«
  1. Anasayfa
  2. Burçlar ve Astroloji
  3. Terazi Burcu Nasıl Özelliklere Sahiptir?

Terazi Burcu Nasıl Özelliklere Sahiptir?

Kardinal kalitesinde yaşayan ve bir hava elementi olan Terazi burcu 23 Eylül-22 Ekim tarihleri arasındaki kişileri temsil eder. Yani terazi burcu tarihi  23 eylül ile 22 ekim tarihi arasında doğanların sahip olduğu bir burçtur. Pembe ve yeşil rengi seven Terazi burcu insanlarının en uğurlu Cuma günü, en uğurlu sayıları; 4, 6, 13, 15 ve 24’dür.

YouTube video

Koç ve Yay burcu ile uyumluluk gösteren Terazi burcu güçlü yönleri arasında;

  • Diplomatik davranmaları
  • Zariflikleri
  • Dürüstlükleri ve
  • Sosyal yönlerinin kuvvetli olması gelmektedir.

Uyumdan, yumuşaklıktan, paylaşımdan ve açık havadan hoşlanan Terazi burcu zayıf yönleri ise; kararsızlıkları, çatışmalardan kaçmaları, kin duymaları ve kendilerine acımaları gelmektedir.

burcualem-terazi-burcu-nasil-ozelliklere-sahiptir

Adaletsizlikten, şiddetten, gürültüden hoşlanmayan Terazi burcu insanları, barışçıl ve adil insanlardır. Yalnız kalmayı sevmezler. Terazi burcu insanlarında adalet ve eşitlik duygusu yüksektir.

Terazi burcu insanları, diğer insanlarla iletişimlerinde oldukça dikkatlidir. Bunun sebebi, karşılarına çıkan şeyler hakkında bir karara varmak zorunda olduklarında yanlış tarafı seçmemek ve doğru olanı yapma isteğinden dolayıdır.

Terazi Burcu Aşk Nasıldır?

Terazi burcu insanlarının aşk konusunda ilk beklentileri, kendisiyle uyumlu birini bulmaktır. Bir ilişkiye başlarken; romantikliği, barışı ve uyumlu olmayı sürdürmek ilk hedefleri haline gelmektedir.

Kişiliklerinde bulunan büyüleyicilik sayesinde, her ilişkide gösterdikleri bağlılık, karşı tarafı tatmin edecek düzeydedir. Her ne kadar adaleti temsil ettiği söylense de Terazi, evliliğin işaretinin olmasının yanında, geleneksel aşk yolları da bu sayede açıktır.

Terazi burcunda doğan kişiler, anlamı ve derinliği olan ilişkileri tercih etmektedir. Eğer ilişkilerinde gerçekten yakınlık hissetmezlerse, sorunsuz bir ilişki yaşasalar da benliklerini tam anlamıyla teslim etmezler.

Terazi Burcu Arkadaşlığı ve Aile İlişkileri Nasıldır?

Terazi burcu insanları oldukça sosyal insanlardır ve arkadaş ortamı içinde ilgi odağı haline gelebilirler. Terazilerin beklentileri oldukça yüksektir. Bu yüzden karşısındaki insandan üstünlük hissini duyacağı kişileri tercih ederler.

Terazi burcu insanı, doğası gereği kararsızdır. Bu kararsızlıkları, diğer insanlar arasında eksiklik gibi görünebilir. Karşılarına çıkan sorunlarla ilgili sürekli çözüm arayışı içinde olan Teraziler, aile ortamı içinde sürekli bir uyum kurma savaşı içindedirler.

Kişiliklerini beslemek, kendi bakış açısını anlayabilmek için, çoğu zaman yalnızlığı tercih ederler. Hayatta kazandıkları tüm deneyimleri, çocuklarıyla paylaşma arzusunda olan Teraziler, ebeveyn ve kardeşleriyle çatışmadan kaçmak için meydan okuyabilir ve bu fikirde olan kişilerle beraber olmayı tercih edebilirler.

Terazi Burcu İnsanı Kariyeri için Ne Yapar?

Terazi burcu insanı, mutluluğu yakalamak için dengeyi bulmak zorundadır. Özel hayatları ve hayatları içindeki sevdikleri adına yeterli zaman ayırmak isterler. Hakikati ve adalet duygusunu çok sevdiği için genellikle avukat ve hakimler, Terazi burcu içinden çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Balık Burcu (19 Şubat-20 Mart)

Sanatsal yönleri kuvvetli olan Terazi burcu insanı, tasarımcı, besteci ya da diplomat görevlerinde de oldukça başarılı olabilirler. Finansal yönü genellikle kontrol altında tutan Terazi insanları, satın alma konusunda zamana ihtiyacı olan insanlardır.

Terazi Burcu Özellikleri Erkek

Terazi burcu erkeği, güzel olan her şeyi sever. Kendilerine ilham verecek bir partner ararlar. Ciddi bir ilişki başlatmak isteyen Terazi burcu erkeği, zihinsel ve görsel uyaranları göz ardı etmez.

Bir ilişkiye başladıklarında uzun vadeli ilişkiler kurarlar. Terazi erkeğinin, her türlü konuda, partneri ile tartışmayı ve konuşmayı sever. Karşısındaki kişide güven ve irade arayan Terazi burcu erkeği, kayıp olan güvensizlik hissettiren kişilere de yol veren bir özelliğe sahiptir.

burcualem-terazi-burcu-nasil-ozelliklere-sahiptir

Mutlu oldukları anda, başkalarıyla flört etmez, tüm zamanını karşısındaki kişiyi mutlu etmek için uğraşır. Sevdiği kişinin mutlu olmasını isterler. Aslında özlerinde romantik olmalarından dolayı, uzun süren ilişkilere özlem duyarlar. Terazi burcu erkeği aşk hayatına oldukça fazla önem vermektedir.

Terazi Burcu Özellikleri Kadın

Terazi burcu kadını, iyi bir konuşmacı ve dinleyici olan kişilere karşı oldukça dikkatlidir. Yeni şeylere karşı oldukça ilgili olan Terazi burcu kadınları, kendisini ve kişisel çıkarlarını konuşmaktan hoşlanır. Terazi burcu kadını cinsellik konusunda karşısındaki kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Partneriyle birlikte sorunlara karşı birlikte çözüm bulma anlayışındadır. Terazi kadını, ilk önce erkeğin elini tutmasını ister. Venüs tarafından yönetilen Terazi burcu kadını, ruh hallerinde değişkenlik yaşayan bir karaktere sahiptir. Terazi burcu haftalık ya da terazi burcu günlük yorumları takip edildiğinde bu burca sahip olan kadınların genelde şans yanlarında olacağı gözlenmektedir.

Terazi kadınları âşık olursa, eşine ve son derece evine bağlı olur. Çocuklarına ve eşine en iyi şekilde bakar ve önem verir. Sosyal yaşamlarında ilgiye dikkat çekerler. Aşık olursanız mutlaka bir Terazi burcu kadınını tercih ediniz. Aile hayatı terazi kadınının olumlu yönleri arasında yer almaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *