Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır
  4. »
  5. Sigara Kokusunu Yok Etme Pratik Yolları Nelerdir?

Sigara Kokusunu Yok Etme Pratik Yolları Nelerdir?

Bilgece Bilgece - - 4 dk okuma süresi
12 0

Sigara kokusu, ortamdaki bulunan tüm eşyalara sinerek uzun süre kötü kokmasına neden olur. Siz ne kadar ortamı havalandırırsanız havalandırın eşyalara sinen sigarının kötü kokusu yine çıkmayacaktır. Odanızın, evinizin ya da yaşadığınız mekânın oldukça kötü kokmasına sebep olan sigara kokusu nasıl çıkar diye sorun yaşamanın hiçbir anlamı yok. Çünkü evinizden sigara kokusunu yok etme adına etkili yöntemleri sizler için derleyip paylaşıyoruz.

Perdelere sinmiş sigara kokusu nasıl giderilir? Eve sinen sigara dumanı nasıl bir temizlik yöntemi ile giderilir? İşte detaylar.

1 – Sirkeyle Sigara Kokusunu Yok Etme

Her derde çare ola elma sirkesi ile sigara kokusunu da yok edebilirsiniz. Bunun için sigara kokusunun sindiği ortama yaptığınız ev temizliği sırasında bir kase içinde sirke koymanız yeterli olacaktır. Tüm gün boyunca sirke, odadaki sigara kokusunu çekerek ortamın kötü kokudan kurtulmasına vesile olacaktır.

2 – Kokulu Mumlar ile Sigara Kokusunu Yok Etme

Sigara içilen odaya kokulu mumlar koyarak sigara kokusundan uzak kalabilirsiniz. Ayrıca öte yandan oda penceresinin de açık olması odanın çok kötü kokmasına izin vermeyecektir.

3 – Kömürle Sigara Kokusunu Yok Etme

Sigara kokusuna çare olarak bir kömür parçasından faydalanabilirsiniz. Bunun için odanın bir köşesine orta boyda bir kömür parçası 7 gün boyunca koymanız yeterli olacaktır.

4 – Kabartma Tozuyla Sigara Kokusunu Yok Etme

Sigara kokusunu çıkarma yolları  arasından bir tanesi de kabartma tozudur. Evdeki sigara kokusunu gidermenin bir yolu da budur. Hamur kabartma tozunun kötü kokuları çekme özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğinden yararlanmak için eşyaları kabartma tozu ile yıkamak soruna çözüm olacaktır. Özellikle kokuların en çok sindiği perdeleri çamaşır makinesinde kabartma tozu ile yıkamanız size çok yardımcı olacaktır.

5 – Kahve Taneleri Sigara Kokusunu Yok Etme

Kahve tanelerinin de kötü kokuları yok etme özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğinden faydalanmak için bir tül keseye koyacağınız kahveleri odanın herhangi bir köşesine koymanız yeterli olacaktır. Odanın farklı köşelerine birkaç günlüğüne koymak adına 3 tül kese kahve yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Teletıp Nedir?

6 – Limon, Portakal Dilimleri Sigara Kokusunu Yok Etme

Sigara kokusunu yok etmek için limon ve portakal dilimlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, dilimleri toplamda iki gün boyunca olmak üzere odanın belirli bölgelerine koymanızdır. İki gün sonra limon ve portakal dilimlerini toplayabilirsiniz.

Bonus: Kesin Çözüm! Evde Sigara İçmeyin, İçtirmeyin

Sigaranın sağlığa zararlı olduğu herkesçe malum bir husustur. Sigara içmemek en iyi yoldur. Ama içiyor ve sigarayı bırakamıyorsanız mümkün mertebe evlerde sigara içmeyiniz ve içilmesine de izin vermeyiniz. Özellikle evde yaşayan küçük çocuklar ile diğerleri yani sigara içmeyen pasif içici olarak herkes etkilenecektir. En kötü ihtimalle sigara içmek için balkonu kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sigarayı Bırakmak Kilo Aldırır Mı?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.