Hayatına Renk Katacak İçerikler | BurcuAlem.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Burcualem Öneriler
  4. »
  5. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmanız İçin 5 Neden

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmanız İçin 5 Neden

Bilgece Bilgece - - 5 dk okuma süresi
2 0

Tamamlayıcı sağlık sigortaları, bir sigorta poliçesinde kapsam dışı olan ya da limitin aşılması sebebiyle belirli bölümü karşılanabilen sağlık hizmetlerinin tamamen karşılanmasını sağlayan sigorta türüdür.  Bu sigorta türünde yatarak tedavi ücretlerinin %100’ü kapsam içindedir. Ayrıca seçtiğiniz plan doğrultusunda da yılda 6-10 defa arasında ayakta tedavi hakkınız bulunuyor.

tamamlayici-saglik-sigortasi

Herhangi bir hastanede tanı ve tedavi yöntemlerini sigorta poliçesi kapsamında yaptırabileceğiniz bir sağlık sigortası çeşididir.  Ülkemizde son birkaç yılda tamamlayıcı sağlık sigortasına olan ilgi ve talep büyük oranda artmıştır.

İşte size tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız için 5 neden;

1 – İstediğiniz Sağlık Hizmetinden Yararlanabilirsiniz

tamamlayici-saglik-sigortasi

Birçok kişi çok önemli görünmese de bazı sağlık hizmetlerinden maddi kaygılar nedeniyle yararlanmak istemiyor.  Kısa vadede bir sorun yaratmasa da bu durum uzun vadede büyük sorunlar ortaya çıkmasına yol açabiliyor.  Tamamlayıcı sağlık sigortası ile maddi bir kaygınız olmadan istediğiniz sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkı elde edebilirsiniz.

Sigorta poliçesinde yer alan haklarınız doğrultusunda ayakta ve yatarak tedavilerinizi anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yaptırabilirsiniz.  Bu sigorta türünde poliçelerin kapsamı dışında kalan ya da limitin aşılması sebebiyle belirli kısmı karşılanan tedavilerin tamamı karşılanabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda sizler yapılacak işlemlerin maliyetini değil, sadece tedavi sürecinizi düşünürsünüz.  Bu sigorta ile maddi kaygılarınız olmadan tedavi olabilirsiniz.

2 – Özel Hastanelerde Poliçe Kapsamında Tedavi Olabilirsiniz

tamamlayici-saglik-sigortasi

Tamamlayıcı sağlık sigortalarının en önemli avantajlarından biri sizlere özel hastanelerde poliçe kapsamında tedavi olma imkânı sağlamasıdır. Birçok hasta özel hastanelerde kapsamlı tedaviler için yeterli maddi kaynağı bulamıyor ve bu yüzden ya tedavisini yarım bırakıyor ya da farklı sağlık kuruluşlarında yaptırmak istiyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları ile anlaşmalı özel hastanelerde ayakta ve yatarak tedavilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik istediğiniz özel hastaneleri poliçenize ekletme fırsatınız da bulunuyor. Özel hastanelerde ayrıca doktor seçimi de yapabiliyorsunuz.

Doğa sigortanın tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarını görmek için https://www.dogasigorta.com/urunler/tamamlayici-saglik-sigortasi adresini ziyaret edebilirsiniz.

3 – Chech Up Hakkı Sayesinde Birçok Hastalıkta Erken Tanı Koyulabilir

tamamlayici-saglik-sigortasi

Vücutta ortaya çıkan hastalıklardan bazıları belirti göstermeden sinsi bir şekilde gelişir. Ayrıca bazı hastalıklarda ortaya çıkan semptomlar yorgunluk ve stres gibi günlük hayatta yaşanan durumlar olduğu için ayırt etmek zor olur. Metabolik hastalıklar, karaciğer sorunları, böbrek fonksiyonu bozuklukları, kalp ve damar rahatsızlıkları gibi problemler sessizce ilerler.

Bu hastalıkların erken dönemde fark edilmesi çok önemlidir. İşte burada tamamlayıcı sağlık sigortası devreye giriyor.  İstediğiniz hastanede sigortanız kapsamında yıllık check up hakkınız bulunuyor. Bu kontrollerde muayeneler yanında laboratuvar testleri ve radyolojik görüntüler de yapılıyor.   Böylece birçok hastalığa tamamlayıcı sigortalar sayesinde erken tanı koyulabilir.

4 – Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primleri Çok Uygundur

tamamlayici-saglik-sigortasi

Tamamlayıcı sağlık sigortasının en önemli avantajı standart sağlık sigortası primleriyle karşılaştırıldığında primlerin çok daha ucuz olmasıdır. Uygun fiyatlarla özel hastane standartlarında sağlık hizmeti alabilirsiniz. SGK tarafından kısmen karşılanan hizmetlerin kalan kısmının ödenebilmesi adına en düşük maliyetli ve kapsamlı sigorta türüdür.

5 – Her Yıl Size Özel İndirimlerde Poliçenizi Yenileyebilirsiniz

tamamlayici-saglik-sigortasi
Her yıl size özel indirimlerde tamamlayıcı sağlık poliçesi anlaşmanızı yenileyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları yıllık olarak uygulanıyor. Doğa Sigorta tarafından yapılan tamamlayıcı sağlık sigortasını 1 yıl sonunda yenileyebiliyorsunuz. Üstelik gelecek yıl yenilediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortanızda size özel indirimler uygulanır. Aile bireylerine de yaptırmak istediğinizde aile indirimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ve seyahat sigortaları gibi farklı hizmetler hakkında bilgi almak için https://www.dogasigorta.com/kategori/saglik-ve-seyahat-sigortalari adresini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.