• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Tarçınlı Süt İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Tarçınlı Süt İle Zayıflamak Mümkün Mü?
 • Beğen
  Loading...

Son zamanlarda yapılan araştırmalar çerçevesinde tarçınlı süt adeta bir fenomen haline geldi. Zayıflamaya yardımcı besinler arasında bulunan bu lezzetin, etkileri de bir o kadar konuşulmaktadır. Özellikle bölgesel zayıflama için çok tercih edilen süt ve tarçın ikilisinin etki alanında göbek ve basenler yer alıyor. İşte karşınızda mucizevi ikili süt ve tarçının etkili formülü.

Süt ve Tarçın Nasıl Zayıflatıyor?

Tarçınlı Süt İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Tarçınlı süt, ikisi bir arada zayıflama kürlerinin yeni gözdesi haline gelmeyi başardı. Özellikle göbek bölgesindeki yağların yakılmasında etkili olduğu söylenen bu ikilinin ayrı ayrı çeşitli faydaları bulunuyor.

Tarçının kan şekerinde denge sağlaması ve enerjiyi en üste çekmesi zayıflamada da yardımcı olabiliyor. Bunun yanı sıra yemeklerden önce tüketilen tarçın, yüksek oranda tokluk hissi de sağlayabiliyor.

Sütün faydaları yazmakla bitmez. Süt, içerisindeki yüksek kalsiyum ve mineral oranları sayesinde insan vücudunun her noktası için ilaç niteliğinde bir besindir. Kalsiyum ve mineraller vücuttaki istenmeyen yağların yakılmasında oldukça etkilidir. Protein açısından da önemli bir yere sahip olan süt, fazla kalorilerin yakılmasında da büyük etkiye sahiptir.

Tarçınlı Sütün Faydaları Nelerdir?

Tarçınlı Süt İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Zayıflamaya yardımcı besinler listesinde üst sıralarda yer alan tarçın ve süt ikilisinin oldukça fazla faydası da bulunuyor. Zayıflamanın yanı sıra anne sütünün artmasında da etkili olan bu formül, sağlıklı bir bedenin en iyi dostlarından biridir.

Özellikle tatlı krizlerinin de önüne geçmeyi başaran bu karışım adet dönemlerinde de oldukça yardımcı oluyor. Sütün tarçın ile kombinasyonu hem güzel bir tadın ortaya çıkmasını sağlarken hem de sakinleştirici etkisiyle huzur da verebiliyor.

Bunların yanı sıra süt ve tarçın ikilisi kemik gelişiminde de oldukça önemli bir yere sahiptir. Güçlü ve fit bir vücut için her gün ara öğünlerinizde bu karışımı içebilirsiniz.

Tarçınlı Süt Tarifi

Bölgesel zayıflama için ısrarla önerilen muhteşem ikilinin göbek yağlarını erittiği ve basen bölgesini incelttiği onaylanmıştır. İşte etkili formülü ile tarçınlı süt tarifi:

 • 1 su bardağı ılık süt

 • 1 çay kaşığı toz haline getirilmiş tarçın

Bir su bardağı ılık sütün içerisinde bir çay kaşığı tarçın ilave edip karıştırın. İki malzeme de tamamen homojen bir hale geldiğinde karışımı tüketebilirsiniz. Ani gelen tatlı krizleri ve ara öğünler için hem sağlıklı hem de zayıflatan bir tarif.

OKUYUCU YORUMLARI
 • Süt ve Tarçınla Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?
  2 ay önce

  […] Süt ve Tarçınla Zayıflama yöntemi uygularken karışımın içerisine kesinlikle şeker atılmamalıdır. Bu karışımı tatlandırmak istiyorsanız içersini az bir miktar bal atabilirsiniz. Bu karışımı tüketirken fazlaya kaçmamaya dikkat göstermelisiniz. […]

  3
 • Şermin
  5 ay önce

  Merhaba bu yorumuna yanıt verirseniz sevinirim, konu hakkında kısa bir sorum olacak?

  6
  • burcualem
   4 ay önce

   Tabi, buyrunuz

   6