Yatırım amaçlı kullanılmayan seramik takılar, üzerinde canlı sanat sergisi taşımak isteyen kişiler rahatlıkla seramik takı ürünlerini kullanabilir veya yapmayı öğrenebilirler. 21. yüzyılın gelişmesiyle hayatımıza daha çok yeri olan seramik ürünler kaptan tutunda, takılara kadar birçok sektörde hayatımızda önemli bir yer kaplamaktadır. Özellikle seramik takı tasarımının gelişmesi adına çok önemli bir katkı sağlamıştır. Sanatsal ve tarihsel özelliği sayesinde seramik takılar sanatı ifade edebilmek adına alternatif bir yol haline gelmiştir. Özellikle takı tasarımının güçlenmesi adına seramik malzemeler son derece önemli bir noktadır. Takıda seramiğin kullanımı hem olumlu hemde olumsuz etkenler oluşturmaktadır.

burcu-alem-seramik-takilar-seramik-taki-tasarimi

Malzeme yapısı ve dokusu sayesinde renklendirmesi veya şekillendirme açısından seramik takılar oldukça önemlidir. Bununla beraber seramik ürünlerin üretiminin zor olması ve oldukça kırılgan olması bu işi oldukça hassas bir noktaya koymaktadır. Usta bir kişinin seramik takı tasarlaması, bu işin meraklıları için daha doğru olacaktır. Günümüzde birçok çağdaş takı tasarımcısı Raluca Buzura veya Ute van der Plaats gibi isimler seramik takı tasarımına farklı bir bakış açısı katmıştır. Raluca Buzura ise kendi kültürünü yansıtan ve Romanya takı tasarım sanatına katkı sağlayan ürünler sağlayarak kendi kültürünü kişilerin üzerinde sergilenmesine yardımcı olmuştur.

Seramik Kolye, Seramik Takı Tabağı ve Diğer Seramik Takı Modelleri

burcu-alem-seramik-takilar-seramik-taki-tasarimi

Tasarımcı ilk ürünlerinde broş, yüzük ve belirli objeler kullanarak ürün çıkarmıştır. Daha sonrasında çağdaş takı tasarımına geçiş yaparak çeşitli ürünler üretmeye başlamıştır. Seramik ürünler kendine has ve özeldir. Siyah, beyaz veya kahverengi çamurlardan seramik takılar üretmek mümkündür. Seramik takıları tasarlamak oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Kişilerin enerjilerini etkileyecek ürünleri tasarlamak, o objeleri belirlemek ve bununla beraber bunu somut bir hale getirmek oldukça zordur. Bunun için usta isimler genel olarak seramik takılar üretmektedir. İşi mutfağında doğru bir şekilde yapılması, üzerinizde taşınan ürünün daha sağlıklı ve doğru olmasını sağlayacaktır. Sayfamız üzerinden seramik takılarımızı inceleyebilir ve sizde sağlıklı bir enerji akışına sahip olmak için seramik ürünler alabilirsiniz.

burcu-alem-seramik-takilar-seramik-taki-tasarimi

Seramik olduğu bölgede ki enerjiyi temizler, kişileri korur ve ruhen rahatlatır. Sizde farklı hikayeleri ve unsurları bu şekilde taşıyabilir veya atölyemize gelerek kendi sanat eserlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Seramik takı tasarımı minik parçalardan, bütüne giden bir yolculuktur. Çevreden ve etraftan bağımsız bir şekilde seramik tasarımlarını yapmak gerekmektedir. Özellikle tasarımcının irdeleyici, düşünür ve iyi bir gözlemci olması gerekmektedir. Her ne kadar ürün tasarımı için belirli bir gerçeklik olması gerekse de ruhani olarak kişilerin belirli bir farkındalığa ulaşması tasarım aşamasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Kendinizi tanımak için yapabileceğiniz en güzel aktivite çamurla oynamaktadır, çamur kendini tanımanın en iyi yoludur. Seramik takı tasarımı geleneksel etkenlerden uzak, bağımsız bir yapıdır.

Seramik Takı Nasıl Yapılır? Seramik Takılar Nasıl Tasarlanır?

Seramik takı tasarımı için genel olarak tasarımcılar, grafik tasarım programlarını kullanmaktadır. Bilgisayar destekli tasarım veya kağıt üzeri tasarım yapmak her zaman seramik tasarımı yaparken doğru ve kaliteli bir yol çizmenize yardımcı olur. Bununla beraber, birçok tasarımcı grafik tasarım eğitimi alarak takı tasarımı yeteneklerini geliştirmektedir. Biz doğadan ilham alarak, insan ruhuna hitaben ürünler tasarlıyoruz.

burcu-alem-seramik-takilar-seramik-taki-tasarimi

Sizleri en iyi etkileyecek ve yön verecek ürünleri atölyemizde hazırlıyoruz. Yaptığımız her ürün kendine has özellikleri bulunan ve kişilere ilhamla enerji verecek ürünlerdir. Kendi sevmediğimiz ve inanmadığımız hiçbir ürünü kişilere satmamaktayız. Doğal materyaller kullanarak, kişilerin üzerinde doğayı ve sanatı taşımasına vesile olmak istiyoruz. Seramik takı tasarımı ince ve uzun bir yol yılların bize verdiği tecrübe sayesinde kişilere yardımcı olmak istiyoruz. Sizlerde kaliteli ve özel ürünler için bize ulaşabilir veya özel dersler için birebir bizimle iletişime geçebilirsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI
 • Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları | Burcu Alem – Kadına Dair Her Şey
  2 hafta önce

  […] vücut tipine göre giyinme konusunda yeterli bilgiye sahip olduysanız seramik takılar ile de şıklığınızı […]

  4