Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kadınca Sorular
  4. »
  5. Soru 16: Gerçeğinden Ayrılmayan Canlı Çiçek Resmi Nasıl Yapılır?

Soru 16: Gerçeğinden Ayrılmayan Canlı Çiçek Resmi Nasıl Yapılır?

Bilgece Bilgece - - 4 dk okuma süresi
1 0
gerceginden-ayrilmayan-canli-cicek-resmi-nasil-yapilir

Canlı çiçek resmi için nasıl bir çizim tekniği kullanılmalı? İster sevdiklerinizde doğum günü hediyesi olması amacıyla isterseniz evinizde dekorasyon olması amacıyla çizimler yapabilirsiniz. Çizimlerinizin ilk bakışta gerçek olan tüm çiçekler kadar inandırıcı olabilir. Bunun için elbette yeteneğinizin olması gerekiyor. Ancak yeteneğinizi geliştirerek daha gerçekci çiçekler çizebilirsiniz.

YouTube video

Canlı Çiçek Resmi Nasıl Yapılır?

Çiçek çizebilmek için önce hangi çiçeği çizeceğinize karar verin. Çiçeği bulduktan sonra hangi tekniği kullanmak istediğiniz oldukça önemlidir. Gerçekci canlı çiçek resmi için daha çok renkli tonlar kullanabilirsiniz. Renk sayısı arttıkça canlılık da artacaktır. Böylece çiçekleri gerçeğe en yakın oluşturabilirsiniz. İster gül ister beyaz bir orkide olsun. Teknik konusunda karar verdikten sonra ortalama olarak yapmanız gereken işlemler benzer olacaktır.

1- Canlı Çiçek Resmi için Model Belirleyin

Çizimlerin olmazsa olmaz ilk adımı yapacağınız modele karar vermektedir. Renkli çiçek resmi için çizmeyi düşündüğünüz çiçek modelini belirleyin. Özellikle direkt fırçayla, boyayla çiçek yapmayacaksanız öncesinde çizim taslağı oluşturmanız gerekecektir. Canlı çiçek resmi için orkide mi gül mü çizmek isterseniz? Yoksa daha başka bir çiçek mi? Çiçek kararınızı verdikten sonra izlemeniz gereken adımlarda da ilerleme sağlamaya hazır olacaksınız.

2- Şablon Oluşturun

gerceginden-ayrilmayan-canli-cicek-resmi-nasil-yapilir
Gerçeğinden Ayrılmayan Canlı Çiçek Resmi Nasıl Yapılır?

Çiçek çiziminde altta bir şablon, taslak oluşturmak çizimi çok kolaylaştırır. Kullanılacak kağıt ya da tuvalde ne kadar alan kaplayacağı nasıl bir şekil içerisinde bulunacağı böylece belli olur. Boyamaya geçmeden önce adımlarınızı hesaplamanız konusunda da oldukça kritik bir öneme sahiptir. Zaten karakalem çalışması yapacaksanız mutlaka yapmak zorundasınız. Ancak sadece boya ile çizim ortaya koyabilecek profesyonellikte olanların bu aşamayı yapmasına gerek yoktur.

3- Renk Tonlarını Kestirin

Boyamaya herhangi bir karar vermeden direkt dalmamanız gerekiyor. Başta nasıl ki şablon oluşturduysanız, boya esnasında kullanacağınız renkleri de kestirmeniz gerekir. Renkleri gözünüzün önünde tutun. Ayrıca boyamada gölgelendirme ve aydınlık alanı oluşturmak için de boyalarınızı belirleyin. Boyama kalemleri kullanırken özellikle aydınlatma için beyaz, gölge için siyah boyalarınızı hazır edin.

4- Detayları Ekleyin

Canlı bir çiçek resmi için en kritik nokta detaylar olacaktır. Detayların eklenmediği bir çizimin gerçekci olması neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden çiçeğinize dair her bir detayı almalısınız. Örneğin, çiçeğin üstünde bir su damlası, yaprağın kıvrılması, çiçek polenleri, yaprak çizgileri gibi detaylar gerçekçilik konusunda yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir: Çiçek Resmi ve Anlamları| 6 Çiçek Anlamı Bilmeye Ne Dersiniz? 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.